Защо хората пускат постни обяви?

От: Защо хората пускат постни обяви?

Аз също не мога разбера какви са тези "обяви" - в кавички, защото технически не може да се нарече обява. При положение, че повечето такива хора дават линкове и повече информация на лично съобщение, от това следва да разбираме, че все пак няма нищо тайно и се обезсмисля цялото това криене на данни. Ако целта е да се избегнат злонамерени личности, не виждам как ще стане по този начин - ако искам да ти разбера линка и да ти навредя, ще ти пиша на лично, ще ми дадеш информацията, която ме интересува и ето, че е същата работа.

Чрез такива неадекватни обяви не само губите потенциални заинтересовани (аз лично ги прескачам тези обяви почти по навик вече), но и получавате една камара спам и запитвания, с които и самите вие си губите времето да четете и да отговаряте, а е можело да си го спестите просто с няколко изречения в обявата.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Не вниквате в същността на тези "постни начини за публикуване на обяви", а имено че те се виждат ПУБЛИЧНО - не само от участниците в този форум ами от всичката гня в нета - всякакви - от кол и въже. Така че в този случай предпазването наистина е реално :wink:
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Аз също не мога разбера какви са тези "обяви" - в кавички, защото технически не може да се нарече обява. При положение, че повечето такива хора дават линкове и повече информация на лично съобщение, от това следва да разбираме, че все пак няма нищо тайно и се обезсмисля цялото това криене на данни. Ако целта е да се избегнат злонамерени личности, не виждам как ще стане по този начин - ако искам да ти разбера линка и да ти навредя, ще ти пиша на лично, ще ми дадеш информацията, която ме интересува и ето, че е същата работа.

Чрез такива неадекватни обяви не само губите потенциални заинтересовани (аз лично ги прескачам тези обяви почти по навик вече), но и получавате една камара спам и запитвания, с които и самите вие си губите времето да четете и да отговаряте, а е можело да си го спестите просто с няколко изречения в обявата.

Точно това имам предвид, ама някой хора не го разбират :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Когато започнете да продавате сайтове, ще можете да дадете нагледен пример как това се прави :)

Иначе, който търси намира. Ако имам постна обява, НО имам "съвсем случайно нали" запитване по нея, тогава ще знам, че човека е сериозен, а не просто зяпач :wink:
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Защо хората пускат постни обяви?

Досега съм продал няколко сайт тук и винаги съм описвал изцяло данните, просто линкът е на ЛС, като не съм имал проблеми с продаването, просто хората които наистина ги интересува ще драснат 1 ЛС за линк към сайта, а аз като искам данни не ми пречи също едно лично на обявилия, но определено обяви от сорта "много як сайт, за повече инфо ЛС" също е безмислено :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

И аз продадох няколко сайта и не виждам какъв е проблема :? някой ще ти открадне идеята за сайта и вместо да го купи ще си направи свой ли? Нека, лошо няма, то има хиляди сайтове, така че който иска купува, който иска се мъчи и краде идеи и после пак се принуждава да купува, като види, че не става...
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Изобщо не става въпрос за крадене на идеи.... както и да е - няма как да ви накарам на сила да четете :D
Освен това не става въпрос само за продажбите ами за линковете изобщо. Но ОК нали трябва и ние да четеме сълзливи теми от сорта на "сайта ми се загуби на найста страница, и аз даже не го откривам" :twisted:
 
Когато започнете да продавате сайтове, ще можете да дадете нагледен пример как това се прави :)

Иначе, който търси намира. Ако имам постна обява, НО имам "съвсем случайно нали" запитване по нея, тогава ще знам, че човека е сериозен, а не просто зяпач :wink:

Явно само ти продаваш на балъци със зле представен продукт. Милите, толкова им е и мозъка. И какво означава когато запоянем да продаваме сайта? Това е като да продаваш всичко друго...иска се професионално отношение.

@Rocksatedy, то и постовете на Websupport са безмислени, но ги има. :) Което пак говори, че всичко в възможно.
 
Re: От: Защо хората пускат постни обяви?

Но ОК нали трябва и ние да четеме сълзливи теми от сорта на "сайта ми се загуби на найста страница, и аз даже не го откривам" :twisted:

Викаш по-вероятно е някой да го репортне, отколкото някой ъпдейт да има. :D :D :D И Мат Къц такара разправя. :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Явно само ти продаваш на балъци със зле представен продукт. Милите, толкова им е и мозъка. И какво означава когато запоянем да продаваме сайта? Това е като да продаваш всичко друго...иска се професионално отношение.

Означава когато изобщо някога направиш подобно нещо, защото явно не си :) Но ако стане, с удоволствие ще се поуча от професионалността с която ще го направиш :lol:
 
Означава когато изобщо някога направиш подобно нещо, защото явно не си :) Но ако стане, с удоволствие ще се поуча от професионалността с която ще го направиш :lol:
Не мисля, че е като да учиш ядрена физика продаването на сайт. Даже е от най-елементарните неща, които някой ден може да ми се случат. И определено няма да изглеждам като шибан аматьор, когато го правя. А дали съм го правил или не, не знам какво общо има, след като цял живот си свикнал по един начин да изнасяш предложенията си пред определена аудитория.

Еми ще се поучиш, то друго не ти остава. И за да бъдем по-точни на никой не му пука дали ще му пуснеш линк в темата или не, при положение, че си успял да го накараш да ти пише на лично, за да те попита за адреса на сайта. Идеята е да се предизвика действия. Нещо, което е по-интересно за обсъждане от маниакалната параноя. :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Не вниквате в същността на тези "постни начини за публикуване на обяви", а имено че те се виждат ПУБЛИЧНО - не само от участниците в този форум ами от всичката гня в нета - всякакви - от кол и въже. Така че в този случай предпазването наистина е реално :wink:

И какво ще видят тези случайни хора толкова публично, което е такава голяма тайна? Едва ли има много неща, които човек с малко мерак да не може да открие за всеки сайт, за който се интересува - посещения, класирания, че даже и адреси и контакти на админите. За какво предпазване говориш - наистина питам, защото не мога да го разбера. Дай някакви реални примери. Ако има толкова конфедициални сайтове, които да се крият, те са сигурно 1-2 на 100, останалите просто ги мързи, изживяват се като голямата работа и си вкарват някакви филми.

То като се виждат обявите публично и затова хората трябвало да си крият инфото, тогава какъв е смисъла изобщо от съществуването на сайтове за обяви? Нали това е идеята на цялата работа - пускаш във възможно най-сбит вариант най-важното от това, което предлагаш - ако е сайт, пусни му адреса, посещенията, приходи (най-малко дали има или няма такива), информации за хостинги и домейни ако е нужно, система, цена.

Все по-често се пускат теми от рода на "продавам нещо, ама ако искаш да знаеш какво е и колко струва пиши ми".
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Казвал съм ви многократно, че прекомерното киснене пред компа е фатално за вашите мозъци. А и как сме тръгнали... една от най-интелигентните нации да се превръщаме в една от най-изпростяващите и ултра затъпяващи, и болката е почти непоносима, яда още по-голям.
Няма да отговарям на подобен кух въпрос, на който ВЕЧЕ Е ОТГОВОРЕНО няколко поста по-нагоре. За найсти път ви приканвам, когато имате намерение да водите дискусия по нещо, то поне прочетете какво ВЕЧЕ е написано по въпроса :mad:

От детският си зор да спорите, не се усещате колко смешно и трагично започвате да изглеждате отстрани
 
Ти ми говориш, то магаре. :) Прав си за затъпяването. ;)

Всички не сме разбали, ти си разбрал. Нали знаеш кога караш в насрещното, когато всичко идва към теб и си сам в това платно. ;) Няма спор, просто и ясно е ТРЯБВА ДА СЕ ПИШЕ ПРОФЕСИОНАЛНО. Всичко друго са подробности и глупости. Голям зор да си пусне някой линка. Боже, да имам и социалните проблеми. ;) И това грам не е проблема на некадърните постове, които се изливат в пазара от пишмат търговци.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Малоумието в случая идва от все повече намаляващите ви способности за схващане :D
А ти конкретно не би трябвало да се обаждаш след като никога не си пускал подобни обяви, и както ти казах, когато пуснеш такава обява ще можеш да дадеш светъл пример как трябва да става това :twisted: До тогава си кибик, спамер и клакьор - нещо не ясно ?

И както се казва - "не учи дедо си да кашля"
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Специално когато става въпрос за продажба на линкове, продавачът не само, че не е длъжен да постави линк към сайта, но е в негов интерес да не го прави. И това не е практика, измислена от пишман предприемачи в България, навсякъде по света е така, просто защото е наложено от G.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Специално когато става въпрос за продажба на линкове, продавачът не само, че не е длъжен да постави линк към сайта, но е в негов интерес да не го прави. И това не е практика, измислена от пишман предприемачи в България, навсякъде по света е така, просто защото е наложено от G.

Това не е точно вярно. Гугъл разрешава търговията с линкове, но при условие, че тези линкове са "облечени" с rel="nofollow".

Всъщност аз също предлагам такава реклама (изходящи линкове от сайта, които са "облечени" с rel="nofollow"), и който желае може да се възползва и да се свърже с мен!
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Гугал, нито разрешава, нито забранява :) Просто наказва, когато види, че се злоупотребява с индексът му. А за такава злоупотреба се считат точно НЕЕСТЕСТВЕНИТЕ линкове. По форумски казано - ти пичелиш от него, а той не.... е нема как да стане тва :D После някои да не се чудят що са у лево и да му се сърдят, те биха направили абсолютно същото :wink:

Иначе за нофоуола съм съгласен, че не взима отношение. Неправилно се изрази странникът, не че разрешава, а просто няма да ви накаже. А друг е въпросът, че разликата от фолоу у нефолоу е доста голяма, когато говорим за оптимизация, или както му викате сИо (сърч Инджин оптимазальон :D )
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Неправилно се изрази странникът, не че разрешава, а просто няма да ви накаже.

Ти пак гледаш да си на всяко гърне мерудия! Да, ама този път не позна. Точно това, което казах го има написано в правилата на Гугъл. Хайде сега, щом си толкова знаещ - ще те оставя сам да си го намериш!

А друг е въпросът, че разликата от фолоу у нефолоу е доста голяма, когато говорим за оптимизация, или както му викате сИо (сърч Инджин оптимазальон )

Който знае и умее и с nofollow може да оптимизира и да получи много добри резултати!
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Не се излагай братчет! Нищо не може да оптимизира с нофолоу, щото най-малкото това няма и грам влиание в серпа, а оптимизация се прави само когато имаме влиание в серпа. А нофолуа ти дава ЕДИНСТВЕНО директна реклама. Хайде спри да пишеш колко за спорта :)

едит.... :)
 
Последно редактирано:

Горе