Защо не ми върви в Онлайн Бизнеса

yMladenov каза:
peshko каза:
Хора, сайта го преправих наново, като преди това изчетох доста материал, и прегледах 5-6 сайт подобни на моя.

Поздравления за ъпдейта. :wink:

Бих ти препоръчал да си направиш заглавията по-контрастни спрямо текста, но в тъмната гама. Наблегни на стилове като , <u> и за да привлечеш вниманието на посетителя още като погледне текста. Особенно bold използвай за да изтъкнеш ключови думи и изречения, които са важни за потребителя. Добави някаква навигация също. Може да имаш една графа за "testimonies" и статии, а отделна за ревю и продажба на продукта.

Също така вземи си модни .htaccess-а, че тия реферерски линкове (особенно онзи със ?peshko префикса) "намирисват". :)

Поздрави и успех :)


Мисля че цветовата гама е добра за окото, аз лично съм против изкрящите и гадни надписи. Подчертал съм колкото мога...
Именно заради това, което ми предлагаш като структура го преправих.
Не ми трябват статии, нито пък графа "testimonials" или отделна страница за ревю на продуктите, те са интегрирани в съдържанието. Просто съм се отказал от такъв вид сайт(предния вариант беше такъв).
Мисля че така е по-добре.
 
peshko каза:
Мисля че цветовата гама е добра за окото, аз лично съм против изкрящите и гадни надписи. Подчертал съм колкото мога...
Именно заради това, което ми предлагаш като структура го преправих.
Не ми трябват статии, нито пък графа "testimonials" или отделна страница за ревю на продуктите, те са интегрирани в съдържанието. Просто съм се отказал от такъв вид сайт(предния вариант беше такъв).
Мисля че така е по-добре.

Хубаво си решил. :)
Все пак те съветвам да измислиш някаква разумна алтернатива на скролирането. Всички интернет юзъри ненавиждат две неща - скролирането и чакането. ;)
 
yMladenov каза:
peshko каза:
Мисля че цветовата гама е добра за окото, аз лично съм против изкрящите и гадни надписи. Подчертал съм колкото мога...
Именно заради това, което ми предлагаш като структура го преправих.
Не ми трябват статии, нито пък графа "testimonials" или отделна страница за ревю на продуктите, те са интегрирани в съдържанието. Просто съм се отказал от такъв вид сайт(предния вариант беше такъв).
Мисля че така е по-добре.

Хубаво си решил. :)
Все пак те съветвам да измислиш някаква разумна алтернатива на скролирането. Всички интернет юзъри ненавиждат две неща - скролирането и чакането. ;)
Направих линковете да не се виждат. Сайта бавно ли зарежда? Има доста сайтове със скролове, които правят доста пари -> it's not a big deal :)
 
peshko каза:
Направих линковете да не се виждат. Сайта бавно ли зарежда? Има доста сайтове със скролове, които правят доста пари -> it's not a big deal :)

Добре е, бих казал. :)
Все още мисля, че може да се поработи над заглавията, но все пак някои промени са си въпрос на личен стил.
Що се отнася до скрола, на мен не ми е проблем магазина за алкохол и цигари да е на две пресечки от дома ми. Но пък щеше да е много гот ако беше на 20м от нас. :wink:

п.п. Сега може да го оставиш за 4-5 дена и после да провериш кой, къде цъка по страницата. Ако всичко е в желаните граници може да си пуснеш един адуърдс. Може и на безплатна реклама да караш, но така и така сме тръгнали пари да правим .. :p
 
В сайта съм наблегнал повече на съдържанието и по-малко на сео-то, защото в крайна сметка продава първото. Чета една книжка, която ми я препоръча Митака и съм супер доволен, от нея взимам пример... или поне се опитвам :) Сега ми остава да проверя сайта за правописни грешки или за грешки при писането, ако някой намери да ми каже :)
 
peshko каза:
В сайта съм наблегнал повече на съдържанието и по-малко на сео-то, защото в крайна сметка продава първото. Чета една книжка, която ми я препоръча Митака и съм супер доволен, от нея взимам пример... или поне се опитвам :) Сега ми остава да проверя сайта за правописни грешки или за грешки при писането, ако някой намери да ми каже :)

Май ще оставим удоволствието от spell check-а на теб. :wink:

п.п. Ако попаднеш на някой добър трик от тая книжка, не се притеснявай да го споделиш :roll: :p
 
пич не съм разбирател но от моята гледна точка , ако съм един обикновен копувач , няма да си купя от тебе , текста да хубав е , ама добави някоя друга снимчица , от тоя тип дето са преди 120 кила, след 2 седмици 80 кила (примерно приказвам) , някой други коментари на доволни потрбители , абе както популярния WS телешоп :) как дават продукта , преди след , коментари на потребители , информация какво е , някой друг коментар на експерт :)
, някак си ако съм дебел , верно да отчаян съм и нали бих заинатил на почна да чета текста , но ако има снимчици , коментари нещо което да ми направи впечатление от пръв поглед и то силно бих чел текста със желание да разбера още и още какъв е този продукт и дали бих си го купил :) , но в никой случей не ти казвам да слагаш примерно по ярки цветове , това също много дразни един потребител , поне мене лично де , това е моята гледна точка , дано съм ти помогнал :)
 
трябват ти много страници които да са оптимизирани за различни малки киурди в нищата която ти е сайта така ще захапеш позиции и ще си докараш повече кеш .. Няма начин да имаш пеиджа които е оптимизаран за 100 киурда например но можеш да имаш 30 пеиджа всеки оптимизран за 3 киурда...
 
От: Защо не ми върви в Онлайн Бизнеса

как да се регистрирам в този сайт? изглежда ми много интересен. Има главна директория. Като натисна хипервръзката Админ от мен се изисква да въведа парола и потребителско име? Ще ви бъда много благодарен, кажете ми как да се регистрирам?
Успех!
 
Последно редактирано:
От: Защо не ми върви в Онлайн Бизнеса

Препоръчвам ти да прочетеш "Guerrilla Marketing - Право в подсъзнанието; Фокусирано убеждаване за постигане на печалби" на Джей Конрад Левнсън и Пол Ханли...

В момента я чета и книгата е страхотна! Надявам се на нейна база да ми е по-лесно да пиша статии, защото в момента ми е голяма каша. Препоръчвам на всеки, който има планове сериозно да гради бизнес, да я прочете - наистина ще научи нови и интересни неща, които биха могли да са му от полза не само в онлайн бизнеса, а изобщо.


Искам в страни от темата да кажа и за още една интересна книжка, но не чак толкова практична - "Да правим бизнес като Nokia" - автор Тревор Меридън, издателството е Ciela, а ако не се лъжа май е част от поредица, озаглавена "Световни бизнес империи".

Тази книга е по-подходяща за хора, които мислят на едро и от далеч - хора, за които ценностите, визията и начинът на мислене са от съществено значение за успехът им в живота и бизнеса.. Т.е. тя е по-скоро интересно четиво за любопитни, отколкото практичен инструмент, но би могла да даде ценни идеи при съставянето на визия на някой бизнесмен или мисия на екип. :wink:
 
От: Защо не ми върви в Онлайн Бизнеса

Мисля че с onepage site едва ли ще стани
 

Горе