За игра с награди трябва ли разрешение от комисията по хазарта

mvmrik

Well-Known Member
Здравейте, имам един въпрос. Имам фирма, която е регистрирана с предмет на дейност маркетинг и реклама.
Искам да направя игра с награди - да кажем че има някакъв въпрос и хората трябва да отговорят с SMS, който пръв познае отговора да печели някаква предметна награда.
Въпроса ми е за това нещо трябва ли разрешение от комисията по хазарта?
 
От: За игра с награди трябва ли разрешение от комисията по хазарта

Ако смс-ите са с добавена стойност играта се води хазартна и ти трябва разрешение. Освен това трябва да отговаряш на един безкраен списък неизпълними условия. Преди време бях намислил да правя и проучвах въпроса. Има някаква вратичка в законите, нещо в стил "ако участниците използват знания или умения, за да спечелят играта не се води хазарт". За това и в повечето игри по телевизията ги карат да отговарят на безумно глупави въпроси. Един вид използват знания хората. Този вариант беше по-прост, но пак е такова безумие ако искаш всичко да ти е легално, че се отказах.
 
От: За игра с награди трябва ли разрешение от комисията по хазарта

Каквото и да ти кажат тук, освен, че може да не е компетентно, може да е невалидно, т.е. да са настъпили промени в закона.

Ако сериозно си решил да се занимаваш с това, по-добре плати за консултация на юрист. Едва ли ще е повече от двайсетина лева.
 
От: За игра с награди трябва ли разрешение от комисията по хазарта

По-добре го направи съвместно с някоя фирма която е правила такива неща.
Още повече за свясна игра ти трябва личен номер...

Поздрави,
 

Горе