За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Колко личен пример от това, че си държа евра в нас?

Мозъчния тръс' се изтърси.

Ако кажеш и за пендарите от баба ти, направо да почваме да оперираме със златния резерв.
 
Така си представят еврошебеците зоната

money-youngcapital.gif
Имането и удобството на дадена парична единица са две различни неща, кретен.
 
Последно редактирано:
Мозъчния тръс' се изтърси.

Ако кажеш и за пендарите от баба ти, направо да почваме да оперираме със златния резерв.
Идеята е, че ги ползвам честно, след месец пак летя, там където се ползват. ТИ нямаш ли котки за чифтосване?
 
В Америка е същото не се вълнувай 43 милиона живеят под прага на бедност. Източник няма да ти дам голямо момче си, работиш с евро ще се справиш.

poverty-in-america.jpg

Завалията и външен нужник си няма за разлика от руснаците. Впрочем в европейски Шибанистан в повечето села тоалетните и баните и сега са външни. Ама от де знаеш таквиз неща, не са европейски...
 
Полезните идиоти на РФ нямат свършване. 😀 На смени са тук и в социалките, с денонощно присъствие.
Демек пропагандата е или руска, или комунистическа? 🤭

Пропагандата обаче има две страни. Може да е пропаганда на нещо добро. Добри качества, добра история, добра практика, добра музика, изкуство, опит...

Може и да е лоша пропаганда. Да рекламираш различна сексуалност. Да твърдиш, че педофилията е просто сексуална ориентация. Да казваш на бялото черно и обратното. Да пропагандираш правото да бъдеш тъп и необразован, като нещо нормално. Да убеждаваш света, че едните са повече хора от другите. Да променяш законите тогава, когато на теб ти изнася. Когато спре, променяш ги пак.. И лека-полека се случват нещата от Идиократия.

На идиотите им дай само да повтарят думата "пропаганда" без да влагат никакъв смисъл в нея. Толкова могат, така е удобно. Трендът го изисква.
 
То пък 100€ са един капитал :D
Събира и той за Х5-ца.

Което добавя още един плюс на еврозоната:

- бързо минаване на опашката в летищата
- лиспа на такси за превалутиране
- Х5-ци на лизинг

Лудница, брато.
 
Демек пропагандата е или руска, или комунистическа? 🤭

Пропагандата обаче има две страни. Може да е пропаганда на нещо добро. Добри качества, добра история, добра практика, добра музика, изкуство, опит...

Може и да е лоша пропаганда. Да рекламираш различна сексуалност. Да твърдиш, че педофилията е просто сексуална ориентация. Да казваш на бялото черно и обратното. Да пропагандираш правото да бъдеш тъп и необразован, като нещо нормално. Да убеждаваш света, че едните са повече хора от другите. Да променяш законите тогава, когато на теб ти изнася. Когато спре, променяш ги пак.. И лека-полека се случват нещата от Идиократия.

На идиотите им дай само да повтарят думата "пропаганда" без да влагат никакъв смисъл в нея. Толкова могат, така е удобно. Трендът го изисква.
FB_IMG_1706217410422.jpg
 
Първо, въпроса го имаш още със зъглавието на темата, много е лесно само да се критикува, без да се дава решение или мнение. Второ, ето затова не дадох плюсове и минуси, щото ще засилиш темата в различна посока и няма да кажеш ти какво мислиш по въпроса.
Хаха, ок стигнахме до заглавието... Ми не, нееем намерение да критикувам, понеже спомена плюсове и минуси и ми стана интересно какви са, а не ... шаблона.. "ползи за икономиката"

Ето ти един + със политиката от последните години на теглене на дългове и големи разходи в един момент може курса към еврото да стане 2:1 или 3:1 и ако имаш 10к в банката, на следващия ден ще имаш 5. Следващия етап е падане на борда и честита нова 96г. В момента по-малкото зло е да сме в Еврозоната. Тука може да си направим още един извод, дори и в борд родните политици нямат финансова дисциплина, нямаме бюджет без дефицит от незнам кога.
Ето, имаш некви реални възгледи... аз лично опасения за колебания в курса нямам. Трябва да се случи нещо наистина сериозно, че за ден да видим 2:1

Последните ~20 години, добре управляваме фиксирания курс, въпреки кризите. На графика - линията е права.

Ето ти още един, когато си в борд към еврото (реално си с еврозоната но формално не си), оставаш в периферята и си прецакан по презумция. Парите тръгват от Централна Европа и докато дойдат до нас цените вече са много по-високи и честита по-висока инфлация, както и става.

Айде престраши се вече и кажи какво ти е мнението по темата.

Че то не е тайна, към тоя момент не смятам, че не ни е толко наложително... особено, ако ще се дупим както със шенгена...

Аз не вярвам, че това ще отвори нови инвестироски врати.. там проблема ни е чисто корупционен, без значение кой управлява.. всеки иска да цоца и да цака.

Та, въпреки, че сме вързани към еврото, все пак имаме свободата да взимаме индивидуални решения. За мен това е по-правилния избор, дори и в даден момент да вземем грешно такова. Не съм съгласен, че ЕЦБ определя монетарната ни политика в момента, а да ѝ се "отдадем" сега, при толкова неизвестни от Русия-Украйна, Израел-Палестина и другите там в района, ай нема нужда.

Затова дадох и примера по-горе..., който, така.. по-просто описва мнението ми.
 
Последно редактирано:
Ето, имаш некви реални възгледи... аз лично опасения за колебания в курса нямам. Трябва да се случи нещо наистина сериозно, че за ден да видим 2:1

Последните ~20 години, добре управляваме фиксирания курс, въпреки кризите. На графика - линията е права.
Последните няколко години правителствата се надпреварват, кой ще харчи и взима повече заеми. Взимат се заеми и се вдигат пенсии, МРЗ, социални, армия, все неща от които няма да има възвръшаемост. След тая тенденция, кое правителство ще дойде и ще стегне колана? След тоя харчлък, кой ще дойде и ще ореже социалните, ще намали харчовете и бюрокрацията? Аз не виждам такъв шанс, дано да греша. В един момент няма да имаш текущи пари за да си покриваш разходите и ето ти промяната на курса. Досега 20 години имаше политически консенсус, че не трябва да задлъжняваме но явно сега се позабравиха 90те и започнахме с харчлъка. Историята ни е показала, че почне ли се един път накрая свършва зле.

Аз не вярвам, че това ще отвори нови инвестироски врати.. там проблема ни е чисто корупционен, без значение кой управлява.. всеки иска да цоца и да цака.
Аз също, даже смятам за грешно пропагандирането как кат влезем и изведнъж ще забогатеем, ще потекат реки от пари и инвестиции и тн. Това говорене е грешно и създава грешни очаквания (нещо като с влизането в ЕС), а като има грешни очаквания после хората ще са разочаровани и се получава обратния ефект.

Та, въпреки, че сме вързани към еврото, все пак имаме свободата да взимаме индивидуални решения. За мен това е по-правилния избор, дори и в даден момент да вземем грешно такова. Не съм съгласен, че ЕЦБ определя монетарната ни политика в момента, а да ѝ се "отдадем" сега, при толкова неизвестни от Русия-Украйна, Израел-Палестина и другите там в района, ай нема нужда.
Ами заблудил си се, валутните резервите на БНБ са в Евро, лева е обезпечен с еврото, нямаме суверенитет щото лева е обезценен отдавна. Който мисли, че имаме валута с някаква стойност, нека падне борда и добър ден 90-те. Реално сме в кюпа и квото и да се случи в еврозоната ще се отрази и на нас и ще се отрази много по-зле щото сме периферия. Не можем да стоим отстрани и да мислим дали да влезем или не, щото дефакто сме вътре. Това могат да си го позволят Унгария, Чехия и тн. страни които имат собствена валута с реална стойност.

За мен на тоя етап по-малкото зло е Еврозоната но съм съгласен, че не трябва да е от Януари догодина, а да се изчака още поне половин година да видим каква ще е ситуацията в света, щото най-вероятно ще има и рецесия. Не можем безкрайно да отлагаме, тъй като си има критерии - да имаш 2 години редовно правителство, нисък дефицит и инфлация, което при нас в последно време много трудно се случва (даже сега тея дефицити са изкуствени). Отделно имаш риска от задлъжняване в борда и обезценяване на парите.
 
Последно редактирано:
Влизането в един паричен съюз означава централизирано взимане на решението по паричната политика и то ще бъде във Франкфурт. Ние от този суверенитет сме се отказали преди 25 години.
обясни за БНР значението на Валутния съвет доц. Виктор Йоцов, финансист и преподавател в УНСС.
 
И малко европейски умствени диарии за Добро утро:

Лятно часово време

Все повече проучванията обаче показват, че при преминаването към лятно часово време в съвременното общество разходите за енергия всъщност се увеличават поради продължителното използване на климатици и компютри.

Проучване на повече от 110 000 души, публикувано в Journal of Clinical Medicine, установява, че сърдечните пристъпи се увеличават значително през двете седмици след преместването на часовниците напред. Първата сутрин в понеделник е времето на най-голяма опасност, но като цяло изглежда, че тези внезапни по-ранни утрини могат да стресират човешкото сърце....

Освен това физиологичният стрес, причинен от загубата на един час в леглото, може дори да повиши риска от развитие на множествена склероза, според проучване на италиански биохимици от този месец.

Много хора се дезориентират до една седмица.... Кой съм аз, къде съм ( УЖАСТ)

Съдиите издават по-дълги присъди в дните след преместването на часовниците напред. Липсата на сън може да ги направи свръхспособни и отмъстителни 🤣
 

Горе