Защо хората пускат постни обяви?

От: Re: Защо хората пускат постни обяви?

Вчера видях една тема за продажба на линкове с "изчерпателното" съдържание "PR3 линкове - 30 лв / година | Само 1-2 линка ще бъдат продадени.", което цепи мрака. Дано продаде тези 1-2 линка или линк и половина. Но не съм опримист. Пожелавам му успех. Поне са ентусиасти хората. Кое ви грабва в това "велико предложение"? Че са на изчерпване, че е PR3, цената? Не знам. Нито колко трафи прави, нито дали си десети или стотен линк, къде си разположен, има ли опция да ротираш сайтове на мястото, колко символа са позволени, тръст на домейн и какви ли не още неща, които не знам защо са пропуснати. Мързели големи. После "ама аз не мога да го продам". Каква изненада, разбираш ли. :) И тия от техномаркет им вадиш думите от устата, за това всички пазаруваме онлайн. ;)

То въпроса не е да го напишеш все едно си най-доказаният търговец, а да е до известна степен грабващо, но до голяма степен информативно. Тоест пишеш го така, както мислиш, че би ти харесало да го видиш написано. Ама явно на хората им харесва да гледат само "продава се" и "евтино". Другото е без значение :twisted:
 
Re: От: Re: Защо хората пускат постни обяви?

То въпроса не е да го напишеш все едно си най-доказаният търговец, а да е до известна степен грабващо, но до голяма степен информативно. Тоест пишеш го така, както мислиш, че би ти харесало да го видиш написано. Ама явно на хората им харесва да гледат само "продава се" и "евтино". Другото е без значение :twisted:

Аз лично по обявата, която дадох за пример, имам 100 въпроси, но не бих си губил времето да го питам. Като гледам как си я е написал обявата, не съм оптимист за отговора.

Все пак пича има сайт и е докарал PR3. Предполага се да има повече знания за това как се продава. Или как да представя нещата в интернет. Ако не, не искам да знам какъв ще е този сайт и колко струва линка от там. ;)
 
Темата трябва да се преименува от Защо хората пускат постни обяви? на Защо хората са шибани аматьори и такива ли са в действителност в живота? Или по-добре - Смотани в живота, смотани в бизнеса. Защо не ни пребереш, за да не се мъчим. Това е добро заглавие. Все едно сме във форум на раздутите от бг мама. ;)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

А може би се прави с цел да се спестят ненужните коментари от потребители, които не се интересуват от обявата, които почти винаги оправдават мненията си с "Това е форум, ако не искаш коментари пусни обявата си в сайт за обяви."...

Пресен пример с добре оформена обява: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=48873 - 3,4 мнение...
 
Темата е изчистена. Предложението е добро, но не и наградния фон. Те по толкова мин. си вървят логата. Моля, използвайте репорта. Днес имахме 500 поста. Сами разбирате за какво следене трябва да стане дума.

Иначе, пишете по-добри обяви.

МИСЛЯ, ЧЕ ОТДАВНА СМЕ МИНАЛИ НИВОТО НА ВТОРОКЛАСНИЦИТЕ. ПРОФЕСИОНАЛИСТИ СЕ ВОДИМ УЖ. БЛАГОДАРЯ.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Темата е дискутирана много пъти и всички УЕБМАСТЕРИ (не драскачите, нападжиите, куките и тн) са категорични, че определено е по-добре инфото да е ограничено за ПУБЛИЧНО четене. И ТЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ, а не тези, които драскат, твърдят, че има РЕАЛЕН шанс да бъдат прецакани, те или бъдещите собственици на даден сайт, обект за продажба. Не забравяйте, че тук всички сте конкуренти и съответно проектите са ви конкурентни за дадената ниша. Не един път са се оплаквали, че СЛЕД ПУБЛИКУВАНЕ ТУК сайтът им е бил я докладван, я хакван, я налинкван, я накликан.... Я ТОЖЕ в това число :)

Ако наистина държите за читави обяви (а не само ей така да си пишете колко сте недоволни от "постните обяви", програма минимум е да има скрит радел, участието в който да бъде ограничено по ред показатели :wink:
 
Последно редактирано:
Темата е дискутирана много пъти и всички УЕБМАСТЕРИ (не драскачите, нападжиите, куките и тн) са категорични, че определено е по-добре инфото да е ограничено за ПУБЛИЧНО четене. И ТЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ, а не тези, които драскат, твърдят, че има РЕАЛЕН шанс да бъдат прецакани, те или бъдещите собственици на даден сайт, обект за продажба. Не забравяйте, че тук всички сте конкуренти и съответно проектите са ви конкурентни за дадената ниша. Не един път са се оплаквали, че СЛЕД ПУБЛИКУВАНЕ ТУК сайтът им е бил я докладван, я хакван, я налинкван, я накликан.... Я ТОЖЕ в това число :)

Ако наистина държите за читави обяви (а не само ей така да си пишете колко сте недоволни от "постните обяви", програма минимум е да има скрит радел, участието в който да бъде ограничено по ред показатели :wink:
Аз пък си мислех, че сме екип, общество, отклкото конкуренти. Не смятам, че конкурентите ще споделят информация е един и същ форум, но може и да бъркам. :)

Кой е казал, че трябва да си шерне сайта или някаква издаваща информация. Казваш какво продаваш, даваш статистики, ниша, трафик (от-до, за да няма и там спекулации), какво приемаш като плащане, условия около сделката.

Но на мен лично ми е все тази, те го продават. Или поне се питват да го продават. Ако искат. ;) А как ще ми обясниш факта, в който индийците и други раси правят по три километра селс копи в поста си? И те ли треперят някой хейтър да не ги "изненада"? Да, някои продават абсолютни боклуци, даже повечето, но е факт, че имат културата да представят предложенията си много по-добре. Личи си кой от кого има да се учи. ;)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Мислел си, че сме екип?? И не сме конкуренти :D
За да не говориш празни приказки, когато пуснеш обява за продажба на сайт, пак ще обсъдим фактите около сплотеността и конкуренцията :twisted:
 
Мислел си, че сме екип?? И не сме конкуренти :D
За да не говориш празни приказки, когато пуснеш обява за продажба на сайт, пак ще обсъдим фактите около сплотеността и конкуренцията :twisted:

Ама бате, бъдете аматьори колкото си искате. Ако искаш даже го пусни на латиница от телефона си. На мен лично ми е през....левия джоб. :) Не виждам каква конкуренция може да бъдеш с такова мислене, че една обява трябва да бъде от 2 изречения. :) Ако разбираш какво наистина означава конкуренция, това е когато няколко "играча" са на определено ниво и буквално разкъсват клиентите си между тях си от към предложения и промоции. Не може да говорим за конкуренция, когато единия има обява за продажба на реклама от две изречения, а другия цял пост с над 300 думи, графики, статистики и добро представяне. Нали разбираш, че в този смисъл на думата няма как да говорим за конкуренция, а за лидери и гонещи. ;)

Щом не се знае как да се напише една обява за продажба на реклама на сайт, и не може в същото време да остане сайта в тайна, за какво си говорим. Или ще ми кажеш, че не може без да плеснеш линк? :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Нали се сещаш, че има огромна разлика от това да предлагаш някакъв вид услуга, която можеш да презентираш с 10К думи ако искаш и това да си пуснеш сайта тук, който е аналогичен с поне още 50 подобни (минимум), или ти е трудно да направиш разликата, специално на теб :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

А щом говориш за лидери и за гонещи, то аз лично не съм видял нито един "лидер" тук, всички сме гонещи :) Но можеш да ме опровергаеш веднага с някой линк :lol:
 
А нали се сещаш, че дали продаваш реклама на сайт или услуга, реално 2-3 изречения не изглежда сериозно. И кой говори за пускане на сайт? Къде го прочете? Ти за това ли държиш да са кратки обявите? Защото така и така не се чете. :)

Аналогичен сайт с още 50 подобни. :) Точно ей това ще продаде. :) И Мтел продават телефон Самсунт Галакси С4 и Глобул. Айде сега отиди им обясни, че високобюджетните им реклами са безмислени, защото има още 100+ магазина, продаващи го. Ама си ми един маркетолог и ти. :)

Ти къде искаш по-специално да си лидер, защото за онлайн магазините специално има доста хора тук, лидери в техния си бранш. Кофти, че не са измислили следващия Фейсбук, нали? :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

И кой говори за пускане на сайт? Къде го прочете?


Забелязвам тенденция, че всички във форума, а и не само, пускат мега тъпи и постни обяви. Интересно ми е това мързел ли е или някаква мода?

Визирам обяви като "продавам сайт", ама няма да кажа кой е, питайте на лично.
Търся човек за "писане на статии", ама няма да кажа на каква тема, пак питайте на лично.
Продавам "фб страница" ама за повече инфо, пак удряйте спама на лично.

Явно си се включил в темата по инерция :)

Аналогични са всички сайтове, виждам колко си запознат. Във всяка една ниша имаш стотици ако не и хиляди сайтове. Ако чакаш обява с УНИКАЛЕН сайт, който няма аналог, нито като тематика, нито като съдържание, значи си объркал мястото - трябваше да отидеш на Марс :wink:
 
Еми да, това имам предвид. Ако сайт за игри ПР3 ти продава, на мен лично не ми. И в случай, че не си забелязал приятел, "продавам сайт" изчерпва цялата обява, а всичко друго на лично. Май ти не може да хванеш за какво става въпрос в темата. Влизам в енерция, за да образов такива като теб, които не модат да направят разлика между продаващ текст от 2 изречения и такъв от 300+ думи.

Ти така ли им обесняваш на жените, аз съм аналогичен като този на съседната маса. :) Естествено, че всичко е уникално. Няма две еднакви неща, а че на рекламата виждаш жена с телефон, утре няма да го хване в пипалата си същия модел, нарича се "фантазиия". Ако не се проявява, не знам за каква реклама си говорим и за какво го има маркетинга като наука. И Дачия не е най-прекрасната кола на света, но не се разбира от рекламата това. Нали? В момента, в случай, че си пропуснал момента, говорим за представяне, реалността въобще не я взимаме в предвид. Или на теб пак ти е едно и също.

И банките нямат най-прекрасните условия за креди, но да си чул обратното? Даже напротив - добри условия за кредит си имат завалиите, според тях.

Не, чакам обява, която да ми напиша нещо, което да ме накара да купя, а дали е мега уникален или поредния, нека сам си преценя като купувач. Това ще е яко, някой да напише реклама от типа:

"Здравейте,

Продавам сайт, който не е нищо особено, има още 100 като него в мрежата. Цена по договаряне, но ако случайно смятате, че не заслужавам нищо, ще минете фри.

За повече информация....по дяволите,....зарежете."
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Кратко и ясно беше запитано - защо хората не дават линкове към сайтовете, които са обявили за продажба. Пак така кратко и ясно аз обясних, а и по-смислен отговор никой не е дал....освен ти разбира се, предполагайки, че просто са тъпи :D

А локумите дето в момента разтягаш, само показват, че включването ти наистина е било по инерция, просто защото си нямаш друга по-важна работа :) А ако искаш да ме опровергаеш, както и "образоваш такива като мен", винаги можеш да дадеш линк към някой твой проект :p Противното - само доказва, че "нямаш друга по-важна работа" :lol:
 
Точно на теб ще ти пусна линк към мои проект. :) Не ти липсва чувство за хумор. :)

Забелязвам тенденция, че всички във форума, а и не само, пускат мега тъпи и постни обяви. Интересно ми е това мързел ли е или някаква мода?

Ето ли линк: http://rechnik.chitanka.info/w/постен

Нещо трудно влизаш в идеята на темите. :) Нямам си какво да правя. То направо ще фалирам, ако удрям по 1 пост на час тук. :)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Защо?? Какво ми е на мен :) А и нали ти самият твърдиш, че ТРЯБВА ДА ИМА линкове :lol: Нещо май май май си противоречиме а?? Много бърже свали позьорската маска :twisted:
 
Защо?? Какво ми е на мен :) А и нали ти самият твърдиш, че ТРЯБВА ДА ИМА линкове :lol: Нещо май май май си противоречиме а?? Много бърже свали позьорската маска :twisted:
Пич, ако ще говорим по темата, нека. Ама некви детски изпълнения. Няма смисъл. ;)
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

"говорим" точно по темата. Вие се възмущавате, че повечето не дават линк към това което продават в дадена тема/обява, а пък в същото време ти самият не искаш да дадеш такъв...ей така за добрият пример и опровергаване на твърдението ми, че точно заради опасенията ти не дават линкове :)

Ти изобщо следиш ли хронологията на темата, както и изобщо осъзна ли запитването, което е направено в нея ?
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

И не съм ти никакъв "пич", забрави ли, че аз съм "тъпото копИлие" :D
 

Горе