Защо NOD блокира сайта ми?

faceoff

New Member
Здравейте,
някои има ли си идея защо NOD /всички версии/ блокира сайтчето ми, а пробвах още 7-8 антивирусни и нито една нямаше нещо против него?
При всякакви анализи/google webmasters/ и други инструменти за проверка показват, че сайта няма зловреден софтуер.

http://www.e-cool.co.cc/
 
Последно редактирано:
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Здравейте,
някои има ли си идея защо NOD /всички версии/ блокира сайтчето ми, а пробвах още 7-8 антивирусни и нито една нямаше нещо против него?
При всякакви анализи/google webmasters/ и други инструменти за проверка показват, че сайта няма зловреден софтуер.

e-cool.co.cc

И Авирата ми го блокира. Ако използваш ЦПА леад може да е от него
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Я, за момент си махни favicon.ico, изтрий кеша и пак пробвай.
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Извинявай сигурно за глупавия въпрос, но какво е ЦПА?

Cost Per Action - Плаща се за сваляне на файлове, попълване на анкети, зип код и подобни оферти. Това е сайта.
 
От: Re: Защо NOD блокира сайта ми?

Изчисти си сайта и пак го качи на хоста. На шер ли си? Има вероятност на него да имаш нещо плъзнало през някой друг сайта, та така на цялата машина. ;)

Сайта е хостнат в ovo. Не знам какво имаш предвид под "изчисти". Но пробвах със старо копие на HTML и нищо.
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Между другото имаш голяма грешка в кода. Имаш html код преди самия html таг :). Виж си сорс кода. Може да е добавен от вирус.
А иначе махни всички скриптове по страницата и пробвай пак. Понякога разни js скриптове се хващат като вирус от разни антивирусни. После слагай един по един за да видиш кой е точно. Или виж в антивирусната ако пише къде точно е открива нещото.
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Свали си сайта и го сканираи с антивирусната и виж къде е проблема, съветвам те също така да смениш хостинга си.
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Благодаря на всички за желанието да помогнете!
Предполагам, че вече сте разбрали какъв "индианец" съм в тази област, но въпреки това се постарах и следвах насоките:свалях, качвах, махнах моята favicon.ico, сканирах го и сега моят NOD 5 не го блокира /сигурно му писна/. Не знам дали проблемът е изцяло решен. Ще споделите ли при Вас как е?
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Продължава да го блоква. Както казва колегата за хостинга - може на същото IP, на което е твоя сайт, да има заразен сайт и NOD-a директно да е дал бан на IP-то.
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Проблемът стана още по-голям, смених няколко версии NOD32/ESET NOD32 Antivirus 5 0 84 0 е моята/ и нито една от моето PC не блокира сайта. Сега каквито и промени да правя няма да разбера коя е правилната. Явно няма да успея. Нищо! Благодаря отново на всички. Писах на хоста ще чакам отговор от там.
 
От: Защо NOD блокира сайта ми?

Отваря ти някакво копие според мен. На всички които ти отварят сайта за първи път им го блокира 99% е сигурно.
 
Re: От: Re: Защо NOD блокира сайта ми?

Сайта е хостнат в ovo. Не знам какво имаш предвид под "изчисти". Но пробвах със старо копие на HTML и нищо.
Свали си сайта на твоя комп, сканирай го с някоя антивирусна и виж дали имаш нещо качено, от което скачат програмите. После като го изчистиш и ти каже какво е правило мизерия, си го качи отново, но на чисто. Това имах предвид. Явно имаш нещо в кога, или водиш към нещо гадно, което вече е познато на NOD32, а те реално имат голяма база.

А кракнат NOD32 ли си? Има значение и това. Нищо, че повечето ще ти кажат, че няма. ;)

Свали си нормален - легален NOD32, но трайл версията. И сканирай с правилен софтуер. Не с нещо такова, което на него може да има нещо. И гледай да си на чисто във всичко - от скан на компа до чек на хоста. Мисля, че и хостинга ти е за таковане, как така не са го детекнали тия мишки. Издънили ли са един сайт, много вероятно е да го направят в някой друг на машината, само да си отворят добре врачтиката.

До къде стигна с всичко. ;)
 

Горе