За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Тук трябва да се мисли предприемачески. Това не е продажба на картофи. Сайтовете на WP, а и на каквото и да е друго, имат нужда от ежедневно наглеждане и поддръжка. Щом някой плаща за подкарвавне на WP сайтове, значи е много вероятно да не може да си ги поддържа сам. Правилната тактика е да се предложат два вида цени. Едната е ниска и може да е като горните предложения, но с условието, че една година ще получиш за задача и поддръжка на новосъздаените сайтове срещу допълнително месечно заплащане. Втората цена може да е нещо като предложението на BKirov, но x3 + един месец гаранция.
 
Да се има предвид, че тук говорим за мултиплициране от моя страна. Т.е. сетъп на един блог с темплейта, страниците и добавките, а от там размножаването му с идентична конфигурация като в последствие всеки блог ще се редактира ръчно.

За 10 броя - 80 лева на брой, общо 800 лв.
За 100 брой - с отстъпката за количество в размер на 15 % - 8000-1200 = 6800 лв.

Срок за изпълнение - до 6 седмици след превеждането на 30% от договорената сума. Тук не става дума да блъскаш всичко на конвеир, ще се наложи да се правят редакции на началната страница както Кретена каза, а и блога ще трябва да прилича на качествен сайт, а не на някой 3то разрядна сателитка. Следователно със сигурно ще трябва да се отделят по час до два за всеки от сайтовете.
 
Последно редактирано:
От: От: От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

за all in one ли питаш? приблизително същите са, но не са еднакви, най-малкот окато комбинации не са еднакви. ама пак да кажа - статии не се искат - искат се само празни страници. на хоума има малко текст, който дават за да не са празни кутийките . с прости думи в all in one сео освен да напишеш името на сайта, описанието и кл думи които така или иначе ти ги дават в тхт друго няма

значи грубо казано по всеки от сайтовете има поне по час допълнителна работа и максимум до два часа.
- правят се страниците (празни) които са еднакви при всички сайтове с много малки разминавания (т.е. ако ще е нещо автоматично трябва да се свери)
- прави се менюто горе
- прави се слайдъра - те дават картинките
- правят се кутиите долу където има статичен текст в обикновен тхт уиджет като почти винаги има и картинка и два други уиджета от готовите - програмиране, някви изгъзици няма
- имаш или заглавие или лого горе
- имаш да сетнеш плъгините
- имаш да подредиш сайдбара по един и същи начин
- в тоя пример няма футър меню - при мене има там влизат прайвъси и контакта
 
От: Re: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Тук не става дума да блъскаш всичко на конвеир, ще се наложи да се правят редакции на началната страница както Кретена каза, а и блога ще трябва да прилича на качествен сайт, а не на някой 3то разрядна сателитка.

а, много точно - целта е да прилича на сайт
 
Re: От: Re: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

а, много точно - целта е да прилича на сайт

Дописах едно изречение и промених срока за изпълнение. Не знам каква оферта си му дал, но аз лично не бих захванал работа при различни от горепосочените от мен цени :)
 
От: Re: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Тук не става дума да блъскаш всичко на конвеир, ще се наложи да се правят редакции на началната страница както Кретена каза, а и блога ще трябва да прилича на качествен сайт, а не на някой 3то разрядна сателитка.
Точно за това ставаше въпрос. Иначе вместо ефект ще се получи дефект.:)
Колкото и да изглежда бързо и лесно на пръв поглед, пак си има пипване оттук - оттам и изисква време.
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Е какви са тея цени бе, 100 сайта 500лв WTF ? Правя сайтове само за мен си, ама на такива цени май ще го аутсорсна и това :D

Наскоро имах такава случка, клиент искаше нещо и си мислеше че колкото повече увеличава количеството, цената ще пада още и му казах, ако искаш поръчай 1000 и да ти пратя пари освен аз.. Цена се сваля до 1 момент и после ако ще 5000 бройки да поръчат няма да им ги правиш по левче де.
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Е какви са тея цени бе, 100 сайта 500лв WTF ? Правя сайтове само за мен си, ама на такива цени май ще го аутсорсна и това :D

Наскоро имах такава случка, клиент искаше нещо и си мислеше че колкото повече увеличава количеството, цената ще пада още и му казах, ако искаш поръчай 1000 и да ти пратя пари освен аз.. Цена се сваля до 1 момент и после ако ще 5000 бройки да поръчат няма да им ги правиш по левче де.
В един момента да не стане "Разменям каса бира за 10 сайта, НО при горните изисквания.".:)
 
Ще го кажа така:
1) Инсталация и конфигурация на всичките неща на първият сайт: Около 2 часа
2) Създаване на готов архивиран пакет за всичките сайтове (Всичките файлове - добавки, wordpress инсталация, темплейт)
3) Качването им на хостинга за всеки един домейн отделно и разархивирането - 2 до 3 часа в зависимост от интернет скоростта.
4) Редакция на всеки един wp-config.php с данните за различните бази - съответно и пароли. Около 10 часа за всичките
5) Редакция на дъмп от първият сайт на базата данни и качването му на хостинга - около 15 минути на блог - общо около 3 часа
6) Редакция на всеки блог поотделно - промяна на парола за админ юзера, създаване на файл с логин креденшълс (тази стъпка може да се изпусне ако клиента не държи на сигурността си, но в противен случей рискува ако замине един блог всичките да го последват). Редакция на началната страница с различните логота, кутии и прочие - около 2 часа

Бърза сметка: 2 + 3 + 10 + 3 + 200 = 218 часа. При нормална продължителност на работния ден от 8 часа (в които са включени 1 час почивки), иначе казано 7 часа работа, това прави 31 дни. При 21/22 дни работна седмица излиза, че в най-добрият случай сайтовете ще са готови след 5 седмици.

Естествено това е много проста бакалска сметка. НЕ ангажирам никой с мнението ми, но ми се струва, че приехте заданието прекалено прибързано и решихте, че е лесна работа :) Според мен не е. Трудоемко е и ще отнеме доста време на всеки.

П.П. Кретен, би ли ми драснал на ЛС каква е била офертата на пича, че ме разяжда любопитството :)
 
Последно редактирано:
От: Re: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Ще го кажа така:
1) Инсталация и конфигурация на всичките неща на първият сайт: Около 2 часа
2) Създаване на готов архивиран пакет за всичките сайтове (Всичките файлове - добавки, wordpress инсталация, темплейт)
3) Качването им на хостинга за всеки един домейн отделно и разархивирането - 2 до 3 часа в зависимост от интернет скоростта.
4) Редакция на всеки един wp-config.php с данните за различните бази - съответно и пароли. Около 10 часа за всичките
5) Редакция на дъмп от първият сайт на базата данни и качването му на хостинга - около 15 минути на блог - общо около 3 часа
6) Редакция на всеки блог поотделно - промяна на парола за админ юзера, създаване на файл с логин креденшълс (тази стъпка може да се изпусне ако клиента не държи на сигурността си, но в противен случей рискува ако замине един блог всичките да го последват). Редакция на началната страница с различните логота, кутии и прочие - около 2 часа

Бърза сметка: 2 + 3 + 10 + 3 + 200 = 218 часа. При нормална продължителност на работния ден от 8 часа (в които са включени 1 час почивки), иначе казано 7 часа работа, това прави 31 дни. При 21/22 дни работна седмица излиза, че в най-добрият случай сайтовете ще са готови след 5 седмици.

Естествено това е много проста бакалска сметка. НЕ ангажирам никой с мнението ми, но ми се струва, че приехте заданието прекалено прибързано и решихте, че е лесна работа :) Според мен не е. Трудоемко е и ще отнеме доста време на всеки.

П.П. Кретен, би ли ми драснал на ЛС каква е била офертата на пича, че ме разяжда любопитството :)

You must spread some Reputation around before giving it to ktomov again.

офертата по-късно ще я постна тука в темата.
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Ма ти още ли не си ги направил, пазари се, ако трябва да направиш 10 им кажи 1000 лева и да почват да смъкват надолу. Всички търговци много се пазарят и повече лъжат, а каквото повикало такова се обадило и сайтаджиите трябва да сте така. Може и 1000 лева да вземеш за сайт, зависи на кой ще го даваш
 
От: Re: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Ще го кажа така:
1) Инсталация и конфигурация на всичките неща на първият сайт: Около 2 часа
2) Създаване на готов архивиран пакет за всичките сайтове (Всичките файлове - добавки, wordpress инсталация, темплейт)
3) Качването им на хостинга за всеки един домейн отделно и разархивирането - 2 до 3 часа в зависимост от интернет скоростта.
4) Редакция на всеки един wp-config.php с данните за различните бази - съответно и пароли. Около 10 часа за всичките
5) Редакция на дъмп от първият сайт на базата данни и качването му на хостинга - около 15 минути на блог - общо около 3 часа
6) Редакция на всеки блог поотделно - промяна на парола за админ юзера, създаване на файл с логин креденшълс (тази стъпка може да се изпусне ако клиента не държи на сигурността си, но в противен случей рискува ако замине един блог всичките да го последват). Редакция на началната страница с различните логота, кутии и прочие - около 2 часа

Бърза сметка: 2 + 3 + 10 + 3 + 200 = 218 часа. При нормална продължителност на работния ден от 8 часа (в които са включени 1 час почивки), иначе казано 7 часа работа, това прави 31 дни. При 21/22 дни работна седмица излиза, че в най-добрият случай сайтовете ще са готови след 5 седмици.

Естествено това е много проста бакалска сметка. НЕ ангажирам никой с мнението ми, но ми се струва, че приехте заданието прекалено прибързано и решихте, че е лесна работа :) Според мен не е. Трудоемко е и ще отнеме доста време на всеки.

П.П. Кретен, би ли ми драснал на ЛС каква е била офертата на пича, че ме разяжда любопитството :)


Сори бате ама първите 5 точки директно ще те вкарам в първи клас с един softaculous
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

за 10 сайта - 108 лева
за 100 - 600 лева
срок до 5 дни

що пък точно 108?
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Kreten офертирай си "клиента" според до колко и за колко си цениш времето.
Всеки различно го цени за това и различни цени ще ти даде.
Аз най-мразя машиналната работа и за под 1 000лв. няма да се заема.
Който го мързи или не може да си плаща колкото му се каже. Ако не го устройва пита друг.
Ако съм на зор "жената ще ражда" взимам от приятели пари.
Зор за такава работа да разчиташ на някой си не е си работа.
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Аз лично за подобни шаблонни инсталации (с толкова малко донастройки), бих искал следните суми:

За 10 сайта - 200 лева
За 100 сайта - 1000 лева

Тези цени са изрично за шаблонни инсталации с различните му хоумпейджове, лога, слайдери и текстове, предоставени от клиента.

Максимум за седмица биха били готови.
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

130 лева за 10 сайта. 1100 за 100. Време за изпълнение 1 седмица.
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

като ми остане време ще опиша как изпълнявам поръчката и за колко кинти съм се цанил.

ама за да ва хрупа още любопитсвото ще кажа, че имаше и по-високи оферти от тая която съм приел - сигурно съм се минал1 кретенска работа
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

Тук трябва да се мисли предприемачески. Това не е продажба на картофи.
- Напълно съгласен.

Вие бетер индийци бре. Много несериозни оферти. Ще ме извинявате ама големи излагации в тази тема. И ние хора ще учим как да печелят в този форум. Останах без думи от цени. То тая работа съвсем не е автоматизирана. Иска си доста работа, настройки. Какво като са 100 почти еднакви сайта.

Хора вие не си цените знанията!
 
От: За кви пари ще подкарате 10 WP сайта? Ами 100?

почти, почти ама не съвсем

начи горе томов го беше смятал - очаква се бач около 200 часа, еднообразна работа. при цена от 1000 лв за всичките тва ще рече надник 5 лв на час

в един работен месец има 176 работни часа при 22 работни дни. демек при тая стафка бачкате за 880 лв месечна плата

между другото мен цял месец за толкоз пари не ми се работи и ще сведа тия 200 часа до значително помалко ама после
 

Горе