За или против напускането на България

Re: От: Re: От: За или против напускането на България

2008-ма нали имаше срив, какво стана? Пък за неконкурентноспособноста мога само да се исмея, както писах преди, аз имам умението да продавам, мога още утре да почна работа като телемаркетер например, да събера малко парички и до 3-4 години пак да съм на същото положение. А това, че нямам диполма, не значи че съм необразован, защото сигурно чета двойно повече книги от теб.

Разликата в крайна сметка е следната, работика прави мижави пари, каквото и да стане, и си мисли че така има сигурност. Бизнесмена (попринцип) прави асъл парите плюс има свободата, ако има срив на пазара, той най-вероятно има достатъчно спестявания (за разлика от работника, който най-вероятно изплаща кредит), но дори да няма, правил го веднъж, може отново.

Абсолютни глупотевини.
За сега такива търгашчета като теб (99% сте така) правят пачка щото просто в БГ цените са по-високи от УК, ГЕР и тн Европа. Само 1-2 ЕУ вериги напр Теско или/и АСДА да дойдат в БГ с цените им в УК (или си избери верига в твоята ниша) и сте до там. Буквално за 3-4 месеца си клошар. Пример - парфюми - сега си продаде колата и тн, но там татето е дебел, иначе ДУДУ.
Ти един програмист на 5-6 000 лв заплата не го мисли при уволнение - едва ли няма събран някой лев.
 
От: Re: От: За или против напускането на България

Лекинко да те открехна, че истинския бизнес ползва кредитиране. Даам, 99% от бизнесите използват банкови кредити. Ако някой ти е казал обратното, силно те е заблудил. Ама си виждал и ти бизнесмен на живо. Дори брандове на запад, които са на 300-400 години, ползват кредитиране. Защо е така, няма да ти обяснявам, щото силно се съмнявам някоя банка да ти даде пари.

да тук съм съгласен, без кредит или инвеститор, нещо голямо - много трудно. Но, както е известно, печалбата е функция от риска.
 
От: От: Re: От: За или против напускането на България

Казвате, не е проблем, че хора с професия като "лекар" да си заминават за повече пари, като са толкова мързеливи и непредприемчиви да си направят една частна клиника!
Пък тук нали остават бизнесмените и отворковците по онлайн-менажирането! След като успяват да получават колкото един лекар на месец, колко му е, ако ми се наложи да ми направят операция на достъпни български цени. Наистина ще заспивам спокойна вече, в колко прекрасна и не толкова лоша държава живея ... ама друг път.
 
От: Re: От: Re: От: За или против напускането на България

Абсолютни глупотевини.
За сега такива търгашчета като теб (99% сте така) правят пачка щото просто в БГ цените са по-високи от УК, ГЕР и тн Европа. Само 1-2 ЕУ вериги напр Теско или/и АСДА да дойдат в БГ с цените им в УК (или си избери верига в твоята ниша) и сте до там. Буквално за 3-4 месеца си клошар. Пример - парфюми - сега си продаде колата и тн, но там татето е дебел, иначе ДУДУ.
Ти един програмист на 5-6 000 лв заплата не го мисли при уволнение - едва ли няма събран някой лев.

:D 3-4 месеца и клошар.... :lol:

А програмистчето с 5-6к заплата няма ли да е клошар като го уволня? Щото това програмистче не печели колкото мен, аз няма ли да съм събрал някой лев, или викаш за мен няма шанс, клошар ще съм и това е! :D

От къде пък изкара, че правя пачка, защото цените в БГ са били по-високи от УК, и ако дойдат някакви вериги, бла бла бла. Празни приказки, защото дори мартенички не продавам в БГ, пък имам офлайн бизнес на запад и знам какво е, споко, не съм клошар, въпреки конкуренцията. Стига развива теории, ако не си успешен в бизнеса и мислиш, че е по-добре да работиш за друг, няма проблем, твой си избор, но поне недей хейтва. Няма нужда и да ме убеждаваш, че е по-добре да работиш за друг, аз съм направил решението си.

Въпроса е, тези които идват в този форум, (повечето) идват защото искат да развият бизнес, това е форум за бизнес, тук не е мястото да се обсъжда, как да си намерим работа за 4/5к евро на месец. Не разбирам, какво търсите вие тук, ако не можете да си намерите работа за толкова, няма проблем, стига да можете да продавата Б2Б, аз ще ви наема (бъзикам се, нямате характера). Ама, стига сте говорили глупости, колко било яко, да си лекар и да правиш 2к евро чисти в Германия, защото това са бебешки пари.

@madseason знам, че бизнеса използва кредитиране, но там имаш доста повече гъвкавост, отколкото при потребителски кредит например. Големите брандове на запад пък са обикновенно листнати на борсата и имат доста инвеститори, тях недей ги мисли.

Мисля, просто че сте ядосани, защото не може да изкарате достатъчно пари, и си мислите, че едиствения начин е да работиш за някой друг, някъде на запад в добра позиция и да имаш добро образование. Събудете се и се огледайте.
 
От: От: Re: От: За или против напускането на България

Казвате, не е проблем, че хора с професия като "лекар" да си заминават за повече пари, като са толкова мързеливи и непредприемчиви да си направят една частна клиника!
Пък тук нали остават бизнесмените и отворковците по онлайн-менажирането! След като успяват да получават колкото един лекар на месец, колко му е, ако ми се наложи да ми направят операция на достъпни български цени. Наистина ще заспивам спокойна вече, в колко прекрасна и не толкова лоша държава живея ... ама друг път.

Ти искаш да правиш много пари или искаш да си лекар? Ако е 2-рото, какво търсиш тук и спориш, въри да учиш, ако е първото, отново, какво седиш тук и спориш, почвай да продаваш нещо.
 
Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

почвай да продаваш нещо.

Пари от собствен бизнес могат да се изкарат и без да (пре)продаваш стоки (напр. услуги - адвокат, механик, или производство) но само само препродавач можеш да бъдеш без формално образование - даже познавам няколко богати търгашчета. Тъпи като на слона гъза и кухи като 300 хралупи. И кво? Печелят. За сега!!!
За другото си требва малко пипе.... :)
 
От: Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

Пари от собствен бизнес могат да се изкарат и без да (пре)продаваш стоки (напр. услуги - адвокат, механик, или производство) но само само препродавач можеш да бъдеш без формално образование - даже познавам няколко богати търгашчета. Тъпи като на слона гъза и кухи като 300 хралупи. И кво? Печелят. За сега!!!
За другото си требва малко пипе.... :)

Усещам зависта. 8)
 
От: От: Re: От: За или против напускането на България

Ти искаш да правиш много пари или искаш да си лекар? Ако е 2-рото, какво търсиш тук и спориш, въри да учиш, ако е първото, отново, какво седиш тук и спориш, почвай да продаваш нещо.

Не бре! Ти пак не разбра ...
Аз не ти се оплаквам, че получавам малко кинти или че ...г*за ме боли като имам пъпка. Пойнта е на "оплакване". Аз ти заявявам съвсем отговорно, че НЕ искам да живея тук!
Ако ще да срещна принца-отворко, ама нямал време да се изучи за лекар, щото да печели кинти му е било по-належащо, включвам турбото и много бързо му се махам от погледа, да не реши пък, че в един момент съм го харесала само заради парите ... толкова е сложно, че колкото повече пиша и го мисля ми се вижда все по-възможно и близко заминаването ми 8)
 
От: Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

Пари от собствен бизнес могат да се изкарат и без да (пре)продаваш стоки (напр. услуги - адвокат, механик, или производство) но само само препродавач можеш да бъдеш без формално образование - даже познавам няколко богати търгашчета. Тъпи като на слона гъза и кухи като 300 хралупи. И кво? Печелят. За сега!!!
За другото си требва малко пипе.... :)
Точно такива са. Познавам един, който продава имоти. Нещо с руските рогачи се е сдушил. Чат-пат заработва добри суми, ама е прост като галош. Правихме му сайта и ми изпили мозъка, докато му взема парите. После прави парчета за абонамента за поддръжката и изяде дървото.
Мисълта ми беше, че точно тия търгашчетата са най-залупените селски парчета. Мислят си, че са бизнесмени, но никога не са и помирисвали бизнес. Просто са имали шанса да познават някой в мафията с имотите.
 
Re: От: Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

Усещам зависта. 8)

Е за кво да ти завиждам точно?
Само ти казвам как се нещата. С факти.
Аз съм извъм БГ от 8 г. Темата е за това.
Не си го мера с тебе, макар, че мога.
 
От: Re: От: Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

Е за кво да ти завиждам точно?
Само ти казвам как се нещата. С факти.
Аз съм извъм БГ от 8 г. Темата е за това.
Не си го мера с тебе, макар, че мога.

Какви факти?
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

шарени.........
или викаш никой бЕзнесмен не мое фалира?

Може, но е по-добре успял бизнесмен отколкото успял доктор. Съгласен или не?
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

Може, но е по-добре успял бизнесмен отколкото успял доктор. Съгласен или не?

Понеже темата е за/против БГ.

Извън БГ - 10000% по-добре успял доктор/забар/геолог/физик/програмист отколкото бизнесмен-продавач (слагам твоя случай). Щото това е съвсем друго от нормалния бизнес.
В БГ - по-добре да си си шеф - до колко ще успееш и кво разбираш под успех...
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: От: Re: От: За или против напускането на България

Понеже темата е за/против БГ.

Извън БГ - 10000% по-добре успял доктор/забар/геолог/физик/програмист отколкото бизнесмен-продавач (слагам твоя случай). Щото това е съвсем друго от нормалния бизнес.
В БГ - по-добре да си си шеф - до колко ще успееш и кво разбираш под успех...

Грешка. Но всеки си има мнение.
 
От: За или против напускането на България

Кое е грешка?

Как някой се справя извън България и то повече от добре?
Че не се връща за да се фука и пише по форуми какво е спечелил от тъпите капиталисти, за да си го харчи тук?
А може би сравнението за "успялост"? Да си първи в селото си?! Да ти направят паметник или да изпишат името на крайпътна чешма?
Но за теб ще е чувала накрая само Сийка и бай Танас и после ... "ко?" "онлайн-бизнесменче"- уау че натокано!
Няма лошо да си си доволен от животеца като не можеш повече от това, в което си се окопал в кочинката, но има други, които мислят освен за себе си, но и а децата и семейството си като цяло.
И един ден за тези някои ще са чували, или дори да не са, тези някои ще са живели много по-добре от теб, макар и не в България. Нека ги съжаляват "успелите онлайн-предприемачи" :clap:
 
От: За или против напускането на България

@Cassio спокойно скъпа, не е нужно да си така агресивна, за да привлечеш вниманието ми. :p

Не ме интересува, кой как се справя извън или в България, аз просто казвах, че като си предприемач печелиш повече пари от хората, които работят за друг, независимо къде го правят. Затова не, трябва да мрънкате, че държавата ви е виновна, а трябва да запретнете ръкавите. Пък и както казах, докторчето, което ти даде пример, печели супер смешни пари, така че не виждам точно кой се справя повече от добре.

Пък какво значи живяли по-добре от теб? Аз съм пътувал цяла Европа, следващата година ще пътувам и по САЩ/Канада/Азия. Кой работник, ще може да си позволи цяла година да пътува? Кой доктор, кой програмист? Но това означава ли, че живея по-добре от тях или те от мен? Всеки живее, както му е кеф.

Мисълта ми е, че няма нужда да се възхищавате на бебешките 2200 евро на месец, мислете по-голямо и не е нужно да мрънкате за държавата, няма значение къде си, пак може да правиш пари.
 
От: За или против напускането на България

Принципно съм съгласен с немалка част от това, което казваш, но частния случай, който използваш - лекарите, не ми допада, най-малкото не е верен. Ако изборът е измежду това да спечелиш 10 000лв например и да спасиш живота на някой, далеч не съм убеден, че първото означава успех, а второто провал.
 
От: За или против напускането на България

Ако влезеш след 2-3 години и видиш какво си писал тук... със сигурност ще се посмееш от сърце. Естествено ако има градация! Понякога е по добре да замълчиш.
 
От: За или против напускането на България

Ако влезеш след 2-3 години и видиш какво си писал тук... със сигурност ще се посмееш от сърце. Естествено ако има градация! Понякога е по добре да замълчиш.
До 2-3 години bedrijfsbeheer ще е сменил 15 ника. Това момченце хал-хабер си няма от нещата за които говори. Просто прави класическо тролиране в темата.
 

Горе