Защо Namecheap бяга от кокала

waldes

Well-Known Member
We're excited to announce that from May 29th, we will be giving ALL our Namecheap customers FREE WhoisGuard for life, when they register an eligible domain with us.
Каква е причината да направят прайвъсито безплатно (освен стандартната - надпревара с конкуренцията). Нещо ми мирише на далаверка в балкански стил:D
 
Май са вдигнали цената за renewal-а. Първите 3 домейна за нови, последния е подновяване... Т.е. първата година си на далавера $2.88 от "безплатното" прайвъси, после годишно си плащаш $2 за него.

2hcoyde.jpg
 
И пак са едни от най-тънките на пазара при домейните. Аз от тях съм най-доволен.

Да и да. И аз съм така. С удоволствие ще им давам $12 за домейн с прайвъси, отколкото да давам на Татенцето $15 само за домейн...

Доскоро бяха риселър на Enom, но отскоро са самостоятелен registrar и някои неща значително се подобриха.
 
Доскоро бяха риселър на Enom, но отскоро са самостоятелен registrar и някои неща значително се подобриха.
По мои лични наблюдения съм забелязал даже, че Namecheap се стремят да са силно ориентирани първо към клиента и после да следват правилата на играта. В смисъл, да дадат шанс на клиента, свързвайки се с него, да изложи собствената си гледна точка или да му дадат шанс да реагира по един или друг начин (естествено, ако не е нещо много хардкор) преди да му банират акаунта или друго такова генерално действие. Нещо, което малко или много говори за култура на обслужване.

Със съпорта им съм си писал няколко пъти за ДНС нещо си беше, не е от гореспоменатите случаи, и съм оставал впечатлен. Бързо отговарят, решават проблема и въобще не намират за нужно да те пуснат на тикет опашката. :) Говоря за домейните услугите им, за хостинга не съм запознат как седят нещата там.
 
Със съпорта им съм си писал няколко пъти за ДНС нещо си беше, не е от гореспоменатите случаи, и съм оставал впечатлен. Бързо отговарят, решават проблема и въобще не намират за нужно да те пуснат на тикет опашката. :) Говоря за домейните услугите им, за хостинга не съм запознат как седят нещата там.
Съпортът им наистина е на ниво, а домейни купувам само от тях, най вече за да са ми на едно място, но и цените са тънки.
 
И аз купувам домейни само от Namecheap и хостинга ми е при тях.
 
И аз бях фен на Namecheap, но в момента всичките ми домейни са в Namesilo. Срещу $8.99 за .com плюс безплатно privacy си е далавера.
 
тия защо са вдигнали цената на базовия хостинг? явно са се усетили че народа си прави нови регистрации всяка година и не подновява :(
 
тия защо са вдигнали цената на базовия хостинг? явно са се усетили че народа си прави нови регистрации всяка година и не подновява :(
Според мен е редно, тъй като и преди година или две тук също се вдигнаха цените. Просто нещата лека полека си се увеличават. Не мисля, че е заради тарикътлъка на потребителите с подновяването, защото това още при пускането са го предвидили от хостинг провайдъра.
 
То да не излезне накрая, че нейпчипа и годедито си пият дюлевата ракия заедно...:)
 
Абе евтини, евтини, бях взел един .stream на промоциите миналта година за доларче~ , сега се набутах 29$ за подновяване, тия са си направили тънката сметка, да не ги мислим:) Кво се вика, да си бях взел един ком, по евтино щеше да ми излезне....
 
Абе евтини, евтини, бях взел един .stream на промоциите миналта година за доларче~ , сега се набутах 29$ за подновяване, тия са си направили тънката сметка, да не ги мислим:) Кво се вика, да си бях взел един ком, по евтино щеше да ми излезне....
Неймчийп поне хубаво си пише още като вземаш подобни домейни, каква е цената за следващата година. Вземай по-малко такива домейни и винаги си прави някаква сметка, за 1 година да ти изкара поне за подновяването за следващата.
 
Неймчийп поне хубаво си пише още като вземаш подобни домейни, каква е цената за следващата година. Вземай по-малко такива домейни и винаги си прави някаква сметка, за 1 година да ти изкара поне за подновяването за следващата.
Е бакалската сметка я направих, иначи защо ще плащам, а няма да го оставя да се дропи, 1+1=2:)
 

Горе