Защо страниците, които Гугъл ми индексирва намаляват ден след ден?

lowriderzzz

Well-Known Member
Малко след началото на януари наприх глупостта да сменя структурата на сайта и да добава пермалинк /%category%/ преди всеки пост.

Следмица след тов се усетих, че нещо не е наред като видях органичния трафик в Г. да намалява поетапно ден след ден.

Залових се за работа и през следващите няколко дена започнах да опрам вътрешните линкове, и да правя редиректи за беклинковете. Събмитнах и нов sitemap_index.xml файл.

Няколко дена след събмитването показа 347 URL-a изпратяни и 63 индексирани. Помислих си че му трябва още време и обхождане, за да индексира и останалите. Само че сега става обратното. Първо бяха 63, на следващия ден мисля, че бяха 60 индексираните, онзи ден бяха 52, вчера 50, днеска гледам са 45.

Вече повече от седмица, няма промяна в органичния трафик - то направо няма почти никакъв трафик.

Какво става идея си нямам. Мисех, че след като оправя вътрешните линкове и направя 301 редиректи на грешните беклинкове, които ми намира, поне за 1 седмица ще индексира постовете и после ще ми върне позциите. Ама явно не е така. Не знам трябва ли да правя още нещо и какво...

65k1Xq.jpg
 
Ако си слагал сертификат на сайта и вече е с https, ще трябва да го добавиш наново в webmaster.

Имам го и със HTTPS в Гугъл конзолата. Същия резултат.
*днеска вместо 45 индексирани обаче виждам че са 48 . Разлика в трафика обаче няма
O0Ubfu.jpg
 
Здравейте колеги ще ползвам темата на колегата дано няма нищо против.
Колега може ли малко повече инфо защото и аз забелязвам има еди си колко страници изпратени а се индексират по-малко.

Благодаря предварително
 
Може би трябва да чакаш. Аз като сменям винаги редиректвам стари към нови, но не гледам кога ги индексира, мисля че за няколко седмици ми ги вижда всички и пак се класират като старите. Най-много съм променял 50-70 урл-та и всичко си е наред, не се вглъбявам.
 
Здравейте вчера направих повторно изпращане на sitemap резултата е както преди.
И може ли малко помощ защо има изпратени 1271 а се Индексирани 639.
 

Горе