Защо Google индексира wp-content/uploads/ ???

rzamen

New Member
Здравейте,
От известно време Гугъл е индексиръл всичко в wp-content/uploads/ на моя сайт в wordpress и сега в search console ми показва, че има проблем с визуализацията на мобилни устройства! Демек ми го показва като страници и се сърди, че не са използваеми за мобилен изглед.
Някой сблъсквал ли се е с този проблем и как го е решил?

Прочетох някои чужди теми и там дават съвет да забраня индекса в robot.txt … а пък други казват, че не е добра идея!
Споменават и за някаква промяна в .htaccess но там не съм много наясно..
Като цяло за robot.txt препоръчват нещо подобно:
User-agent:*
Disallow:/wp-content/
Allow:/wp-content/uploads/
Allow:/wp-content/plugins/yourplugin/*.js
Allow: /wp-content/plugins/yourplugin/*.css

А за .htaccess това:
<Files ~ „\.(css|js)“;>
Header set X-Robots-Tag „noindex“
</Files>

Моля за накакъв съвет или ако има специалисти да ми пишат на лично.
 
Последно редактирано:
Здравей,

Google обхожда родителските пътечки на всеки ресурс, който открие. След като в сайта си имаш изображение с адрес /wp-content/uploads/..., ще се обходят и /wp-content/uploads и /wp-content. Вероятно имаш пуснат Directory Listing. Тоест като се достъпят тия пътища се вижда списък от файловете в директорията. Най-добре е да го спреш през .htaccess:
Код:
Options -Indexes
 
Оказа се, че в опита ми да оптимизирам скоростта на сайта съм омазал .htaccess. Лошото е, че май няма оправия :)
Но знае ли се... Ако има някой специалист да пише.
 
Оказа се, че в опита ми да оптимизирам скоростта на сайта съм омазал .htaccess. Лошото е, че май няма оправия :)
Но знае ли се... Ако има някой специалист да пише.
Специалисти много, но мисля, че ако потърсиш в интернет WordPress default .htaccess или просто го свалиш от wordpress.org веднага ще си оправиш проблема. Ако не се справиш - пиши ми :)
 
Не съм специалист, но празен index.html във всяка директория няма ли да реши проблема?
 
Не съм специалист, но празен index.html във всяка директория няма ли да реши проблема?
Не се прави така, колко директории има, и след всвки месец се прави нова и нова. Да се направи с дефаутния .htaccess ще се реши проблема.
 
Няма ли просто да се получат нетата като добавиш в robots.txt файла следното:

Код:
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/

В tvoiat-domein.com/robots.txt
Това е при положение, че ботовете уважават робот файла.
 

Горе