За или против брандирането на снимките

Angell

Active Member
Здравейте,
Може ли да отворим една дискусия по въпроса за или против брандирането на снимките в онлайн магазин.
Според вас кой вариант е по-добър?
Поздрави!
 
От: За или против брандирането на снимките

Твърдо "Дя", стига да е с прозрачност 10 водния знак и както Беджев Стил каза да не пречи на клиента докато се взира.

Т.е. едно малко лого в центъра върши същата работа като че ли сте си надраскали цялата снимка с водни знаци, никой ганьо няма да хване да ви краде снимките и да им маже логата, защото ще му се извие свят.

Та така, моите препоръки (ако системата ви го позволява, ако ще ги слагате ръчно - заеби, нема смисъл!):
- 10 прозрачност на watermark-a, който да е gif с прозрачност, т.е. само това което ти трябва да се вижда.
- центъра е най-ненатрапващо се + върши работата, за която е там.
- watermark само на големите снимки (например на продуктовата страница и след това при уголемяване). Ако системата ви ползва 1 снимка и я оразмерява според където я показва - сменяйте системата.

Който иска да ви ползва снимките да се свърже с вас и да ви иска разрешението, на готово няма нищо да давате, защото и надали получавате нещо наготово...
 
Re: От: За или против брандирането на снимките

Аз съм против всичко,което пречи на клиентите, включително и водни знаци

И аз съм много против брандирането на снимки. Малко ми загрознява всичко. Както съм казвал винаги - това продава на клиента. Все едно да плеснеш на някое хубаво БМВ един голям стикер на авто къщата. ;) Супер зле. Ако има все пак, да е супер не натрапчиво, много бледо и да седи в някой ъгъл. Това, което съм виждал на мой познат бе умопомрачаващо - през цялата снимка, с тъмна щампа, а снимката с кофти качество. Чисто чудо е, че мислят, че това продава. Още тогава казах, ама го били крадели. :) И така да е, има много по-дискретни начини. :) Това е най-грубиянския, който съм виждал и за това съм малко скептичен. ;) Хората грам не знаят как да оперират с това. И резултатите са на лице. :)
 
От: За или против брандирането на снимките

Колкото ти е по-яка витрината на магазина толкова повече клиенти влизат в него. В и-нет снимката продава продукта. Колкото е по-добра толкова шанса да се продаде този продукт е по-голям. Не всеки може да прави добри снимки, някои пък са скарани с фотографията - това ти дава преднина пред конкуренцията. Примерно продукта е джинси. Наемаш добър манекен, плащаш му и правиш две профи снимки отзад и отпред, една снимка на етикета, една макро снимка на шева, една макро снимка на самия плат и ако може и още една на манекена как се разхожда с някоя мадама ;). Това е, 6 професионални снимки. Ако е нужно правиш и видео. При еднаква цена и условия 100% продуктът ще бъде закупен от теб.
Но се появява и 3-ти търговец, краде ти снимките, за които си платил за да бъдат трепач, чупи ти цената с 10% и край на продажбите.
Поради тази причина трябва да има воден знак на всяка снимка и видео, но да е почти незабележим и така поставен, че да е невъзможно премахването му с фотошоп.
 
От: За или против брандирането на снимките

@spear - за 1 продукт отидоха минимум 100 лева за тези 6 снимки, рязане, нивелиране, простотии... Къде си ти, къде сме ние със стоковите снимки от производителя...
 
От: За или против брандирането на снимките

Това се получва, щото много магазини продават една и съща стока. Проблема не е в снимките , а в това , че продавате едно и също

В моя бранш наблюдавам една дузина магазини, които продават едно и също бельо с едни и същи снимки. Както в SEO ако искаш да успееш според мен трябва да се мъчиш да бъдеш уникален, иначе клиентите ще те подминават.

Ако магазина си има собствена визия на снимките, стилистика, определени модели с които работи, веднага ще си личи , когато снимката е крадена . не виждам какво ви притеснява и смилете се над клиента, на него не му се гледат водни знаци по снимките
 
От: За или против брандирането на снимките

Ok нека е 100лв. Снимката продава!
Китайците са най-добрите търговци в света. Почти който и продукт да погледнеш в алито добавен от китаец е с убийствени снимки. Ето ти пример за снимки и как се продава менте: http://www.aliexpress.com/item/Bran...eathable-sports-running-shoes/1816249247.html
 
От: За или против брандирането на снимките

Не е нормално да хвърлиш седмици в обработката на снимки защото искаш сайта ти да е трепач и след няколо дена да ги видиш при конкуренцията. Твърдо "ЗА" брандирането
 
От: За или против брандирането на снимките

ако е на края на снимката водния знак става безполезен , ако е в средата пречи на потребителя , параграф 22 :)
избираш си по малката злина за конкретния случай :)
 
От: За или против брандирането на снимките

Ако снимките са твой - за брандирането,
в противен случай правата за снимката държи някой друг
 
От: За или против брандирането на снимките

Ако имаш 1м артикула иди им провесвай етикети :)
 
От: За или против брандирането на снимките

Ако имаш 1м артикула иди им провесвай етикети :)

Аааа...ако имаш 1 милион снимки няма да ти е проблем да загуиш 100, а ако ти е проблем-провисваш им етикати, да, то човек си избира дали иска да му е лесно или да не му крадат снимките...
 
От: За или против брандирането на снимките

Според мен е напълно ненужно, защото, когато разглеждаш някакъв сайт или някаква страница, тя си показва на коя фирма или марка е този продукт и е напълно излишно и много грозно това с огромните надписи по снимките. Първо то ми се набива на очи, а след това продукта. Уж се казва, че няма лоша реклама, но това според мен е просто ненужно и наистина се натрапва.
 
От: За или против брандирането на снимките

Дори Watermark-a се набива на очи. По-добре е в някой краен ъгъл да се сложи с малки букви или символ логото на фирмата, но съм виждала и някои "невероятни" марки, които заемат по диагонал цялата снимка и освен, че не мога да видя самия продукт, дори и вече нямам желание да продължавам да им разглеждам снимките.
 
От: За или против брандирането на снимките

Какъв смисъл има да си брандирате снимките, като вече и второкласник може да премахне водния знак, от друга страна пък има смисъл с цел реклама примерно защото има тъпаци които крадат и слагат снимката без да го премахват и по-този начин ви рекламират от благодарност за хубавите снимки:).
 

Горе