Защо OpenX не отчита кликовете?

mvmrik

Well-Known Member
Чудя се дали да не направя рекламата в сайтовете ми да не е само месечна, а и да има възможност за плащане на кликове и импресии. Реших да пробвах OpenX, като му давам лимит за кликове да видя как ще работи. Всичко си работи точно, но като сложа флаш банер не му отчита кликовете.

Ето вижте този банер 300x250 тук - [url]http://lulin-sofia.com[/URL] - показва се и се отчитат импресиите, но на кликовете пише 0. Значи излиза че няма как да направя ограничение по кликове, тъй като ако му задам примерно 100 клика, те си седят все 100 и не намаляват, така банера става вечен.

Та въпроса е дали нещо не съм направил в OpenX или проблема е в самия флаш банер?
 
От: Защо OpenX не отчита кликовете?

Сега отново го тествах, само с флаш неще да работи. Иначе с другите банери си отчита всичко, кликове и импресии, а на флаша отчита само импресиите.
 
От: Защо OpenX не отчита кликовете?

Сега отново го тествах, само с флаш неще да работи. Иначе с другите банери си отчита всичко, кликове и импресии, а на флаша отчита само импресиите.

Най-вероятно адреса е зададен в самия банер и не минава през тракването на системата.
Може да се оправи, но не знам как.
 
От: Защо OpenX не отчита кликовете?

Ок този банер и без това не ме интересува, те са платили хората за период от време, не за кликове. Става въпрос за новите флаш банери, как трябва да бъдат, без вграден линк ли? То с този банер имаше проблем в началото че нямаше линк, а и през OpenX въобще не можеше да му се сложи, та те си го преправиха така.
 
От: Защо OpenX не отчита кликовете?

Ок този банер и без това не ме интересува, те са платили хората за период от време, не за кликове. Става въпрос за новите флаш банери, как трябва да бъдат, без вграден линк ли? То с този банер имаше проблем в началото че нямаше линк, а и през OpenX въобще не можеше да му се сложи, та те си го преправиха така.

Трябва да потърсиш из форумите им.
 
От: Защо OpenX не отчита кликовете?

Аз имам същият проблем, и ако може накои да каже как да реша...........
 
Много просто - като се импортва флаш банера има една отметка "check for hardcoded links" или нещо такова (сега не ми се отваря системата да гледам точно как е). Слагаш отметката, ОпенХ засича вградения във флаш линк и ти предлага да го конвертира така, че да може да ти отчита кликовете.
Хората са го измислили бре, само трябва от време на време да се четат менюали. :)
 
От: Защо OpenX не отчита кликовете?

Сигурен ли си 4е това е в OpenX. Когато качвам банери в OpenX няма никакви отметки. със тази версия съм openx-2.8.5
 
От: Re: Защо OpenX не отчита кликовете?

мислиш ли че съм толкова тъп и това не съм го пробвал, не става за всички банери това

както и да е, аз и без друго отдавна се отказах от OpenX, това чудо гълта ресурси като ламя
 
Щом не става, явно банера е направен идиотски. Прочети линка дето е дал колегата по-горе, там е описано как трябва да се направят банерите, че да работят.
 
От: Защо OpenX не отчита кликовете?

Доста съм чел по въпроса но без резултат. наизтина тази система гълта много ресурси но до сега не съм се натъквал на нешо подобно.
 

Горе