За дължината на статиите и SEO-то. :)

От: За дължината на статиите и SEO-то. :)

От това което съм видял в няколко конкурентни сайта, текстове от по 200-300 думи с лоша граматика си вървят много добре.
Важното е да бухаш 15-20 такива статии на ден и сайта ще лети.
 
Re: От: За дължината на статиите и SEO-то. :)

От това което съм видял в няколко конкурентни сайта, текстове от по 200-300 думи с лоша граматика си вървят много добре.
Важното е да бухаш 15-20 такива статии на ден и сайта ще лети.

Да, но какво качество реално може да се прави така? Ако въобще се набляга на това. То не си е и работа да има 1-2 статии на ден по 1000 думи, но верно тогава може да се обърне внимание на някакво качество и то няма да е никак за подценяване. ;)
 
От: За дължината на статиите и SEO-то. :)

По някои теми, като например тези от медицинската тематика, трудно човек може да събере цялата нужна на потребителя информация в 600, а дори и в 1000 думи. Докато в някакви по-айляк теми, като в "забавна тематика"- една супер дълга статия ще уплаши читателите.
 
От: За дължината на статиите и SEO-то. :)

Дам, когато информацията е някаква техническа 1000 думи може и да са малко.
Но в някои ниши да си измукваш от пръстите само и само за да вдигнеш думите за статията пак не е добре.
Тогава вместо да се мъчиш да напишеш една статия от 1000 думи, не е ли по добре да напишеш 6-7 по 150?

И в онова изследване което е публикувано реално при равен старт на 3-4 месец в топ 20 на сайтовете са били само тези, които са с кратки статии и по няколко на ден. Тези с дългите статии са били далеч назад. Това според мен е много показателно!

В този ред на мисли ми е интересно как в събота на СЕО конференцията за поредна година ще изговорят един тон глупости :)

EDIT: А относно качеството.. в повечето ниши хората влизат да погледат снимки, или ако е за туризъм да прочетат някой отзив ако е за хотел, или информация как да стигнат до някоя забележителност, или какво могат да видят в дадено населено място. Тази информация може да се предаде накратко, няма смисъл да се правят някакви дълги съчинения, които ще откажат повечето хора да дочетат статията.
 
От: За дължината на статиите и SEO-то. :)

Да, и аз съм на това мнение, че забавните теми или да речем от вида на психологически съвети, направи си сам или пък готварство би било твърде разтегнат локум с повече обем. Не, че не може, но хората искат бързо решение на проблема, стегнатия вид е по-прегледен и ясно се стига до окончателния резултат.
 

Горе