Защо слайдърите не стават според Yoast

coolice

Owner
Аз лично ползвам All in One SEO pack но доста колеги ползват плъгина на Yoast така че могат да се съгласят с това му мнение



http://www.searchenginejournal.com/yoast-themes-dont-sliders-sliders-suck/111299/
 
От: Защо слайдърите не стават според Yoast

Не съм склонен да повярвам на тази информация. Пък и като гледам какви сайтове са следили, не бих казал, че са подходящи за представителна извадка. Нормално е да се клика най-много върху първия слайд. Що се отнася до респонсива, някои го имат, някои - не. Какво означава, че разводнява нашето послание? Напротив - целта му нали е точно да хвърли светлина върху няколко определени, по-вървежни публикации, които е най-вероятно да привлекат вниманието на посетителя.
 
От: Защо слайдърите не стават според Yoast

И според мен тази информация изглежда малко съмнителна.
-Не винаги работели добре, това е работа на човекът който се занимава със страница, слайдъра "няма" вина
-това с 1% не го вярвам, не знам как е стигнато до това число, но хубава и добре организира страница като на sportal примерно този процен съм сигурен, че е крайно грешен
- това за g кое не е добре и кое добре се мени непрекъснато, да си кача цялото съдържание най-отгоре ли?
 
От: Защо слайдърите не стават според Yoast

Към коментиращите Firefly и scorebg: забравяте важна част от уравнението: дизайнерите! Това, че не вярвате, си е ваш проблем. Но само един опитен дизайнер може да направи така, че слайдера да е полезен на 100% или пък ако е неопитен, а още повече ако сами се правите на разбирачи, тогава извода ще е верен: Само 1% от хората ще кликат на първия слайд, а другите ще са пропуснати!
 
От: Защо слайдърите не стават според Yoast

Аз съм от тези, дето пренебрегват не само слайдери, но и рекламни блокове. Което не е мерило за останалите, разбира се. Аз търся и гледам само текста.
Забавянето при зареждане няма как да се избегне. А скоростта на зареждане, знаем, че е доста важен показател.
Свалено надолу съдържание води до прескочено и непрочетено съдържание.
Ако на слайдера се въртят няколко страници, е доста тъпо.

Предназначението на слайдъра е да задържи посетителя на страницата. Всъщност, това е и единственото полезно нещо - да увеличи времето на престой. На така направен слайдър могат да се простят някои от горните недостатъци.
- това за g кое не е добре и кое добре се мени непрекъснато,
Не е така.
гошо променя нещата, дето на времето не бе успял да прецени. Поради младост и неопитност допуснаха Мрежата да стане на клоака. От година насам вече резултатите при търсене са доста изчистени.
Основните принципи за един сайт няма как да се променят.
 
От: Защо слайдърите не стават според Yoast

Към коментиращите Firefly и scorebg: забравяте важна част от уравнението: дизайнерите! Това, че не вярвате, си е ваш проблем. Но само един опитен дизайнер може да направи така, че слайдера да е полезен на 100% или пък ако е неопитен, а още повече ако сами се правите на разбирачи, тогава извода ще е верен: Само 1% от хората ще кликат на първия слайд, а другите ще са пропуснати!

Ами аз и от личен опит го казвам. Не съм броил посещения, че да направя точно сравнение, но на моя сайт именно публикациите, които се добавят в слайдъра са най-посещавани.

Странникът може и да гледа само текста, но един много висок процент от хората търсят снимките, мултимедията. Като видят много текст и се плашат, губят интерес.
 
От: Защо слайдърите не стават според Yoast

Firefly - да, точно, трябва да се намери добрата комбинация в това отношение. И при мен е така, както при теб - едни от най-посещаваните са тези анонси, със слайдерите, независимо дали е 1 или 4 анонс в слайдера. Но отново казвам - за да се получи това, да има ефект, трябват много фактори, иначе който не разбира, ще избира тъпи, скъпоструващи теми и няма да има ефект.
 

Горе