За Епълджиите :-)

От: От: От: За Епълджиите :)

На мен лично грам не ми дреме другите какви телефони ползват. Както казах имам и двата вида, които са обект на спор и споделям впечатления, а не митове и легенди. Подозирам, че тези, които не харесват Android или са ползвали някакъв Мулефон, Амиго, Лего или някаква друга куча марка, която се прави в китайски гаражи, или са попадали на дефектен марков телефон - навремето имаше някои такива модели. Все едно, това не променя фактите за текущото положение на пазара.
 
От: От: За Епълджиите :)

Ха-ха-ха. Ако Епъл не е марка синоним на качество, не знам. Гаражните асус какво са? Единственото което мога да кажа за тях е че си объркали втората буква.

И не - не съм фанатик. Говоря ти от опит.

По анроиа бърникат такива като тебе с китайчета както е казал ъп-а. Не винаги съм съгласен с него, ама този път е болезнено прав. Имал ли си телефон или таблет на Епъл. Ако не си, то въобще не се хаби да обясняваш, защото нямаш лични и реални наблюдения. Това ти го казвам от личен опит и наблюдения. Аз на телефоните съм юзър. Не смятам за нормално да сменям rom, фирмуеър, кернел или капака на задния панел, че да върви по-добре. Нещо, което на всичко отгоре ти съсипва гаранцията и при дефект гориш с телефона и трябва да вземаш нов. Взимам го и очаквам да работи без моя намеса, че дори и въпреки нея. На самсунга му сложих 10 апа и се сгъна. Същото стана и с таблета с андроид. Айпада съм му напълнил 16-те ГБ с апликации и снимки и не дава и признак на умора. И на допир е супер як, за разлика от останалите апарати. За батерията пък да не говорим. Че е стоял включен 1 седмица без да го докосна и пада с 2-3 процента на батерията. Другия умира за 1 денонощие. Ползвам го по 12 часа поне за да му стане на 10% батерията.
Хубо де, аз как почти напълних 16-те гигабайта, има стотина програмки, и се държи стабилно? Дори по ваши критерии хардуерът е ментарляк.
"Ако Епъл не е марка синоним на качество, не знам. "
Кое да му е качеството - 3 пъти на ремонт за няколко месеца, нов Айфон. И не разполагаш с файловете си, ами си вързан с тъпия им облак. Те да ми казват мога ли да записвам музика на моето си устройство, че и да ми я трият по тяхно усмотрение... хич не ми се връзва с качество тая парадигма.
Много народ откровено мразят Епъл. Що примерно Сваровски няма такава слава, Мерцедес, абе каквото друго лъскаво се сетиш. Няма го тоя хейт към тях.
Епъл правят от пръдня боя, и се мъчат да ни изкарват прости, че не видим "новите дрехи на царя"! Спадът на акциите им е само началото на голямото "пук", а с това триене направо ще се самоубият.
И цените - 9000 лева за Мак про чушкопек... Баси раутата, чуек! С колците ги ядем тия домати, същото нещо може да си го сглобиш за 1/3 до 1/4 от цената.
 
От: От: От: За Епълджиите :)

Хубо де, аз как почти напълних 16-те гигабайта, има стотина програмки, и се държи стабилно? Дори по ваши критерии хардуерът е ментарляк.
"Ако Епъл не е марка синоним на качество, не знам. "
Кое да му е качеството - 3 пъти на ремонт за няколко месеца, нов Айфон. И не разполагаш с файловете си, ами си вързан с тъпия им облак. Те да ми казват мога ли да записвам музика на моето си устройство, че и да ми я трият по тяхно усмотрение... хич не ми се връзва с качество тая парадигма.
Много народ откровено мразят Епъл. Що примерно Сваровски няма такава слава, Мерцедес, абе каквото друго лъскаво се сетиш. Няма го тоя хейт към тях.
Епъл правят от пръдня боя, и се мъчат да ни изкарват прости, че не видим "новите дрехи на царя"! Спадът на акциите им е само началото на голямото "пук", а с това триене направо ще се самоубият.
И цените - 9000 лева за Мак про чушкопек... Баси раутата, чуек! С колците ги ядем тия домати, същото нещо може да си го сглобиш за 1/3 до 1/4 от цената.

Не си наред с главата човек, откъде тая омраза към фирма чийто продукти нито си ползвал нито имаш намерение да ползваш?
 
От: От: От: За Епълджиите :)

Не си наред с главата човек, откъде тая омраза към фирма чийто продукти нито си ползвал нито имаш намерение да ползваш?
Не е омраза, просто факти.
Няма за какво да ги мразя, след като не са ми направили лошо. Дразни ме моделът, който тръгна от М$ 10, сега и тия... придобива размери на епидемия. Искат един ден да стане стандарт - да те киризят на 100%, и да трият каквото им не харесва. И после по тяхно усмотрение да гледаш и слушаш от облака, пак каквото ти позволят.
Купуваш си с твои пари един терминал, и Световното анти-правителство решава кво можеш и кво не можеш да правиш...
Яд ме е, че изобщо минават тия неща, при немалък процент от питомната популация.
Ей тия неща предизвикват огромно раздразнение измежду стотици милиони хора. Няколко от колегите набързо минаха на Линукс, след tiny.cc/mkc1ay ей тия изцепки. След Епълските - абе ще взема да ги шортна на борсата, едно сривче е напълно редно при тия хулиганства. Има една книга утопия - в ЕУЛА мушнали как си продаваш душата на Дявола. Много свежа идея, ще взема да я потърся, става актуална. Точно това направиха зарзаватчиите от Епъл.
 
Последно редактирано:
От: За Епълджиите :)

Всеки е свободен да ползва каквото си иска. Аз спирам да споря, защото няма смисъл. Ясно е, че всеки си има предпочитания.

Хейтиш обаче там където не трябва. Не можеш да отречеш, че именно чрез продуктите си Епъл е променил много хода на историята на развитието и на персоналните компютри и на мобилните телефони.
Второ - не се сещам за хора минали през продукти на Епъл и останали крайно недоволни, докато хора недоволни от андроид - много. Щом толкова много хора се оплават от едно и също нещо - значи може би има нещо вярно. Всички които не харесват Епъл е заради политиката им, а не заради качеството на продуктите. Да - не е стандартна маркетингова политика, но явно е печеливша. Докато оплакващите се от повечето други марки недоволстват именно заради проблеми със самите продукти.
Трето - твърдиш, че си програмист - тогава трябва да ти е ясно защо андроида е много "по-лаком" за ресурси от иОС и че това винаги ще е така. Ако не ти е - няма смисъл да обяснявам.

Всеки си има глава и може да избира какво да ползва и какво не.
 
От: За Епълджиите :)

...
Второ - не се сещам за хора минали през продукти на Епъл и останали крайно недоволни, докато хора недоволни от андроид - много. Щом толкова много хора се оплават от едно и също нещо - значи може би има нещо вярно. Всички които не харесват Епъл е заради политиката им, а не заради качеството на продуктите. Да - не е стандартна маркетингова политика, но явно е печеливша. Докато оплакващите се от повечето други марки недоволстват именно заради проблеми със самите продукти.
Трето - твърдиш, че си програмист - тогава трябва да ти е ясно защо андроида е много "по-лаком" за ресурси от иОС и че това винаги ще е така. Ако не ти е - няма смисъл да обяснявам.
...
Тука в общи линии си прав. Аз обаче къде бъркам, щото при мен работи?
Java дърпа повечко ресурси, но разработката с тоя език значително съкращава времето за девелопване. Това е важно дали ще вземеш продукт - времето за разработка. Чисто еволюционно Епъл са по-назад със С++ подобния език. Сега с тоя swift нямам идея какво е.
Не, че за Андроид не може да се пише на С++, т.е. да върви с по-малко ресурси. Взет е правилен и съзнателен избор. Аз по тая логика скочих да пиша на Java, вместо на С++.
Ако толкова се запънеш - може напълно да изключиш виртуалната машина на Андроид-а. Нищо сложно, ще стане като Епъл. Що ли не се практикува?
 
От: За Епълджиите :)

Мен пък друго ме дразни. Има много хора дето идея си нямат какво да правят с такъв телефон и как да го ползва, но важното е че телефона му е apple. И по темата да кажа и аз: и на тях им минава времето, всичко се мени. За последния им телефон са отчели голям спад на продажби. Принципно аз не ги харесвам, извинявайте ама толко пари за един телефон... и кво му плащаш? Само марката. Аз лично искам нещо бързо, лесно и удобно като андроида. Това за мене на apple да си направиш регистрация си е мъка.... та влези тука та а сега пък там, а туй направи. Е верно, че им е по защитена системата ама, ако някой реши пак може да я пробие. За всяко нещо си има задна врата. Имах един iPad 2 е нема такова купчина желязо.
 
От: За Епълджиите :)

Не бих нарекъл продуктите на Apple премиум, тъй като качеството на изработката не отговаря на тази дума. Айфоните никога не са се славили със здравина, особено в сравнение с голяма част от Android телефоните. Apple следва пазарния подход на Sony да се хвърлят усилия не за улеснение, а обратното - към затруднение на потребителите с нестандартни кабели, входове, изходи и т.н. само и само да се вземат няколко долара в повече. Тези инженерни усилия можеха да отидат за подобряване на крайния продукт. Sony видяхме докъде стигна - тотално провалена компания, на която няма кой да купува "премиум" продуктите. Имат шепа фенове, но финансовите резултати говорят ясно за гигантския провал. 99.9% от хората не гледат бенчмаркове като избират телефон, защото им трябва само камерата, фейса и някоя друга игра. Дори аз не обръщам особено внимание на производителността, защото в крайна сметка това е просто телефон. Всички са един дол дренки, дреме ми че единият отварял дадена страница за някакви милисекунди повече, а другият имал по-добър фреймрейт на игра, която не ме интересува. Важно е да има яка батерия, да е здрав и... това е.
От кога премиум е равно на здравина? Като се блъснеш с с ферари или ламбо и то стане на сол, а ти оцелееш пак ли не ги прави премиум? Нищо че са изградени именно от такива материали където разсейва енергията на сблъска.
А като искаш здравина купуваш си стъклен протектор и добър кейс и ти е решен проблема със здравината.
Не знам обаче как ще си решиш проблема с ОС и надеждността и цялото усещане и как ще оправдаеш високи аналоговият му конкурентен където е по скъп и още не може го догони.
Що според теб са по скъпи всичките конкуренти примерно на 6-та - да вземем Самсунга наблъскан с куад корове за да може да има нужната сила да мине транзицията от стоковият Андроид на Нексуса и да има още мощ за техните си моднати ОС и аппове и накрая при елементарен бенчмарк нищо. Ако Айфон не е премум, то тогава кое е - след като всички на Андроид се оплакват от голяма гама малки и големи бъгчета, проблеми или неща, който не им харесват. Аргумента срещу Айфона е има строга защита, но пък честно да ти кажа, не съм видял някой с Айфон да се оплаква - що ли?
 
От: За Епълджиите :)

Аз се чудя какво толкова се палите има голям избор от шит до премиум качество - всеки си избира каквото му трябва и си го ползва.
 
От: От: За Епълджиите :)

Версия на Андроид: 4.4.4
Не се кахъри, като си вземеш ипхон за 1200 наи вероятно и него няма да можеш да го ъпдейтнеш с новия iOS, щотo ще иска да си купиш следващия модел :)
 
От: От: За Епълджиите :)

Не се кахъри, като си вземеш ипхон за 1200 наи вероятно и него няма да можеш да го ъпдейтнеш с новия iOS, щотo ще иска да си купиш следващия модел :)

Еее, ти поне не приказвай такива глупости.
Провери как стоят нещата с ъпдейтите и пак ела.
 
От: От: За Епълджиите :)

Не се кахъри, като си вземеш ипхон за 1200 наи вероятно и него няма да можеш да го ъпдейтнеш с новия iOS, щотo ще иска да си купиш следващия модел :)

Ти сериозно ли го мислиш това или хейтиш за спорта :)
 
От: От: За Епълджиите :)

Ти сериозно ли го мислиш това или хейтиш за спорта :)
От минимум 10 места чух, че като поостарее модела ти и почва да бави безобразно, да ти даде стимул за новия модел. Софтуерно не е проблем да се забави процесора, чрез ъпдейт.
 
От: От: За Епълджиите :)

От минимум 10 места чух, че като поостарее модела ти и почва да бави безобразно, да ти даде стимул за новия модел. Софтуерно не е проблем да се забави процесора, чрез ъпдейт.

Eдна жена на пазара каза....
 
От: За Епълджиите :)

Разбира се, че не можеш да ъпдейтваш iOS до безкрай. Няколко версии и след това ако искаш да си актуален ти трябват нов хардуер.
Това са факти и всеки го знае, не че с андроид у-вата ситуацията не е такава де ;)
 
От: От: За Епълджиите :)

От минимум 10 места чух, че като поостарее модела ти и почва да бави безобразно, да ти даде стимул за новия модел. Софтуерно не е проблем да се забави процесора, чрез ъпдейт.

Oт година и половина имам и не бави. Ако някой е с Iphone 3s или 4 сложи новата версия нормално да бави - все пак хардуера не оптимален спрямо последните ОС. Сложиш на Самсунг от 2010 последната версия на Андроида и виж какво ще стане :) Едно е да ти бави съвсем друго е да ти бави и да ти крашва постоянно и половината от аповете да не можеш подкараш.
 
Последно редактирано:
От: От: От: За Епълджиите :)

Oт година и половина имам и не бави. Ако някой е с Iphone 3s или 4 сложи новата версия нормално да бави - все пак хардуера не оптимален спрямо последните ОС. Сложиш на Самсунг от 2010 последната версия на Андроида и виж какво ще стане :) Едно е да ти бави съвсем друго е да ти бави и да ти крашва постоянно и половината от аповете да не можеш подкараш.
Хаха, от година и половина имал, и марково било! А говориш като за еднодневка. Реално вай-дрънкулките са такива, китайски еднодневки!
Слушалката ми е на близо 15 години, само и сменям батерията. Нокия, без фенерче.
 
От: От: От: За Епълджиите :)

Хаха, от година и половина имал, и марково било! А говориш като за еднодневка. Реално вай-дрънкулките са такива, китайски еднодневки!
Слушалката ми е на близо 15 години, само и сменям батерията. Нокия, без фенерче.

Въобще не можах ти разбера и нападките и аргументите!
 
От: От: От: За Епълджиите :)

Въобще не можах ти разбера и нападките и аргументите!
Стара машина имам предвид над 5 години. И то по мои критерии пак е нова.
Не от 1 и две места чувам, че нарочно спъват машината ти, да имаш стимул за ъпгрейд. Може ЕЖК да е, не съм го изпитвал лично и няма как да знам.
 
От: От: От: За Епълджиите :)

Стара машина имам предвид над 5 години. И то по мои критерии пак е нова.
Не от 1 и две места чувам, че нарочно спъват машината ти, да имаш стимул за ъпгрейд. Може ЕЖК да е, не съм го изпитвал лично и няма как да знам.

Ти каза като поостарее модела - година и половина не е ли поостарял, не говоря за дърт или морално остарял. Ако получаваш такива оплаквания от 5+ години и това е поостарял за теб модел, то тогава - вземи си Айфон от 2010 и Самсунг или каквото искаш и им сложи новите версии - тествай 1 седмица и сам ще си наясно :)
 

Горе