За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Аз не пера с това дето се върти по телевизията.
Е, тука ми грабна вниманието. Сподели с какво переш, моля те, че на мен ми омръзна от гадно смърдящи Персили и Ариели, които захабяват ужасно белите дрехи, бельо и кърпи? И ако купуваш отвън, сподели защо? Защо не стимулираш родната икономика и не купуваш прекрасната ''европейска'' стока, която залива родния пазар?
 
Е, тука ми грабна вниманието. Сподели с какво переш, моля те, че на мен ми омръзна от гадно смърдящи Персили и Ариели, които захабяват ужасно белите дрехи, бельо и кърпи? И ако купуваш отвън, сподели защо? Защо не стимулираш родната икономика и не купуваш прекрасната ''европейска'' стока, която залива родния пазар?
Що, до сега не си внимавала какво съм писал ли? :)
Персил, но го купувам от италиански магазин, а по някога и от един немски, който реално се вижда по етикетите, че си ги внасят. преди това мои познати ходеха до Гърция, че си давахме заявка от там. Не си спомням кога за последно съм купувал от голям супермаркет препарат за каквото и да е, дори сапуни. Козметиката ми е от DM в повечето случаи, но ми носят често подаръци от чужбина, а ако закъсам с качеството - безмитния - на пристанището във Варна, често ходя натам. Алкохолите са ми също от там след последното ми натравяне с фалшив Балантаймс от Фантастико. :)

Няма родна икономика в това да купуваш от Била, Лидл, и други такива, които си работят с продукти, предназначени за Бг пазара. Аз Европейска купувам, ама по-европейска. :)
 
Що, до сега не си внимавала какво съм писал ли? :)
Персил, но го купувам от италиански магазин, а по някога и от един немски, който реално се вижда по етикетите, че си ги внасят. преди това мои познати ходеха до Гърция, че си давахме заявка от там. Не си спомням кога за последно съм купувал от голям супермаркет препарат за каквото и да е, дори сапуни. Козметиката ми е от DM в повечето случаи, но ми носят често подаръци от чужбина, а ако закъсам с качеството - безмитния - на пристанището във Варна, често ходя натам. Алкохолите са ми също от там след последното ми натравяне с фалшив Балантаймс от Фантастико. :)

Няма родна икономика в това да купуваш от Била, Лидл, и други такива, които си работят с продукти, предназначени за Бг пазара. Аз Европейска купувам, ама по-европейска. :)
Честито! Току що се съгласи с моето мнение. След влизането ни в ЕС няма по-голям избор, защото всичко, което се предлага на родния пазар, е боклук, произведен за втора категория купувачи, но на 5-кратно по-висока цена.

На този фон, за каква икономика говорим, като всичко е вносно, само че някои вносни неща са по-добри от други?
 
Честито! Току що се съгласи с моето мнение. След влизането ни в ЕС няма по-голям избор, защото всичко, което се предлага на родния пазар е боклук, произведен за втора категория купувачи, но на 5-кратно по-висока цена.

На този фон, за каква икономика говорим, като всичко е вносно, само че някои вносни неща са по-добри от други?
Да, съгласен съм, че се правят продукти за различни локации. Това не е тайна за никой. И преди време бе така, и сега е така. :)
Но аз останах с чувството, че спорим за избора. Мисля, че от там тръгна. За качеството....винаги ще е така. И пак казвам, масовката изисква да се стигна до такива гнусотии. Да ти кажа под секрет, че фирми, продаващи кафе дори го разреждаха със соя (в ниско-бюджетните си брандове), за да могат да отговорят на цените на големите вериги, и да си запазят договорите с тях. За това при големите няма да намериш нормално сирене и месо, щом са стигнали до кафето и чая. ;)
 
За това при големите няма да намериш нормално сирене и месо, щом са стигнали до кафето и чая

Нека уточним, че под ''големите'' се разбира чуждестранни търговски вериги, които продават боклук и изнасят печалбите си в чужбина. Това не е пример за ръст на икономиката, за което всъщност говорим.

И не, не винаги е било така. По времето на лошия соц нямаше избор и се редяхме на опашки за елементарни продукти - няма да си кривя душата - НО имахме БДС (български държавен стандарт), на който поне храните отговаряха. Сега ядем ГМО и имитации на истинските суровини, но сме горди европейци-атлантици. Плюя на евро-атлантизма, който доведе до обезлюдяване на страната ни и до бум на раковите заболявания при тия, дето все още не сме избягали.
 
Паляк сравни покупателната способност на лева тогава и сега. С 2 лв може да се купи храна за 2-3 дни през 90те сега с 2 лева не може да си купиш тоалетна хартия.

Същото е и с долара и рублата.

Празните се на креват без мадама вътре. С 100 рубли може да се закупят повече неща в Русия отколко с 1 долар в САЩ.

Нема такива малоумници.... Прости калъфи не разрбахте, че в Шибанистан бизнес се прави само ако имаш гръб, останалите хора изнемогват заради отрепки дето им обясняват в какъв прогрес живеят и не им позволяват да се развиват.
Сега осъзнах колко си зле. А защо не си в Русия???? Майко-о-о...
 
Съмнявам се да е това. Но пак казвам, всеки си има някаква гледна точка.
Всъщност социализма потурчи тези ферми и земеделци, не е Европа. Но вече пак казвам, всеки има различни версии по тремата. България и икономика? :)

Ето гледната точка на Багрянов, който е мин. пр. малко преди края на ВСВ2 за положението в стопанския сектор.

1697108146548.png
1697108190434.png
1697108254097.png
1697108383579.png
 
С всеки изминал ден се убеждавам, че у нас комунизмът е победил. Облъчването е било бая силничко.

И кое му беше хубавото??? Че чакаш да си купиш кола и тв ли? Или че стигаш до Ахтопол и те спират и не можеш да стигнеш до Синеморец???

Бая яко се е живяло, нали? И си имаше и тогава престъпност и яка корупция.
 
Нека уточним, че под ''големите'' се разбира чуждестранни търговски вериги, които продават боклук и изнасят печалбите си в чужбина. Това не е пример за ръст на икономиката, за което всъщност говорим.

И не, не винаги е било така. По времето на лошия соц нямаше избор и се редяхме на опашки за елементарни продукти - няма да си кривя душата - НО имахме БДС (български държавен стандарт), на който поне храните отговаряха. Сега ядем ГМО и имитации на истинските суровини, но сме горди европейци-атлантици. Плюя на евро-атлантизма, който доведе до обезлюдяване на страната ни и до бум на раковите заболявания при тия, дето все още не сме избягали.
Да, това се разбира в повечето случаи. Както като кажеш големите IT компании. ;)
Всъщност тези компании дават работа на хиляди души, което на практика е вид икономически прогрес. Тези хора работят, седят тук и харчат парите си тук, печалбите вече отиват там където всеки иска. Да не говорим и за реинвестициите, които отново дават някакъв тласък напред. Не се мисли повърхностно и така крайно. Все пак ходлинга не Лидл не е тук базиран. Местните данъци, като европейска компания плаща там, където е базирано юридическото лице.

Сега имаме пак стандарти, наложени ни обаче от друго място. ;)
 
Всъщност тези компании дават работа на хиляди души, което на практика е вид икономически прогрес.
При алтернатива - родни компании, които ще внасят данъци в родния бюджет??? Да ви имам представите за икономически прогрес.

Спорът е повече от безумен. Ако имахме някакъв суверинитет, щяхме да имаме истински икономически ръст, а не да се залъгваме с некви недоклатени таблички и графики.
 
Показателно за безумието, в което живеем

1697112063303.png
 
При алтернатива - родни компании, които ще внасят данъци в родния бюджет??? Да ви имам представите за икономически прогрес.

Спорът е повече от безумен. Ако имахме някакъв суверинитет, щяхме да имаме истински икономически ръст, а не да се залъгваме с некви недоклатени таблички и графики.
Да, виждал съм ги някой Родни компании как не ми чукат касов бон, но това е друга тема. :)
Извинявай много, но не можем да правим всичко сами, както се вика, в производството сме на никъде. Което отговаря на мнението ти за икономика, в момента са няколко водещи отрасла, които тикат всичко, и тук таме сме запазили позиции в други, но се броят на пръсти.
 
Ахахахахха, пак ли Мангъров промуши? Майкоооо...
Остави Мънги, виж дебилното нещо под поста му!!!!!!!!!!!!!!

Да, виждал съм ги някой Родни компании как не ми чукат касов бон, но това е друга тема. :)
Извинявай много, но не можем да правим всичко сами, както се вика, в производството сме на никъде. Което отговаря на мнението ти за икономика, в момента са няколко водещи отрасла, които тикат всичко, и тук таме сме запазили позиции в други, но се броят на пръсти.
Тинтири-минтири! Можем да правим повечето от нещата, които внасяме, но целта на евро-атлантическото ни съществуване е да храним по-големите икономики. После се, чудите защо дори тия, дето сме рипали по площадите 90-та година, изпитваме носталгия по соца.
 
Тинтири-минтири! Можем да правим повечето от нещата, които внасяме, но целта на евро-атлантическото ни съществуване е да храним по-големите икономики. После се, чудите защо дори тия, дето сме рипали по площадите 90-та година, изпитваме носталгия по соца.
Аз носталгия по соца никога няма да изпитам. Да, имал съм хубави моменти, но като цяло не си го търся отново, което означава, че явно не било най-доброто, или поне не са ни дали най-доброто. И това няма никога да разберем.
 
Аз носталгия по соца никога няма да изпитам. Да, имал съм хубави моменти, но като цяло не си го търся отново, което означава, че явно не било най-доброто, или поне не са ни дали най-доброто. И това няма никога да разберем.
Те не разбират, че хубавите моменти са били заради други обстоятелства... Възраст, купони...Еми нищо де, нека има дискусия.
 
Да, виждал съм ги някой Родни компании как не ми чукат касов бон, но това е друга тема. :)
Извинявай много, но не можем да правим всичко сами, както се вика, в производството сме на никъде. Което отговаря на мнението ти за икономика, в момента са няколко водещи отрасла, които тикат всичко, и тук таме сме запазили позиции в други, но се броят на пръсти.
Издаването на касов бон не означава плащане на данъци 😉
 
Те не разбират, че хубавите моменти са били заради други обстоятелства... Възраст, купони...Еми нищо де, нека има дискусия
😂😂😂 и сега си купонясвам и съм в доста прилична възраст клоняща към младост ама не се поддавам на пропаганда 😉
Да, виждал съм ги някой Родни компании как не ми чукат касов бон, но това е друга тема. :)
Извинявай много, но не можем да правим всичко сами, както се вика, в производството сме на никъде. Което отговаря на мнението ти за икономика, в момента са няколко водещи отрасла, които тикат всичко, и тук таме сме запазили позиции в други, но се броят на пръсти.
Никой нищо не ги тика напред без парите от ЕС са гола вода а това означава само едно сети сам какво…
 
Последно редактирано:
😂😂😂 и сега си купонясвам и съм в доста прилична възраст клоняща към младост ама не се поддавам на пропаганда 😉

Никой нищо ме тила напред без парите от ЕС са гола вода а това означава само едно сети сам какво…
Леле, колко си зациклил...огледай се, светът е хубав!
 

Горе