За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Четейки тази дискусия все повече се убеждавам, че комунизмът в България е победил.
Да. Това са пълни промивки. Поне не се чудиш защо буксуваме, ей заради такива дето си го искат червен, твърд и отзад перманентно. ;)
 
Поне не се чудиш защо буксуваме, ей заради такива
Чакай бе, целия преход, с малки изключения, все евро-атлантици управляват държавата, па изведнъж, ние сме я били буксували? Как точно го направихме? Разпродахме всичко печелившо от времето на соца на наши хора??? Крадем еврофондове? Въведохме неработеща платена здравна система, която е със статут на мутренски рекет? Позволяваме държавата и народа ни да бъдат третирани като 324-та категория от партньорите?

Трагедията на вашия жалък безсмислен живот е, че това, за което бленувате, ни налага най-уродливите доктрини на комунизма и фашизма. Една напълно несъвместима компилация от враждуващи идеологии превзема ''западния'' свят, но вие продължавате да го наричате демокрация.

Ся да не пропуснеш да ми кажеш, че в Русия не могат да протестират. Това ще бъде аргумент един път.
 
Първо, имаш избор дали ще спорим като нормални хора или ще се замеряме с обиди, което е доста грозно. Аз мога и по двата начина.

Второ: кое ме тревожи??? Това, че се нарушава конституцията на страната, на първо време. Армията се политизира и подчинява изцяло на една опасна доктрина. Ако си чувал за Веермахта и знаеш какво е представлявал, също ще се притисниш от политиката на тагарев. Допускам, че поради липса на военни възможности, българската армия ще бъде ангажирана с изграждането на нови концлагери.
Първо, до определения първа ти стигаш.

Второ, чувал съм по някаква случайност, да видиш ти. Забележи добре какво пишеш - "допускам". Как точно може да ти го роди акъла, че в съвременния свят ще има концлагери? Що за болни мисли са това? В коя държавата от модерния свят има такова, че ние ще сме изключение? Това са инструменти на комунистическия и фашисткия строй.
 
Първо, до определения първа ти стигаш.

Второ, чувал съм по някаква случайност, да видиш ти. Забележи добре какво пишеш - "допускам". Как точно може да ти го роди акъла, че в съвременния свят ще има концлагери? Що за болни мисли са това? В коя държавата от модерния свят има такова, че ние ще сме изключение? Това са инструменти на комунистическия и фашисткия строй.
Аз не искам да ви се меся. А пък и като цяло ми е дошло до гуша от политики и такива тъпотии. Само че в САЩ има концентрационен лагер.
 
Чакай бе, целия преход, с малки изключения, все евро-атлантици управляват държавата, па изведнъж, ние сме я били буксували? Как точно го направихме? Разпродахме всичко печелившо от времето на соца на наши хора??? Крадем еврофондове? Въведохме неработеща платена здравна система, която е със статут на мутренски рекет? Позволяваме държавата и народа ни да бъдат третирани като 324-та категория от партньорите?

Трагедията на вашия жалък безсмислен живот е, че това, за което бленувате, ни налага най-уродливите доктрини на комунизма и фашизма. Една напълно несъвместима компилация от враждуващи идеологии превзема ''западния'' свят, но вие продължавате да го наричате демокрация.

Ся да не пропуснеш да ми кажеш, че в Русия не могат да протестират. Това ще бъде аргумент един път.
Айде малко да връзваме нещата с периоди, защото е доста хаотично изказването ти. Периодът на мутрите докараха държавата до пълна кретения, същите ДС-та, създадени от една друга държава-членка и диктатура. Точно тук може да благодарим на невероятния продукт, който комунизма ни писа уж в периода на прехода. Разпродаването дойде с Костов, който не знам как точно се свързва с европейските ценности, но карай, щом си казала, като не е комуняга, ще е от другите. :)

Нека да видим човека Бойко....той не беше ли телохранител на Тато? Хм...май има нещо общо, кои бяха с имена на агенти? Да речем, че има съвпадение....ама нещо много станаха май. Партньорите, за които говориш дойдоха на доста по-късен етап, може би малко преди Паси да зациври, че вече сме част от Европейския съюз. После може да се мисли в тази насока, че всяко следващо правителство гледа натам. А корупцията не е измислена от тях, но за жалост в съзнателния си живот това си видяла, на това вярваш. Разбирам те. ;)
 
Ето малко да просветим заблудените как точно работи ес пропагандата в ущърб на България:

Проучвания на Института за глобални анализи на нагласите на българската младеж (НПО изцяло платено от познайте кой ) показват неочаквани, но тревожни резултати, които вероятно ще имат дълбоки последици за демократичното развитие и прозападната ориентация на България. Въпреки очакванията за обратното, младите хора в България не се отличават със значително по-прогресивни и демократични политически позиции в сравнение с по-старите поколения, като изразяват благоприятни за Русия и традиционни обществени възгледи.

Организирана е дискусия от мозъчния тръст Институт за глобални анализи (отново НПО :) )

Дискусията бе мотивирана от тревожните резултати от проведени в последно време изследвания, според които българските младежи не винаги се отличават със значително по-демократични и прозападни възгледи въпреки очакванията.

Така, например, 71% от българите между 18 и 34 години смятат, че Европейският съюз диктува на страната. Повече от половината от тези между 18 и 24 години искат силен лидер и смятат ЛГБТ за неморална и упадъчна идеология, а 39,4 на сто винят Украйна за войната.


Това толкова притеснило участниците в гръглата маса, че веднага бива обвинена образователната система която до преди 7-8 години беше в пъти по-добра от западния си еквивалент.

Една от основните причини за изнесените данни за нагласата на младите българи, според Института за глобални анализи, е българската образователна система, която затвърждава в обществото проруски възгледи.


Пропаганда в най-суров вид дори не са се опитали да я лустросат малко...

Което веднага отваря върпоса наште еврошебеци тук какви са точно:

а) глупави

б) жертви на пропагандата

в) платени жабоци

Въпроса е риторичен не е необходимо да се пънете да отговаряте ние си ви знаем кой какъв е 🤭

А според данните от проучването още има надежда за България.
 
Така е Блинки фърлят пара и се тревожат за прозападната ориентация на България. Смятай за какви суми иде реч 🤭

Хубавото е, че вече дори не се крият. Няма скрито, няма забулено - всичко е в прав текст...не мразите Русия - не сте прозападно настроени - не харесвате педерастията и тем подобни - недопустимо!

Причините също са изброени - остатъците от хубавата образователна система, недостатъчно антируска пропагадна, забавяне в новия прочит на историята...

Остава още едно нещо да видим тази седмица дали НАТО (САЩ) ще ударят Иран. Или скоро кога тази седмица....
 
Така е Блинки фърлят пара и се тревожат за прозападната ориентация на България. Смятай за какви суми иде реч 🤭

Хубавото, че вече дори не се крият.

Остава още едно нещо да видим тази седмица дали НАТО (САЩ) ще ударят Иран. Или скоро кога тази седмица....
Честно казано не съм много изненадан от тази статистика. Поне дават суми, хахаха, едно време и суми не даваха и на всеки виц към управата, кибичиш в затвора. :)
 
Честно казано не съм много изненадан от тази статистика. Поне дават суми, хахаха, едно време и суми не даваха и на всеки виц към управата, кибичиш в затвора. :)
Въпроса е в друго. Това малко или много е доказателство за това как реално стоят нещата. Или правите каквото ви се казва или му ядете главата. Явно почват да се изморяват от лакърдиите за мир и любов и ще се вади тоягата.

Това е достатъчно да доста народ да им светне лампичката накъде отиват нещата. И както казах все още има надежда да се отървем. Защото прекрачим ли една определена граница пак ще има: Вйъ, вйъ де са Добруджа и Мизия....
 
Остава още едно нещо да видим тази седмица дали НАТО (САЩ) ще ударят Иран. Или скоро кога тази седмица....
В САЩ тече предизборна кампания. Може би зависи какви са нагласите на обществото там. Аз не съм запознат какви са. От наистина доста време не следя новини. Каквото чуя е предимно от телевизора.
Това, което става в Палестина до някаква степен легитимира и конфликта Русия-Икрайна.
Наскоро написах тук, че ми направи впечатление един видео мост в предаването "120 минути". С някакъв палестинец. Той не го каза директно, но смисълът беше, че големите държави са извлекли дивиденти от този конфликт (в Палестина), а палестинците са платили цената.
Един конфликт легитимира друг. Това де юре все пак са конфликти. Реално са войни, но няма нищо на хартия. Така, че може и да си прав за Иран И САЩ, макар че малко се съмнявам. Иран не е Ирак.
 
Тва вече няколко пъти го повтаряш без да е ясно що сме много по-зле.
Ами обясних го, инфлацията ни удря по-тежко, защото "новите пари" идват по-късно при по-високи цени.

Cлeд ĸaтo пъpвaтa гpyпa пoxapчи пapитe, имa нoвa гpyпa xopa, ĸoитo дъpжaт нoвитe пapи - xopaтa, ĸoитo ca им пpoдaли cтoĸитe и ycлyгитe. Hoвитe paзxoди нa пъpвaтa гpyпa ce пpeвpъщaт в пo-виcoĸи дoxoди зa втopaтa гpyпa. Taзи втopa гpyпa вeчe имa шaнc дa yвeличи тъpceнeтo cи нa cтoĸи, нo тe щe бъдaт изпpaвeни пpeд мaлĸo пo-виcoĸи цeни. Taĸa циĸълът ce paзшиpявa.

Tъй ĸaтo тpeтaтa, чeтвъpтaтa, пeтaтa и т.н. гpyпи xapчaт нoвитe cи дoxoди, цeнитe пpoдължaвaт дa нapacтвaт нepaвнoмepнo. Oтнocитeлнитe цeни и paзпpeдeлeниeтo нa дoxoдитe ce пpoмeнят. Paннитe пoлyчaтeли и xapчитeли нa нoвитe пapи пpидoбивaт pecypcи, ĸoитo инaчe нe биxa мoгли дa пpидoбият.

B ĸpaя нa тaзи вepигa имaмe пocлeднитe пoлyчaтeли нa нoвитe пapи. Texнитe дoxoди нapacтвaт cлeд вcичĸи ocтaнaли или ниĸoгa. Taзи гpyпa плaщa пo-виcoĸитe цeни oт вcичĸи ocтaнaли paзxoди.

Πocлeднитe пoлyчaтeли нe caмo тpябвa дa нaмaлят пoтpeблeниeтo, нo и тяxнaтa cпocoбнocт дa пpидoбивaт пpoизвoдcтвeни pecypcи и тpaйни aĸтиви cъщo e oгpaничeнa. Haлицe e пpeмecтвaнe нa peaлни pecypcи oт пo-ĸъcнитe пoлyчaтeли нa нoви пapи ĸъм пъpвитe им пoлyчaтeли.


Под утре, имам предвид - ден. Нали каза, че си днес си 10к, а на следващия ден с 5...
Беше образно казано. В момента в който поискаме пари от МВФ и курса се промени, ще се случи. Проблема със задлъжняването в борд, е че няма от къде да вземеш пари при ликвиден проблем и като прибегнеш до МВФ...

Примера с Дания не е да си ги мерим, а, че и те като нас са в "еврото без евро", с фиксиран курс и обезпечени с резерви в евро.
Да и ти казах каква е разликата.

Ми не точно:
Факт е, че в Еврозоната се задлъжнява по-лесно но ако искаш. Италия и Гърция са се нацоцали, щото още преди това икономиката им е била такава, гърците влизат в Еврозоната със над 100% дълг, мисля че и при Италия е г/д същото положението.
 
Айде малко да връзваме нещата с периоди, защото е доста хаотично изказването ти.

Ок, айде!

Разпродаването дойде с Костов, който не знам как точно се свързва с европейските ценности

Тука предиизвика бурен смях в залата. Костов, който даде въздушен коридор за незаконните удари срещу Югославия, не е евро-атлантик? Да, комунист е в най-грозния смисъл на думата, както и днешните славо-украинци, но се пишат лево-атлантици. И тва с ''европейските ценности'' не го пробутвай. Говорим за евро-атлантици - агресивни такива. ;)

Нека да видим човека Бойко....той не беше ли телохранител на Тато?

Да, беше, но всъщност беше сложен на поста от човека на ДД у нас - двуличника Иван Кръстев. Партията му е член на ЕНП, а днешната ѝ политика е изцяло подчинена на интересите на сащ.

на доста по-късен етап, може би малко преди Паси да зациври, че вече сме част от Европейския съюз.

Грешка! Сюлейман Паша имаа минимален принос за членството ни в ЕС. Той рева, когато влязохме в терористичната вооенна организация на сащ. Подготовката за членството ни в есес беше изнесена в голяма степен от правителството на комуниста Станишко, а договорът, подписан от тогавашния президент Първанов.
Айде малко да връзваме нещата с периоди

Няма смисъл да се гънеш като глист в безсилието си да изложиш аргументи. Факт е, че не ние (няколко човека в темата) буксуваме държвата вече 37 години, а продажните политици, които просто сменят господаря, без да променят принципите си на работа. А те са: сваляне на гащите и снишаване от кръста надолу - снишаване, снишаване, снишаване.
 
Да сложим точка на спора. Това обобщава всичко:

1706603343208.png
 
Ок, айде!



Тука предиизвика бурен смях в залата. Костов, който даде въздушен коридор за незаконните удари срещу Югославия, не е евро-атлантик? Да, комунист е в най-грозния смисъл на думата, както и днешните славо-украинци, но се пишат лево-атлантици. И тва с ''европейските ценности'' не го пробутвай. Говорим за евро-атлантици - агресивни такива. ;)



Да, беше, но всъщност беше сложен на поста от човека на ДД у нас - двуличника Иван Кръстев. Партията му е член на ЕНП, а днешната ѝ политика е изцяло подчинена на интересите на сащ.



Грешка! Сюлейман Паша имаа минимален принос за членството ни в ЕС. Той рева, когато влязохме в терористичната вооенна организация на сащ. Подготовката за членството ни в есес беше изнесена в голяма степен от правителството на комуниста Станишко, а договорът, подписан от тогавашния президент Първанов.


Няма смисъл да се гънеш като глист в безсилието си да изложиш аргументи. Факт е, че не ние (няколко човека в темата) буксуваме държвата вече 37 години, а продажните политици, които просто сменят господаря, без да променят принципите си на работа. А те са: сваляне на гащите и снишаване от кръста надолу - снишаване, снишаване, снишаване.
Защо точно трябва да е евро-незнам-си-какъв Костов, за да даде коридор? Нещо съм изпуснал.


Големи патриоти сте бе майка му стара. И вземи пускай някакви ресурси, че така докато си се напикавала трудно може да правиш адекватни анализи кой какъв и за какво се е борил и не знам си какво. Да, за това казах преди Паси. ;)

Вие, тия няколко човека, индиректно сте контрата с разбиранията си, с това, че като цяло комунизма не ви е напуснал напълно. За това, ние не се гърчим като глисти, а такива като вас, които се мъчат в момента, защото не е тяхното и няма да го бъде тяхното, приключихме с него. ;)

Свалянето на гащите идва от управляващите (не много от нас са съгласни с това, което правят и не имало управляващи с чисти помисли и добре водена политика), нека сме наясно, ако не ти харесва дупенето им, може да зарежеш следобедната закуска на котките и да отидеш на протест. ;) Плюса да не си в режима на любимите ви държави.
 
Още европейски страсти:

Скандал за фиктивни интервенции за 300 000 лв. разтърси болница "Лозенец"


За дебилната част от четящите за съжаление ще трябва да поясняваме. Ако липсваше западно европейския модел на финансиране на болниците нямаше да има и такива схеми.
Ето и едни руски страсти:

424643167_290645937359310_6759091308753331616_n.jpg
 

Горе