За или против напускането на България

От: За или против напускането на България

Принципно съм съгласен с немалка част от това, което казваш, но частния случай, който използваш - лекарите, не ми допада, най-малкото не е верен. Ако изборът е измежду това да спечелиш 10 000лв например и да спасиш живота на някой, далеч не съм убеден, че първото означава успех, а второто провал.

Не знам дали към мен си го насочил, но понеже аз дадох примера с лекар искам да уточня защо го използвах. В началото на темата се прокара една нотка на пренебрежение, че хората които излизат в чужбина си плюят на образованието и достойният живот тук, за да мият чинини, сменят подлоги, като цяло да слугуват в чужбина, и са "идиоти" и неудачници, защото всъщност не успяват да се реализират тук за повече пари, за това отиват в чужбина с нищото което могат да изкарват нещо, че да могат и те да пушат цигари Кент и да ядат бонбонки тик-так. В този смисъл аз обясних, и то с голямо съжаление, че голяма част от доста добър интелектуален български капацитет предпочита да се реализира извън България, отколкото да е обвързан вовеки, но ако му се наложи да се лекува да изпадне най-малко в депресия и да се моли по-бързо да се свършва. Това е.

За Канада се спомена по-горе, аз не знам дали съм го отбелязала в темата, но първата ми братовчедка е там със семейството си и са си екстра!
Много приятели имам в Англия, в САЩ им се радвам пък на всички, защото определено не е за подценяване как всички заминали, които познавам са семейства и от всички мъжете работят и изкарват достатъчно, а жените са домакини и си гледат децата.
А тук работиш на 3 места ... ох, дори не ми се започва.
 
От: За или против напускането на България

Не, не беше към теб. Беше към момчето, което пренебрегва лекарския труд и смисъл.
 
Re: От: За или против напускането на България

@Cassio спокойно скъпа, не е нужно да си така агресивна, за да привлечеш вниманието ми. :p

Не ме интересува, кой как се справя извън или в България, аз просто казвах, че като си предприемач печелиш повече пари от хората, които работят за друг, независимо къде го правят. Затова не, трябва да мрънкате, че държавата ви е виновна, а трябва да запретнете ръкавите. Пък и както казах, докторчето, което ти даде пример, печели супер смешни пари, така че не виждам точно кой се справя повече от добре.

Пък какво значи живяли по-добре от теб? Аз съм пътувал цяла Европа, следващата година ще пътувам и по САЩ/Канада/Азия. Кой работник, ще може да си позволи цяла година да пътува? Кой доктор, кой програмист? Но това означава ли, че живея по-добре от тях или те от мен? Всеки живее, както му е кеф.

Мисълта ми е, че няма нужда да се възхищавате на бебешките 2200 евро на месец, мислете по-голямо и не е нужно да мрънкате за държавата, няма значение къде си, пак може да правиш пари.

Не се изказвай като пълен тъпанар, моля.
1. Докторчето в УК (че знам как е), взима около 6 000 лири/месец чисто (ако е специалист, ако не към 4 000). Това са 15 000 лв. За 7.5 работа на ден. Виждал съм оферти за доктори на 100 лири на час.
Ти да не зимаш повече на час, а? Доктор в УК = работа до пенсия + пенсия от няколко хиляди лири. Твоята пенсия колко ще е?

2. Аз като работник на предишната ми работа (на малко над средната заплата в УК) пътувах по света 6 седмици в годината. Точно един продавач като тебе има 0 дни отпуска.

3. Никой не се възхищава на 2200 евро/месец, нищо, че в БГ и много малко бЕзнемени ги взимат.
 
От: Re: От: За или против напускането на България

Не се изказвай като пълен тъпанар, моля.
1. Докторчето в УК (че знам как е), взима около 6 000 лири/месец чисто (ако е специалист, ако не към 4 000). Това са 15 000 лв. За 7.5 работа на ден. Виждал съм оферти за доктори на 100 лири на час.
Ти да не зимаш повече на час, а? Доктор в УК = работа до пенсия + пенсия от няколко хиляди лири. Твоята пенсия колко ще е?

2. Аз като работник на предишната ми работа (на малко над средната заплата в УК) пътувах по света 6 седмици в годината. Точно един продавач като тебе има 0 дни отпуска.

3. Никой не се възхищава на 2200 евро/месец, нищо, че в БГ и много малко бЕзнемени ги взимат.
Щом се изказвам като тъпанар, кво ми се връзваш,и ти ли си тъпанар?

1. Да, изкарвам повече, на час не съм си го смятал, но повече от 6к паунда на месец изкарвам. Плюс това 6к лири в Лондон например са малко, стигат само за нормален живот. А за моята пенсия недей бери грижа, просто защото годините нямат значение като управляваш бизнес.

2. Браво щом си пътувал и аз пътувам и е готино. Плюс това от къде изкара, че съм продавач? Като казвам, че трябва да знаеш как да продаваш, това не се отнася само да знаеш как да продаваш някой продукт. Отпуската е за хора, които не обичат това което правят. Аз, когато се преуморя от работа, винаги мога да си взема 1 месец почивка и да не правя нищо, но рядко съм издържал 1 месец без да правя нищо, въпреки това баланса между работа и личен живот е добър.

3. Добре.

@ tprodanov не пренебрегвам докторския труд, напротив, имам доктори в семейството си. Въпроса е, ако искаш да станеш богат, не ставаш лекар. Също така не казвам, че едното е провал, другото не. Успеха всеки сам си го определя, ако си изпълнил твойте си цели си успял, точка. Не се измерва в пари.

@madseaseon просто виждам нещата по-различно от теб, това не означава, че не разбирам за какво говоря. Най-вероятно това е причината да съм по-успешен от теб въпреки, че съм по-млад. Ако не мислеше, че ти знаеш истината на живота, можеше да се опиташ да вникнеш в думите ми и да разбереш това онова. Пък никове няма да сменям, ако след време се окаже, че съм грешал, достатъчно мъж съм за разлика от теб, че да си призная. Казвам за разлика от теб, защото щом предполагаш, че така ще стане, това означава, че ти би действал така, при подобна ситуация.

@atnes за кое точно говориш? Аз съм писал доста неща до момента.


В форум за предприемачи хората се кефят на работа от 9 до 5... :D
 
От: За или против напускането на България

Против, тук в България има работи с доста по-високо заплащане от другите страни
 
От: За или против напускането на България

Майката му е ИМ и онлайн търговията. В момента точно имаме възможност да ги въртим от България, не виждам никакъв смисъл да се местя да живея където и да е. Ние тука трябва да сме хора, които измислят онлайн схеми за печелене на пари и да ги реализират.

В форум за предприемачи хората се кефят на работа от 9 до 5...
Тук има доста странни птици, не се учудвай :!:
 
От: За или против напускането на България

И аз се чудя какво да правя. Работя в една фирма за мебели. Правя им моделите, понякога продавам, помагам на майсторите, поръчвам материали. С единия майстор ходим понякога и монтираме врати (интериорни и екстериорни), монтираме външни огради и навеси. Той ме научи да заварявам и мисля, че съм доста добър. Понякога събота и неделя ходя при мой приятел и му помагам за големи поръчки грънци. Месечния ми доход е между 1400-2200лв - според зависи. Несигурна работа. От толкова работа едвам се дипломирах. Вече съм машинен инженер :). Програмирането също ми харесва и тук някои хора ми помогнаха да започна с PHP. Сега изучавам и Ruby заради SketchUp 3D. Владея и SolidWorks. Не се рекламирам и не си търся още работа, споделям каква ми е ситуацията.
В България ми харесва, момичетата ми харесват, но нямам сериозна връзка. Не съм ходил никъде в чужбина, само съм слушал истории. Чудя се, ако замина да работя на запад, дали ще мога да се оженя. То и сега от работа нямам много време за съвместен живот. Не ми се вярва, чужденките да харесват емигранти, та и за това се чудя. Английския ми е приличен, но не е на високо ниво. Колкото да чета книги и да гледам филми на английски.
С несигурните пари тук, едва ли ще мога да си купя свесно жилище и автомобил. Карам едно старо Рено на 18 години. Никак престижно не изглежда. Искам да имам сигурна работа, а не да се люшкам насам-натам, за да си докарвам, колкото да мога да живея. За това ми е дилемата - да се махна ли или да остана. Избора не е лесен. Повярвайте ми!
 
От: За или против напускането на България

Сто процентова сигурност няма да намериш никъде, най-добрия вариант е доходите ти да са правопропорционални на положените усилия, а това не може да стане, ако работиш за някого и въпреки всичко дори и за себе си да работиш пак си зависим било то от прищявките на гошо:) било от клиенти, било то от времето в Аляска:).
 
От: От: За или против напускането на България

Сто процентова сигурност няма да намериш никъде, най-добрия вариант е доходите ти да са правопропорционални на положените усилия, а това не може да стане, ако работиш за някого и въпреки всичко дори и за себе си да работиш пак си зависим било то от прищявките на гошо:) било от клиенти, било то от времето в Аляска:).
Братле, спестил съм около 6 хил. лв. Какъв бизнес мога да започна с тях. Търговията никак не ме влече. Може би с тях да изкарам 2-3 месеца в Полша или друга Европейска държава с по-нисък стандарт, докато намеря някакво бачкане. Бива ме в ръцете и не съм от тъпите. Като инженер едва ли ще се пласирам на запад. Тук, каквото и да започна сам, вече ще е заето от други ентусиасти и никак не вярвам, че до 4-5 години ще мога да направя добри пари. Колко печели чисто един дребен предприемач в България? С прекупвачество не ми се занимава. Искам да се развивам, да измислям някакви неща. Не знам на къде да поема.
 
От: За или против напускането на България

Ако не ти се занимава с бизнес, отивай на запад и бачкай, но все пак осъзнай това, независимо какво решение ще направиш, направи го правилното решение.
 
От: За или против напускането на България

Попитали шопа да ли ще имигрира и той отговорил -
Да, лятото на Черноморието.

Критерият е да си член на Европейската общност.
 
От: За или против напускането на България

ТВЪРДО ПРОТИВ но виж на някои островчета бих се преместил ако има пара :lol:
 
Последно редактирано:
От: За или против напускането на България

Който е избягал от България, няма право да се връща, трябва да му се отнеме гражданството.
 
От: За или против напускането на България

Който е избягал от България, няма право да се връща, трябва да му се отнеме гражданството.
Да! За това предлагам да построим нещо като Берлинската или Китайската стена. И ако някой все пак се опита да се върне, да го разстрелваме. А тия, които мислят да бягат на запад, да ги вкарваме в лагери и затвори. Супер хитра идея!
 
От: За или против напускането на България

Абе тук четох, че имало 1001 начина за изкарване на над 5к месечно от онлайн....даже и за половин милион годишно някъде се спрегна мнение....та да попитам, пичове айде молим ви се отворете ме на тая далавера! 1001 начина имало айде поне един да кажете. И другия бизнесмен с трудния нищо не значещ ник, момче личи ти че нищо не разбираш от продажби...ама грам!
А относно напускането на БГ, тук пичове пак бъркате боя с шамарите. Едно е да я напуснеш завинаги, друго е да се направиш на бизнесмен портокаладжия в Испания примерно. По първия вариант е изключено, сърце не ми дава не съм такъв човек, по втория правя го периодично през година две. И въобще проблема на българите, е че са прекалено натварени дет се вика. Прекалено много внимание се обръща на политиката и се гледа в канчето на другия и това с всеобщото изпростяване на селското народонаселение прави ситуацията леко изнервяща. Но три пъти на ден "Презкурин" помага и то много!
 
От: За или против напускането на България

Абе тук четох, че имало 1001 начина за изкарване на над 5к месечно от онлайн....даже и за половин милион годишно някъде се спрегна мнение....та да попитам, пичове айде молим ви се отворете ме на тая далавера! 1001 начина имало айде поне един да кажете. И другия бизнесмен с трудния нищо не значещ ник, момче личи ти че нищо не разбираш от продажби...ама грам!

Аз казвам, че е възможно, но няма да ти кажа много ясно как да го правя аз, защото не ме кефиш. Ако ме кефише можеш да ти кажа. Пък не ми пука, че не разбирам нищо от продажби, може да е така, но като погледна сметката си в банката се усмихвам, като се кача в колата си, се кефя на лукса, като съм в офиса си се чуствам като крал. Нека не разбирам нищо, нали плащам на хора за това, да ми носят печалби.

И да. Има супер много начин да правиш над 5к онлайн, даже 5к са смешни пари, но ако ти не вадиш толкова, тогава сигурно си мислиш, че е невъзможно. Жал ми е за теб ако е така.
 
От: За или против напускането на България

Аз казвам, че е възможно, но няма да ти кажа много ясно как да го правя аз, защото не ме кефиш. Ако ме кефише можеш да ти кажа. Пък не ми пука, че не разбирам нищо от продажби, може да е така, но като погледна сметката си в банката се усмихвам, като се кача в колата си, се кефя на лукса, като съм в офиса си се чуствам като крал. Нека не разбирам нищо, нали плащам на хора за това, да ми носят печалби.

И да. Има супер много начин да правиш над 5к онлайн, даже 5к са смешни пари, но ако ти не вадиш толкова, тогава сигурно си мислиш, че е невъзможно. Жал ми е за теб ако е така.
Забрави да кажеш, че си и много красив.
 
От: За или против напускането на България

Хахахахахахаааха....оправи ми настроението момче! Айде де моля ти се, ако ми кажеш как става таа работа с хилядите щи дам едни метални чипове на енгри бърдс имам няколко на повторка! И тая кола твойта колко дига, аааааа? Ама батка нали банковата сметка не е в КТБ???!!! И верно...забравил си да кажеш, че си много красив и як!
 

Горе