Защо така подскачам в SERP-а?

От: Защо така подскачам в SERP-а?

Странник радвам се че може да пишеш и конструктивно

Мерси, то аз и предните коментари пишех сериозно, поне така смятах. Но те бяха насочени главно към работата на сайта, както споменах в преден коментар - добавяне на съдържание, линк, коментар, връзка, анонс... но навреме, постоянно, от самото начало на сайта и задължително да е съобразено с поведението на посетителите, тук Аналитикса е много важен. Считам, че ако се добави статия и връзка в подходящия момент, съобразен с поведението на посетителите - ще има голям успех. Също така не на последно място, а напротив - вътрешна оптимизация.

И аз видях това, за таговете H1, но не го казах, просто направих обобщен извод. И също така смятам, че има какво да се поработи и над метатаговете.

Друго нещо което ми се набива на очи - основната дума по която се бори сайта: "видеонаблюдение". Неправилно използвана и много се повтаря. Мисля, че първата страница е много наситена откъм тази дума, и тук се получава обратния ефект - и домейна и самата дума на индекса и линкове с ангхор.... .
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Някой може ли да хвърли малко светлина по въпроса за анхор текста че нещо там стана голяма боза

Влез в сайта на колегата Fozzy http://razbirach.com. Има една статия за възстановяване от пингвин, написал е примерни съотношения на линковете. Може да вдигнеш малко процента на главната ти ключова дума, но в никакъв случай не трябва да е водещ anchor.:)
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Основната му дума според мен е в границите - Трета по наситеност 2.8% от общият текст - това ми се струва че е разумно

По скоро съотношението между текста на първа и хтмл кодовете е в лоша пропорция - текста е само около 10% което не че е от решаващо значение - виждал съм добре класирани сайтове и с такова съотношение но все пак ще е по добре да отиде поне над 20% за това му препоръчах да изхвърли слайдерите, въртележките чатовете таговете и другият излишен шит от индекса.

Другото което ми прави впечатление е че на един от продуктите които отворих сигурно така е и на другите са му много дълги метаописанията - хубаво ще е да ги съкрати до около 100-160 думи - Не че и това е супер важно но е полезно.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Сайта, който е на топ 1 още в нишата видеонаблюдение.eu аз го изкарвах преди много време. Спрете се с тези теории за наситеност ама дали е 2, дали е 3, дали е 5, дали е 10 - това не е от голямо значение, когато нишата е голяма. Он пейдж сео-то не влияе по никакъв начин в серпа дали ще е ранк 1 или ранк 10 - това не се решава от он пейджа в тая ниша, дето преди май беше по тежка. Линкове трябват, линкове - купуване поне по 200 лева трябва да се отделят ако искаш да си в топ 5 само за линкове и борсата сапе също е добра, всички от топ 5 са РЕДОВНИ клиенти на руската борса за линкос, отделно, че имат по 4-5 блога из wp и blogger и други сателити.

Тук още има хора, които не разбират, че сео се прави с пари, линковете се купуват с пари - не може ранк 1 сайта да държи 200 линка всеки месец от +ПР5 сайтове, вие да искате да го бутате със социални мрежи, директории и форумни подписи или СОЦИАЛНИТЕ СИГНАЛИ и подобните глупости, ама направо са си глупости. Колкото и социални да сте, като нямате линкове, няма да бутнете някой домейн, който го крепят много линкове. Писна ми вече хората да говорят колко било важно социалното, как линковете едва ли не били незначителни - ама хайде моля ви се бе, откъде знаете, ходи вдигай социално в серпа в някоя ниша като pools или видеонаблюдение ще стигнете до под крушата.

Линкове трябват и това е.
 
Последно редактирано:
От: Защо така подскачам в SERP-а?

@Странникът не вземам на никой пари за да правя сайтове - той е мой и сам се боря с работата по него. Извън тази забележка - благодаря за съветите.
@ReminD - ако това за парите и оптимизацията бе към мен - на ясно съм, не съм се прицелил в топ 1 със сайт на 7 месеца. Най-малкото защото му е рано да бута 6 годишни домейни.
@Вискяр - съжалявам, че съм те оставил с такова впечатление.

Попитах защото не разбирам, но и никога не съм имал подобни претенции. А все още си мисля, че форумите са за това - да се пита. Няма как да сме специалисти по всичко.

Сега по темата - ще прегледам нещата от забележките ви и ще взема мерки. За мен всяка критика е добре дошла и за това благодаря на всички включили се. Ако има някой още забележки да ги дава - не ме притеснява критиката. Ако не съм искал да бъда критикувам нямаше и да пускам подобна тема.

You must spread some Reputation around before giving it to mantaman again. Явно скоро съм ти давал...
 
Последно редактирано:
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Аз оптимизирам по същата дума, като според мен сайта който е на първо място е оптимизиран по такъв начин че обърва цялата логика на SERP-a за думата "видеонаблюдение". Преоптимизацията е налице за много от сайтове и Google си ги наказва. Да се следят връзките на конкурентите не е толкова полезно, защото се вижда как успяват сайтове със силни линкове във footer-и и sitewide. Всички знаем че скоро ще отмине модата на този тип връзки. Ако направиш на нов домейн няма как да помогне. Домейните в тази дисциплина са сравнително стари и за тях този тип връзки не им вредят, дори и им помагат засега. Да се тръгва тепърва да се купуват/създават sitewide връзки, при положение че е отмираща тактика, не може да ти помогне. Решение е трудно за намиране, според мен трябва да се изчака Google да накаже сайтовете с junk връзки и малко съдържание, защото в момента Google твърдо ги промотира.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Ами аз не очаквам някой просто ей така да ми даде решение, но пък получих полезни критики. Дали са градивни или не не искам да коментирам, най-малкото от уважение към всеки оставил ги, защото го е направил опитвайки се по свой начин да бъде полезен.
Това с таговете, H-тагове и тн го оправих и признавам ако не ми беше казано нямаше да го знам. Дадох репутация на всички, които можех в тази тема, защото оценявам най-малкото времето, което са отделили да погледнат и напишат мнение.
Не искам да коментирам 1-ви, 2-ри в класирането. Няма да е коректно.
Относно другият домейн - не искам да бягам от сегашният си, но взех решение да си развивам брандиран, а не по кл. дума. Преди време бях питал за това, дори Вискяр бе един от хората, които тогава активно коментираха. Премислих много казаното, и стигнах до извода, че наистина са прави. Това е.
Не вярвам в универсалният метод за оптимизация, тъй като има твърде много променливи и най-вече неизвестни и затова се гради на догадки. От друга страна твърдо вярвам, че колкото по-полезен е сайта ти, толкова по-добре е за класирането, пък нека да има и пропуски в оптимизирането. Именно по тази причина сега подхождам към новият домейн по съвсем различен начин - просто воден от идеята да е максимално полезен. Дали съм бил прав в мисленето си само времето ще покаже.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Аз оптимизирам по същата дума, като според мен сайта който е на първо място е оптимизиран по такъв начин че обърва цялата логика на SERP-a за думата "видеонаблюдение". Преоптимизацията е налице за много от сайтове и Google си ги наказва. Да се следят връзките на конкурентите не е толкова полезно, защото се вижда как успяват сайтове със силни линкове във footer-и и sitewide. Всички знаем че скоро ще отмине модата на този тип връзки. Ако направиш на нов домейн няма как да помогне. Домейните в тази дисциплина са сравнително стари и за тях този тип връзки не им вредят, дори и им помагат засега. Да се тръгва тепърва да се купуват/създават sitewide връзки, при положение че е отмираща тактика, не може да ти помогне. Решение е трудно за намиране, според мен трябва да се изчака Google да накаже сайтовете с junk връзки и малко съдържание, защото в момента Google твърдо ги промотира.

И какво е било решението? Да стои и да чака гугъл да махне другите и видиш ли ако има късмет, може да го пусне по-напред? :lol: , Желязна логика, и на мен ми се иска на клиентите така да им казвам и да си ми плащат и плащат... и да си чакамеееее....
И сайта не обърква никаква логика, може би само логиката в твоята глава - като начало videonabliudenie.еу го поддържат 4 супер силни блога из web 2.0, без да броим тези на TLD-та.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

като начало videonabliudenie.еу го поддържат 4 супер силни блога из web 2.0, без да броим тези на TLD-та.

Може ли това пак, ама на български като за не-експерти?
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Може ли това пак, ама на български като за не-експерти?

Казвам, че има 4-5 блога в wordpress.com / blogspot.com , които са от много време с добри статии и линове към тях и са с добър PR , отделно има и blog.saita.com който пак го държи това имах предвид. ТЛД = топ левел домейн тоест .com / net / .org
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Казвам, че има 4-5 блога в wordpress.com / blogspot.com , които са от много време с добри статии и линове към тях и са с добър PR , отделно има и blog.saita.com който пак го държи това имах предвид. ТЛД = топ левел домейн тоест .com / net / .org

За домейните стоплих ама тва с блоговете...Мерси! Сега разбрах :)
Може да си прав за блоговете, аз не мога да се съглася за добрината на статиите от гледна точка полезност, но не искам да влизам в подобна дискусия, защото както по-горе казах - намирам го за некоректно да коментирам някои зад гърба му още повече, че познавам хората лично.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Полезността е два вида. За четящите, и за търсачките. Ако статията/статиите са направени само за едната група, независимо коя, резултатите няма да са задоволителни.
Текста хем трябва да е интересен на читателите, за да го изчетат докрай, че и да потърсят още един текст за четене, и по този начин да повишат показателя прекарано време в сайта, хем трябва да е понятен на търсачките, за да могат и те да го прочетат. И най-вече да го зачетат. ;)
Тогава вече и вълка ще е сит, и агнето ще е цяло. Доколкото това е възможно.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

И какво е било решението? Да стои и да чака гугъл да махне другите и видиш ли ако има късмет, може да го пусне по-напред? :lol: , Желязна логика, и на мен ми се иска на клиентите така да им казвам и да си ми плащат и плащат... и да си чакамеееее....
И сайта не обърква никаква логика, може би само логиката в твоята глава - като начало videonabliudenie.еу го поддържат 4 супер силни блога из web 2.0, без да броим тези на TLD-та.
Знам за блоговете на въпросния сайт и такова old school SEO няма, както и самият сайт е на Касаба Системс, но предпазливо е избран да се промотира друг домейн за да може да се тества дали blackHat SEO действа и резултата както всички виждаме е че действа. Ъпдейтите на Google са силни така че не виждам как може да бъде лоша тактика да се спре преоптимизирането на сайтовете и да се съсредоточат усилия върху безопасния Социален Маркетинг.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Знам за блоговете на въпросния сайт и такова old school SEO няма, както и самият сайт е на Касаба Системс, но предпазливо е избран да се промотира друг домейн за да може да се тества дали blackHat SEO действа и резултата както всички виждаме е че действа. Ъпдейтите на Google са силни така че не виждам как може да бъде лоша тактика да се спре преоптимизирането на сайтовете и да се съсредоточат усилия върху безопасния Социален Маркетинг.

Знаеш ли въобще какво е black hat seo?
 

Горе