За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

juvefan

Active Member
Не знам какво правите, когато докато си разцъквате спокойно нета, или пък си слушате музика и влизате в сайт и... звук на някоя реклама на макс. Просто им тегля хикса (и не малко псувни) и ги забравям, поне за известно време. Е как да си покажат продукта, като им се тегли хикс, при банерите без звук си мига нещо, но и да не искаш, го забелязваш, че може и да им кликнеш даже, а дори и да запомниш рекламата и продукта, нооо... Интересно ми е да дискутираме и от гледна точка на рекламаджиите, и от гл. т. на потребителя.
 
От: За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

Не са само рекламите. В някой сайтове, в които в статиите има вградени видеа, видеата автоматично тръгват, понякога сайта още не е заредил ама видеото работи... . Аз не искам да гледам видео, отворил съм сайта за да чета, ако искам да гледам ще вляза примерно в youtube или vbox7. И аз като теб такива сайтове повече не посещавам.
 
От: За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

И аз се дразня на автоматично стартиращите клипове. Интересно ми е рекламаджиите как я мислят тая работа, а и уебмастърите, при които има такива реклами и клипове, после се чудят, защо се ползват адблокъри. То си има мяра всичко
 
От: За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

В какъв сайт е имало реклама с пуснат звук? а рекламата каква е - много силно се съмнявам да е сериозна (на известен бранд)

Интересно ми е рекламаджиите как я мислят тая работа

Те толкова са и професионалисти :) Това го доказва и факта, че карат хората на сила (без да искат) да чуят рекламата/
 
От: За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

Много съм против такъв тип реклами. Би трябвало звука да се активира само при желание на потребителя.
 
От: За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

В доста сайтове съм попадал на такива, и то на сериозни брандове. И вместо началото на статията вграждат видеорекламата която автоматично тръгва когато се отвори сайта, и като скриеш рекламата на нейно място се появява текста от статията. Ама аз вече скривам целия сайт.
 
От: За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

Ads get smarter

[video=youtube;z696bTiP8Ro]https://www.youtube.com/watch?v=z696bTiP8Ro[/video]
 
От: За изкачащите рекламни банери със силен звук...но не с любов

Според мен в сайт, където има само новини статии е тъпо и изнервящо да се слага самостартираща се видео реклама.Моето мнение е, че ако собствениците на сайтовете искат да имат видео реклами да почнат да създават видеа и тези видео реклами да ги вграждат във видеата, както е в сайтове, като Ютюб. Очевидно видео рекламата е най-скъпа и всеки иска да печели повече и затова се почна това масово вграждане - например в Калдата.
 

Горе