За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Статус
Not open for further replies.

AMOUN

Well-Known Member
Аз лично не вярвам на нищо подобно и никога не бих дал -сложил и помогнал
За мен всички подобни неща са лъжа и начин за печелене на пари и привличане на вниманието - разбира се за още пари ?

Имал съм срещи с подобни хора знам и кака обикалят с тетрадки да събират, а вечерта си смятат в кръчмата колко са изкарали от балъците.
Виждал съм и фирми които карат хора да обикалят, лъжейки ги че това е редовно и давайки им 20% от оборота.
Знам как се печатат картички уж благотворителни примерно на договор към някой детски дом и 2 000 лева за директорката...
изобщо всякакви подобни...
от много години не съм давал пари
НЯМА И ДА ДАМ ЗА ПОДОБНА ДЕЙНОСТ
ИМА СИ ДЪРЖАВА - ПЛАЩАМЕ И ДАНЪЦИ дори и вие които не плащате - пак плащате.
Като си купите едно мазно гнусно кебапче от пазара пак плащате данъци 5 см по-късо е - тея пет см са за държавата, :)
та за мен всичко това е излишна показност и лицемерие.
както и предаванията по телевизията- пратете смс за еди какво си - има си държава като не се грижи за болните си да я съдят !
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Ако беше българската коледа - да, ше пусна смс, ама нема да дам само така на основа на някакви снимчици и сайтчета из нета...
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Не ми казвай че си кликнал на банера.
Мене само ми направи впечатление че е треснат чобанската без подравняване.
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Гледал съм интервюта по телевизията за подобни дарителски дейности.
Примерите бяха, че се събираха огромно количество пари за деца, които са спасени или умрели от преди години..
Много тъжно..

А че дали Спаси дари на.. е нещо човешко няма как да разберем. Но аз лично не вярвам.

Банерчето да, малко е цапнато ей така на произивола на дивовете :)
Но да е честита новата рекламна мрежа
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Дали ще помагате или не си е Ваш избор.
Банера е треснат леко накриво, поради текущи тестове на ADX.BG.

Относно специално save-darina.org, понеже всичко тръгна от моя форум и се познавам лично с хората, които преди време събраха 600,000 лева, за да спасят едно детенце, ще Ви помоля да не ги плюете и да не ги сравнявате с някакви продавачки на картички. Дали трябва да се помага или не е друга тема.
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

тебе те знам - ти си хубав човек - помагаш в джомболата
бил съм ви из форума - приятно местенце :)
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Неска нещо ми става и виждам сичко много избирателно... Сега кликам на линкот горе и кво да видим - думата "Дарина" спомената един път, а "Джумла!" - някъде 8-9 пъти...
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Аз съм пращал SMS-и съм дарявал чат-пат като ми вдъхва доверие дадена кампания. Българската алчнотия опорочи тези кампании. Парите дето ги даваме за данъци отиват за Мерцедеси не за такива хора които имат нужда от тях. Затова ако зависи от мен един данък няма да им платя на онея измекяри.

Преди няколко седмици на центъра на Варна видях една бабичка да проси, българка не от мангалите чиста спретната беше явно и бяха свършили парите от пенсията и е нямала за хляб. Благодарение на държавата е стигнала до там. Дадох и всичките пари дето имах не бяха много към 200лв. имах в себе си ама всички останали я подминаваха 1лв. им свидеше.

Така че за мен това е България (тези дето я подминаваха) и държавата (дето я е докарала до там).:mad:

PS: То на банера и да му се даде център пак няма да изглежда много естетически добре май ама като ша кажеш ще е по-добре
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Неска нещо ми става и виждам сичко много избирателно... Сега кликам на линкот горе и кво да видим - думата "Дарина" спомената един път, а "Джумла!" - някъде 8-9 пъти...


аз съм осъзнал че: " НИКОЙ НЕ ПРАВИ НИЩО, БЕЗ НИЩО! "
можете да ме цитирате :)
колкото по-бързо го осъзнаете това, толкова по бързо ще разберете какво голямо море от лайна е живота... номера е докато плуваш да си отваряш устата по-малко...
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

съдейки по подписа ти, това ти е житейската мъдрост за света, а :)
кофтито е, че си прав до голяма степен
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

гангич 200 лева са много пари ...
и аз давах на една бяла баба във варна ...
че изглеждаше наистина нещастна но не беше нагла просякиня...
но на циганка с дете или на някоя дето ми прави нещастни физиономии нема да дам никога, смс-няма да пратя посмъртно - пари няма да изпратя по банка НИКОГА!
това за двестата лева малко ме притеснява :) не че не ти вярвам ама мисля че преувеличаваш и то около 25- 30 кратно :)
аз лично не бих дал повече от 10 лева ! иначе ще им хареса и ще им стане професия най често давам питолевака / под често да се разбира два пъти в годината/

но това не ми пречи десет пъти по често да купувам храна за бездомни кучета .. сори НО ГИ ЦЕНЯ ПОВЕЧЕ ОТ ХОРАТА!
към основателите на кампанията - щом сте с идеална цел повъртете и малко банери на [url]www.bezdom.info[/URL] ... мисля че си струва
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

И мене доста повече ме е грижа за животинките. Самото общество лека-полека ни бута натам...
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

гангич 200 лева са много пари ...
и аз давах на една бяла баба във варна ...
че изглеждаше наистина нещастна но не беше нагла просякиня...
но на циганка с дете или на някоя дето ми прави нещастни физиономии нема да дам никога, смс-няма да пратя посмъртно - пари няма да изпратя по банка НИКОГА!
това за двестата лева малко ме притеснява :) не че не ти вярвам ама мисля че преувеличаваш и то около 25- 30 кратно :)
аз лично не бих дал повече от 10 лева ! иначе ще им хареса и ще им стане професия най често давам питолевака / под често да се разбира два пъти в годината/

но това не ми пречи десет пъти по често да купувам храна за бездомни кучета .. сори НО ГИ ЦЕНЯ ПОВЕЧЕ ОТ ХОРАТА!
към основателите на кампанията - щом сте с идеална цел повъртете и малко банери на www.bezdom.info ... мисля че си струва

Не преувеличавам аре 180-190 да си били не съм ги броил и малко го закръглих :oops: извадих ги от джоба както бяха и и ги дадох. Просто изглеждаше свястна жената и ми дожаля. Вечер като излезем да пием отиват повече пари сега че един път съм дал толкова няма да обеднея. Иначе и аз рядко давам повече от 10лв. на мангалите специално и 1лв. не давам. Просто някак си импулсивно стана, като първо я подминах и после ме хвана съвестта и се върнах.

PS: Даже моята "ламя" като разбра щото бях тръгнал към тях ми вика "Ти луд ли си бе?". От време на време като ме напече слънцето така става :)
 
Последно редактирано:
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

и мойта ламя ма псува като давам, аз затва подминавам и на бегом се връщам и оная вече пред свършен факт :) нема тръгне да скуби бабата за 5 лева :)
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Найстина е хубаво да се запознаете с кампанията, преди да се пишат глупости . Save Дарина беше голяма кампания и се радвам, че е продължила да съществува след трагедията с Дарина . Друг е въпроса, че банера е през adx.bg ...

П.П Големи паралии имало в този форум хахаха
 
От: От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Найстина е хубаво да се запознаете с кампанията, преди да се пишат глупости . Save Дарина беше голяма кампания и се радвам, че е продължила да съществува след трагедията с Дарина . Друг е въпроса, че банера е през adx.bg ...

П.П Големи паралии имало в този форум хахаха

Хайде аз като един от най-дъртите във форума да внеса малко ясност по въпроса:

Не познавам лично организаторите на дарителския сайт, но ми се виждат странни много неща по сайта им.
От друга страна, многократно съм помагал и помагам на много хора, изпаднали в неравностойно социално положение, НО винаги следвам принципа на Васил Михайлов от "Маргарит и Маргарита" - "за да получиш - трябва да дадеш!"

Пояснявам: мога само да си представя каква огромна трудност е да имаш болно дете в къщи - а тази трудност трябва да се преодолее с НЯКАКВО УСИЛИЕ! Примерно, ако ще използвате независими форуми за целта - направете си труда да се обърнете към администратора за неговата подкрепа - слагането на банер на видно място НЕ Е подкрепа - няма гаранция че не сте му хвърлили 20-30 лева, за да го държи там и да не пита!

Затова: за да няма повече БЕЗСМИСЛЕНИ спорове по въпроса предлагам COOLICE (или който е собственик на форума) да се изкаже в темата "ДА" или "НЕ" и по този начин ако информацията излезе менте - неговата отговорност няма да е само морална или материална (разбирате ме) - затова докато админът на форума не си сложи главата в торбата - аз не признавам сайта за легитимен. Ако COOLICE не знае как да провери достоверността на информацията за болните деца - да се свърже с мен с ЛС или както намери за добре - проверката е много лесна и безболезнена и дава 99% гаранция.

Относно "абе знаете ли кой е Иво Апостолов... големи сте паралии хахаха..." - е да, аз съм "паралия" + дал съм много сериозни суми за благотворителност + понятие си нямам кой е Иво Апостолов! (а мисля че и той не знае кой съм аз, освен ако не е ключова фигура в някоя платежна система) Процедурата не верификация в случая я изложих по-горе.

Накрая ще Ви споделя за пример последния случай, когато правихме дарение ето тук(домейнът и хостингът са взети впоследствие, пак с наши средства) [url]http://dashahelp.ru[/URL]:
Една майка на болно дете от провинциален град в Белорусия написа тема "вик за помощ" на Официалния Форум на платежната система WebMoney - такъв номер може да направи или мошеник-камикадзе или човек, който наистина е много на зор, и е готов да отговаря за думите си! Естествено - модераторите на форума (подковани кучета!) я направиха САНДЪР - просто й разказаха играта и я докараха до истерия - а накрая и блокираха и портмонето във WebMoney...
Оттук нататък логиката е желязна - ако мадамата е част от мошеническа структура - ще им тегли една майна, и повече няма да се вясне там - ако ли наистина е тази за която се представя - ще изпълни всички условия (условията бяха СУПЕР ТРУДНИ, за да не кажа почти невъзможни)
Аз бях единственият, който кихна пари още преди да се изяснят нещата (направихме с колегите анализ на поведението, и решихме че вероятността да е мошеничка е минимална)
За моя голяма радост се оказа че мадамата е сериозна мъжкарана и изпълни ВСИЧКИ УСЛОВИЯ, за които беше уведомена от модераторите!
Това беше идеален пример за останалите как трябва да преодоляват трудности!

Те това е - ако обществеността има желание да получи гаранция за достоверността на сайта - нужните действия съм ги описал - в противен случай смятам изпълнението за непрофесионално и няма да взимам повече отношение по въпроса.

За сведение: аз когато давам средства - ги давам(след верификация):
1) на сметка на самите родители
2) на сметка отворена за целта от лечебното учреждение
3) на известна благотворителна организация

Мога да добавя, че досега не съм имал случай да са ме излъгали "пишман-благотворители" - във всяка област е нужен професионален подход!
Затова ако някой има желание за благотворителност но не е сигурен къде ще отидат парите му - ще го консултирам безплатно за всеки конкретен случай и оттам нататък няма да има съмнения и недоразумения...
 
От: За банера новия горе - големия - вярвате ли им ?

Ами аз сега се сетих че бяха залепили и стикери на входовете тези сейв дарина .орг
може още да е там ако не го е изчегъркал някой ...
имаше ималки лепки и големи с картинки на деца формат а4 ...

абе пак кзвам не упреквам никого просто невярвам на никого !
за мен това да дадеш пари за нещо без да си сигурен къд еи за какво точно отиват точно твоите пари е прекалено явна проява на морализьм и чак граничи с лицемерие
аз лично от подобни кампании намразих много и водещата на битивитУ забравих и името май лице на уницев стана .. то бива бива ама да ми се правите всички че сте толкова загрижени за децата чак сълзи ..
ей това като преди няколко дни
оня ГНОМА водещия на това по нова там стола на истината ли беше ?
нали отиде при едно хлапе там купи ли му игра и телевизор да се радва и вечего тупа по рамото и му вика - можеш да разчиташ на мен за всичко !
знаеш ли колко съм ги слушал такива като бях 15 - годишен ...
помия от всякъде ... големите моралисти ...
 
Статус
Not open for further replies.

Горе