Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Добър вечер! От близо два месеца нямах никаки поръчки по сайта ми, което вече взе да ме очудва, защото обикновено имам няколко на месец.

Добре че един клиент се свърза с мен по скайп да ме пита дали съм му приел поръчката. Каза че е поръчал, а аз не видях да ми е дошло съобщение в gmail за поръчка.

Тогава се поразрових малко и видях, че имам доста поръчки които направо са отишли в СПАМ папката в gmail.

Това е контактната форма, която използвам за да съмбирам поръчките. Помолих един приятел да пусне заявка и неговата отиде в СПАМА в gmaila.

Някой знае ли защо става така и от къде мога да му задам, да не приема точно тези съобщения като СПАМ ?

Същото се е случило за няколко newsletter-a към които съм се подписал съзнателно и не са СПАМски.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

явно от същото IP си пращал newsletter и някой абонат те е репортнал за SPAM. Едно натискане на бутона Report е достатъчно да попаднеш в content филтъра и всичко, което излиза от твоя домейн или съдържа името на сайта да бъде маркирано като junk. Ти можеш да си направиш филтър за твоята пощенска кутия, да не се маркират като спам, но останалите потребители на gmail ще трябва да се ровят в боклука, така или иначе.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Добър вечер! От близо два месеца нямах никаки поръчки по сайта ми, което вече взе да ме очудва, защото обикновено имам няколко на месец.

Добре че един клиент се свърза с мен по скайп да ме пита дали съм му приел поръчката. Каза че е поръчал, а аз не видях да ми е дошло съобщение в gmail за поръчка.

Тогава се поразрових малко и видях, че имам доста поръчки които направо са отишли в СПАМ папката в gmail.

Това е контактната форма, която използвам за да съмбирам поръчките. Помолих един приятел да пусне заявка и неговата отиде в СПАМА в gmaila.

Някой знае ли защо става така и от къде мога да му задам, да не приема точно тези съобщения като СПАМ ?

Същото се е случило за няколко newsletter-a към които съм се подписал съзнателно и не са СПАМски.

IYJlvo3K.png

Така?????
 
От: От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Така?????

Така обаче, това ън спамва вече съществуващите мейли или и за напред.

Другото нещо е че в случая всяко писмо идва от различен мейл адрес. СНИМКА

Сложил съм му филтър да филтрира съобщения със Subject "данни за поръчка" или "формуляр за контакт" и да ги препраща в папката (saveti za sreshti)

Само че те пак отиват в СПАМА.
 
Последно редактирано:
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

явно от същото IP си пращал newsletter и някой абонат те е репортнал за SPAM. Едно натискане на бутона Report е достатъчно да попаднеш в content филтъра и всичко, което излиза от твоя домейн или съдържа името на сайта да бъде маркирано като junk. Ти можеш да си направиш филтър за твоята пощенска кутия, да не се маркират като спам, но останалите потребители на gmail ще трябва да се ровят в боклука, така или иначе.

То това е за мен само да ме известява като има поръчка. Останалите няма какво да се ровят. Сложил филтър по Subject да ги препраща в папка, но то пак ги е пратило в СПАМ. Преди не беше така. Това от около 2 месеца някъде.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Самите Google когато решат, че даден мейл сървър е спамърски отсвирва всичките писма минали през него. Затова получаваш писма, които не са спам маркирани като спам.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Самите Google когато решат, че даден мейл сървър е спамърски отсвирва всичките писма минали през него. Затова получаваш писма, които не са спам маркирани като спам.


А как мога да му каже, кои точно определени писма не са СПАМ. Тоест писма идващи ОТ или със Subject....
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

това значи ли, че ако @lowriderzzz ползва споделен хостинг - може би някой друг е виновен попадане на ИП-то в черен списък
и оттам всички на това ИП го отнасят?
 
От: От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

това значи ли, че ако @lowriderzzz ползва споделен хостинг - може би някой друг е виновен попадане на ИП-то в черен списък
и оттам всички на това ИП го отнасят?
То на мен май така един домейн изгоря, ама да не бързам да обвинявам.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

на directhost съм. Но шреди 2 месеца беше наред. Бях получавал поръчки от новата форма, не знам защо сега обаче ги мисли за СПАМ
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Другият вариант е писмото да съдържа съмнителни данни и затова да го маркира така. Или пък да си изпратил много еднакви писма.

@nortrant напълно е възможен този сценарий, затова повечето слагат лимити за писмата изпращани през мейл сървъра им.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Явно проблема е в споделеният IP адрес, от който излизат писмата. Конфигурирай си WordPress-a да използва SMTP с някой плъгин за целта и виж как ще са нещата тогава, тествай с няколко мейла от контактната ти форма, за да видиш къде ги получаваш. Може да пишеш и на съпорта на хостинга ти, да видят дали могат да ти сложат ново IP за мейлите.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Не е коректно да публикуваш снимка с личните данни на твои клиенти.

И помисли как работят филтрите на Gmail. Може да не си задал условията правилно.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Другият вариант е писмото да съдържа съмнителни данни и затова да го маркира така. Или пък да си изпратил много еднакви писма.

@nortrant напълно е възможен този сценарий, затова повечето слагат лимити за писмата изпращани през мейл сървъра им.

Аз писма обратно не им пращам от тази поща. Това е единствено уведомление за мен, че имам поръчка. Ако трява да се свържа с тях направо им звъня по ГСМ-а.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Явно проблема е в споделеният IP адрес, от който излизат писмата. Конфигурирай си WordPress-a да използва SMTP с някой плъгин за целта и виж как ще са нещата тогава, тествай с няколко мейла от контактната ти форма, за да видиш къде ги получаваш. Може да пишеш и на съпорта на хостинга ти, да видят дали могат да ти сложат ново IP за мейлите.

Благодаря ще пробвам, но от къде се конфигурира това SMTP -ако може линк с някакви инструкции или туториал, че още съм новак по WP.
На съпорта какво да им напиша точно - "имате ли възможност да ми смените IP-адреса за входящи имейли поради..." - това става ли ?
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Не е коректно да публикуваш снимка с личните данни на твои клиенти.

И помисли как работят филтрите на Gmail. Може да не си задал условията правилно.

Благодаря за подсещането за данните - въобще не бях съобразил. Редактирах снимката и замаскирах данните на човека.

Филтрира са наред, защото както казах преди ги получавах нормално и ги сортираше както си му е реда. Нещо от Г мейла е според мен, защото има и няколко newsletter-a които са отишли там без причина, а до преди 1-2 месеца си ги получавах нормално.

Ако задам поръчките да отиват на друг имейл и от другия имейл ги филтрирам да ги forward-ва към този, дали няма стане така или пак ще ги мести в СПАМ.

Интересното е че като тествам контактната форма с мои данни и имейл адрес от АБВ поща, не ми го праща в СПАМА, което ме подведе че всичко е наред и си мислех че просто нямам продажби, а то хич не било така.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Най-лесно е да смениш доставчика на електронна поща.
 
От: От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

това значи ли, че ако @lowriderzzz ползва споделен хостинг - може би някой друг е виновен попадане на ИП-то в черен списък
и оттам всички на това ИП го отнасят?

Абсолютно!
Така ме бяха отсвирили от един форум. Една тумба IP-та на доставчика ми на интернет бяха записани в един сайт за спам адреси. Форума ползвал този сайт за филтър. :evil:
Нещата се оправиха, чак след като доставчика ми даде ново IP, което не фигурираше в листата.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Благодаря ще пробвам, но от къде се конфигурира това SMTP -ако може линк с някакви инструкции или туториал, че още съм новак по WP.
На съпорта какво да им напиша точно - "имате ли възможност да ми смените IP-адреса за входящи имейли поради..." - това става ли ?

Може да изплозваш например този плъгин, доста лесен е за конфигуриране. За правилните SMTP настройки може да попиташ хостинга или да ги помолиш направо те да ти го конфигурират, не би трябвало да откажат. Може да им обясниш, че контактната форма си я конфигурирал с мейл адрес, предполагам username [at] savetizasreshti [.] com, и си си направил пренасочване към Gmail акаунт, но писмата се получават в спама.

Аз лично за да си спестя главоболия при евентуален такъв проблем използвам друга мейл услуга, например на Hotmail.com или Google apps (докато бяха безплатни), за да си гарантирам, че мейлите ми винаги ще се доставят където трябва и няма да бъдат засечени като спам, след като са легитимни.
 
От: Защо някои от входящите ми съобщения в gmail отиват с СПАМ без да са такива ?

Май реших проблема. Имало опция да се отментне "Не е СПАМ" за отделния филтър. Не го бях видял по-рано.
 

Горе