За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Днес са се активизирали заради посещението на Зеленски в България. Получили са опорки от Митрофанова.....
Е поне виждаме възраждането на похвати от соца. Култ към личността 😄 посрещат го все едно е Брежнев...
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Беше заслужен и реципрочен отговор на твоето изказване, което съм цитирала, за да не се чудиш каква е причината.
Друго беше. Нормалните хора, че разберат какво е. ;)

Същото можем да кажем за вас - гъзодавците. И какво печелим с подобни квалификации? Обидните нарицателни не ти дават преднина в спора. Само показват безсилие да изложиш смислени аргументи в защита на тезата си.

Между другото, ти финансист ли си? Защото едни хора, които наричаш ''объркани'' са топ финансисти и имат по-добра квалификация от теб да определят кое е по-доброто за страната ни.

Най-малкото: избягваме налагането на цифровото евро, което ще отнеме окончателно финансовата свобода на европейците. Точно така, хилете се, понеже ви мързи да се информирате, че това вече е факт. Налагането на лимити в харченето на собствените пари е факт, ама вие си блейте и се надявайте, че ще станете европейци.
Глупости пълни. Ако да мислиш за доброто на Бг и затъналата в нищото икономика, значи сме гъзодавци. Какви финансисти точно се изказват по въпроса против еврото, като всяка една развита държава вече е минала по този път и според мен се справят по-добре от нас, но това е моето скромно нефинансово мнение. :D Едни хора, тези хора имат ли имена? И случайно в кой щаб са точно. Съгласен съм, че времето не е много подходящо, но то никога няма да е, защото затъвацията си е константна, с може би някакви мижави избоксувания от калта от време на време.

Какво цифрово евро бе? Вече всичко е дигитално, хартийките ще изчезнат. Излез и почни да гледаш добре кой как плаща и какъв % вече е станало картовото. В едни момент ще има само едни числа, които ще пълнят дисплея ти, и това е. Както написах и преди, адаптирайте се бързо, защото ще ви удари като мокър парцал през лицето, ако от сега трудно го вдявате. Не знам къде точно си прочела за някакви лимити, но щом точно ти казваш. :D И лимити има и сега, наречи го свобода, защита или там каквото му дадеш име.

Трудно може да се спори с хора, с които гледам в другата тема коя позиция защитават. Това колкото и да не е ОК или ОК, те ще си го пречупят през тяхната си призна, която вече гледам в едни 1100+ поста. ;) За жалост спора ни ще е адски безполезен за който и да е. Нека почнат информационните кампании, които за дадена група от хора тук ще са "европейска пропаганда", и тогава да видиш кой къде ще излезе да говори с аргументи. За сега сме си само ние на ниво, което първо не е професионално, второ, определено не гледаме от една камбанария. ;)
 
Друго беше. Нормалните хора, че разберат какво е. ;)


Глупости пълни. Ако да мислиш за доброто на Бг и затъналата в нищото икономика, значи сме гъзодавци. Какви финансисти точно се изказват по въпроса против еврото, като всяка една развита държава вече е минала по този път и според мен се справят по-добре от нас, но това е моето скромно нефинансово мнение. :D Едни хора, тези хора имат ли имена? И случайно в кой щаб са точно. Съгласен съм, че времето не е много подходящо, но то никога няма да е, защото затъвацията си е константна, с може би някакви мижави избоксувания от калта от време на време.

Какво цифрово евро бе? Вече всичко е дигитално, хартийките ще изчезнат. Излез и почни да гледаш добре кой как плаща и какъв % вече е станало картовото. В едни момент ще има само едни числа, които ще пълнят дисплея ти, и това е. Както написах и преди, адаптирайте се бързо, защото ще ви удари като мокър парцал през лицето, ако от сега трудно го вдявате. Не знам къде точно си прочела за някакви лимити, но щом точно ти казваш. :D И лимити има и сега, наречи го свобода, защита или там каквото му дадеш име.

Трудно може да се спори с хора, с които гледам в другата тема коя позиция защитават. Това колкото и да не е ОК или ОК, те ще си го пречупят през тяхната си призна, която вече гледам в едни 1100+ поста. ;) За жалост спора ни ще е адски безполезен за който и да е. Нека почнат информационните кампании, които за дадена група от хора тук ще са "европейска пропаганда", и тогава да видиш кой къде ще излезе да говори с аргументи. За сега сме си само ние на ниво, което първо не е професионално, второ, определено не гледаме от една камбанария. ;)
Това спокойно можеше да си го спестиш. Половината са празни брътвежи, а другата - правописни грешки. ;)

Добрият матрял. Покриваш критериите на ъпхеро.
 
Това спокойно можеше да си го спестиш. Половината са празни брътвежи, а другата - правописни грешки. ;)

Добрият матрял. Покриваш критериите на ъпхеро.
Както казах, точно с теб не ми се водят спорове, там нещата са ясно още преди да почнем. ;) Жива, здрава.
 
Както казах, точно с теб не ми се водят спорове, там нещата са ясно още преди да почнем. ;) Жива, здрава.
стига сте се карали , сбийте се и после една голяма Deeptrhoad си ударете :) Секса лекува всичко :)
 
там нещата са ясно още преди да почнем.
Тия пасивно-агресивни са типичния подход на мишоците, но ти, разбира се не си такъв. ;) При теб нещата са ясни...

Странно, че когато сме били на едно мнение (били сме много пъти) нещата при мен не са били толкова ясни.

И ти жив и здрав. Времето ще покаже кой от двама ни е бил прав.
 
  • Love
Реакции: Vbb
Друго беше. Нормалните хора, че разберат какво е. ;)


Глупости пълни. Ако да мислиш за доброто на Бг и затъналата в нищото икономика, значи сме гъзодавци. Какви финансисти точно се изказват по въпроса против еврото, като всяка една развита държава вече е минала по този път и според мен се справят по-добре от нас, но това е моето скромно нефинансово мнение. :D Едни хора, тези хора имат ли имена? И случайно в кой щаб са точно. Съгласен съм, че времето не е много подходящо, но то никога няма да е, защото затъвацията си е константна, с може би някакви мижави избоксувания от калта от време на време.

Какво цифрово евро бе? Вече всичко е дигитално, хартийките ще изчезнат. Излез и почни да гледаш добре кой как плаща и какъв % вече е станало картовото. В едни момент ще има само едни числа, които ще пълнят дисплея ти, и това е. Както написах и преди, адаптирайте се бързо, защото ще ви удари като мокър парцал през лицето, ако от сега трудно го вдявате. Не знам къде точно си прочела за някакви лимити, но щом точно ти казваш. :D И лимити има и сега, наречи го свобода, защита или там каквото му дадеш име.

Трудно може да се спори с хора, с които гледам в другата тема коя позиция защитават. Това колкото и да не е ОК или ОК, те ще си го пречупят през тяхната си призна, която вече гледам в едни 1100+ поста. ;) За жалост спора ни ще е адски безполезен за който и да е. Нека почнат информационните кампании, които за дадена група от хора тук ще са "европейска пропаганда", и тогава да видиш кой къде ще излезе да говори с аргументи. За сега сме си само ние на ниво, което първо не е професионално, второ, определено не гледаме от една камбанария. ;)
Объркан съм, много. Постоянно се твърди от почти всички за небивалия разцвет на бг икономиката в ЕС. Сега ти казваш затъва... Последно,?
 
Объркан съм, много. Постоянно се твърди от почти всички за небивалия разцвет на бг икономиката в ЕС. Сега ти казваш затъва... Последно,?
Не си разбрал правилно.... ЕС икономиката е в разцвета на затъването си :)
 
Объркан съм, много. Постоянно се твърди от почти всички за небивалия разцвет на бг икономиката в ЕС. Сега ти казваш затъва... Последно,?
Бате, чети добре цитата.

затъналата в нищото икономика

Което не съм писал, че изключва някакви малки, незначителни ръстове. Затъва != затъналата. Опитайте се да се съсредоточавате по-силно, ако ще иронизирате някой, защото се получава обратния ефект. ;)
 
Бате, чети добре цитата.



Което не съм писал, че изключва някакви малки, незначителни ръстове. Затъва != затъналата. Опитайте се да се съсредоточавате по-силно, ако ще иронизирате някой, защото се получава обратния ефект. ;)
Добре значи вече е затънала. Тогава кога е бил разцвета?
 
Добре значи вече е затънала. Тогава кога е бил разцвета?
Да, отлепяме бавно от дъното. Това новина ли ти се явява?
Не съм живял в такова време, за да ти кажа кога е бил. Но е доста преди 50-60 години, тогава може да се твърди, че сме имали силни икономически позиции и сме били фактор. ;)
 
Какво цифрово евро бе? Вече всичко е дигитално, хартийките ще изчезнат. Излез и почни да гледаш добре кой как плаща и какъв % вече е станало картовото. В едни момент ще има само едни числа, които ще пълнят дисплея ти, и това е. Както написах и преди, адаптирайте се бързо, защото ще ви удари като мокър парцал през лицето, ако от сега трудно го вдявате. Не знам къде точно си прочела за някакви лимити, но щом точно ти казваш. :D И лимити има и сега, наречи го свобода, защита или там каквото му дадеш име.
Нанди има предвид програмируеми дигитални валути. Ключовата дума е "програмируеми". Представи си го като точки в игра. Примерно получаваш точки когато изпълняваш зададените мисии, а когато бъркаш в играта ги губиш. Който има властта да програмира такива валути, има директна власт върху хората - групово или поединично.

Да, и сега има дигитални валути, практически и сега могат да се запорират сметки и т.н. Но има и кеш, който е средството за бягство от дигиталната среда. Нали има един термин "bank run", в днешно време това е когато хората поради гражданско недоволство започнат да се редят на банкоматите да теглят кеш. Понякога това се случва и тогава банките много бързо омекват и започват да се извиняват. Но ако няма кеш, ако няма дори конкурентни банки, тогава хората като клиенти на една централна глобална банка няма да имат никакъв контрол над парите си. Освен всичко и спестявания ще бъдат невъзможни... те до голяма степен вече са невъзможни.

При все че лева отдавна е просто една локална разновидност на еврото, на мен ми е все тая дали ще минаваме на евро или не. По-важно е кеша да се запази, но хората все повече губят връзка с кеша и навлизат във виртуалния свят. Аз на мои приятели обяснявам това, и те пак ми се перчат колко им било удобно да си плащат с картите... само ги доближават и хоп. Нямат основно разбиране за това какво означава думата "свобода". Но така да бъде. Скоро кеша ще изчезне, централната банка ще започне да има претенции за начина по който хората разменят точките си, хората ще недоволстват от това, после ще свикнат, после пак ще недоволстват и така ще се въртим в една спирала от изчезващи човешки права и свободи.
 
В момента нямаме нужда от приемането на каквато и да била друга валута.

затъналата в нищото икономика, значи сме гъзодавци.
Е, видно е, че се продават за стотинки

като всяка една развита държава вече е минала по този път и според мен се справят по-добре от нас, но това е моето скромно нефинансово мнение. :D
Всяка една развита страна, която е минала по този път и която се справя по-добре от нас, не се управлява от посолства !
 
Най-малкото НЕ покриваме критериите за влизане и никога няма да ги покрием. Затова оцъкления педераст лъже, че дефицитът, заложен в бюджета му е 3%, за да отговаря на изискванията. Те и за инфлацията лъжат като цигани, ама не могат да излъжат чак до нужните нива.

8% била, на фона на ново увеличение на тока. Буркан лютеница от 2 на 7 лева - 8% my ass!

Хахахаха този трол няма спирачки! Пак я лъже някой! Вчера глупости за плацдарм в България, а днес за инфлацията я лъжат, защото лютеницата е от 2 на 7 лева. 😀 Аз ако помня цена от комунистическо 0.23 лв за буркан колко е инфлацията?


Научи нещо от този линк поне. Ще загубиш време за един малоумен коментар.

А иначе нали опорката беше, че с еврото ще дойде голямата инфлация, а то се оказа, че с левчето от 2 (може би преди 2019 г.) до 7 лв. Мажи лютеничка и чети...
 
Хахахаха този трол няма спирачки! Пак я лъже някой! Вчера глупости за плацдарм в България, а днес за инфлацията я лъжат, защото лютеницата е от 2 на 7 лева. 😀 Аз ако помня цена от комунистическо 0.23 лв за буркан колко е инфлацията?
Колко % е инфлацията според теб?
 
И ти жив и здрав. Времето ще покаже кой от двама ни е бил прав.

В контекста на наскоро преминалата ВАКСИНАЦИОННА кампания, постът ти нито е много адекватен, нито политически коректен....
 
Мажи лютеничка и чети...

Тва да живееш на село и да купуваш лютеница от магазина е признак за сбъркани приоритети най-малкото...
 
Последно редактирано:
Колко % е инфлацията според теб?
Според НСИ е 12 - 14%. Според него е 8%.


А, тя реално е много по-висока ако включим всички разходи на едно домакинство.

Тва да живееш на село и да купуваш лютеница от магазина е признак за сбъркани приоритети най-малкото...
Тва да имаш още от ланшната лютеница през юли означава, че не ти се е получила много добре. ;)
 
Последно редактирано от модератор:
  • Haha
Реакции: Vbb
Тва да имаш още от ланшната лютеница през юли означава, че не ти се е получила много добре. ;)

Че кой руча лютенице през лятото ве джанъм?!

ПП: да не казвам какво означава това, ако е реалност..
 

Горе