За клошарите и кофите за боклук

Ама само вижте каква е дилемата:

В САЩ се получава, че до клошар се стига след алкохол, наркотици и зле развил се живот, докато е БГ го има и момента на мързела и апатията. :)

Но в интерес на истината всеки е щастлив и с много и с малко. :) Нали така е казал народа.

Явно нямам опита, които вие имате с тях. Но от казаното тук излиза, че им трябва яка сопа, за да се вземат в ръце. Но е им е хубаво, че държавата не ги търси за нищо. А това е голям бенефит. ;)
 
От: За клошарите и кофите за боклук

Цената на хартията е 0,10лв което ще е равно на 200 кила хартия или 50 кила ПЕТ бутилки или 50 кила бял чист найлон или 100 кила цветен найлон или 50 кила пластмаса.
 
Re: От: За клошарите и кофите за боклук

Ако темата е за клошарите не виждам защо изобщо се намесват и просяците. Между двете категории хора няма нищо общо. Едните работят гадна и тежка работа, а другите паразитират. Не знам каква е цената на хартията, но за да изкарат 20 лв. за деня клошарите сигурно трябва да съберат огромни количества. А просяците едно, че не са бедни и друго, че са част от една цяла мафия, но то е така по целия свят. Във всички демократични държави ги има и двете категории хора. Няма как да се избегнат.
Не бе, за клошари е. Не за просяци. Нали в минали теми го обсъдихме и просяците, те не са едно и също, някъде се препокриват, но като цяло са 2 различни типажа.

Да, демокрацията е доста голяма предпоставка за всякакъв тип хора. Както вика Спенс, може да си кума лиска, може да си зайо байо. :)
 
От: За клошарите и кофите за боклук

Но е им е хубаво, че държавата не ги търси за нищо. А това е голям бенефит.

На теория не трябва да е така. Господата с шапки и пагони трябва да ги разкарват поне от публични места. Ноооооо май ги е гнус да се занимават с тях и просто ги подминават. Ако не се бъркам просията и ровенето по кофите са забранени.
 
От: За клошарите и кофите за боклук

На теория не трябва да е така. Господата с шапки и пагони трябва да ги разкарват поне от публични места. Ноооооо май ги е гнус да се занимават с тях и просто ги подминават. Ако не се бъркам просията и ровенето по кофите са забранени.

И да ги "разкарват" от публичните места ще е времено . Има го и момента ,че огромна част от тях отказват помощ от социалните и времено настаняване в домове.

bednsot.jpg
 
От: За клошарите и кофите за боклук

Клошарите са отговорни и за голяма част от рецитирането на боклука. Все пак голяма част от хората хвърлят боклука си в общия за битови отпадъци, а този боклук отива директно за депониране, а в него има много ценни вещества от които клошарите оцеляват.

Пък и на всеки съдбата е различна....
 
От: За клошарите и кофите за боклук

И по-зле ще става ако хунтата на герб продължава да е на власт.
 
От: За клошарите и кофите за боклук

Просяците били бедни... Специално на възловите места в София с много трафик тези''просяци'' изкарват повече от доста хора тук. Освен това това е организиран бизнес с нещо като сводници, както е при древната професия. Пращат ги и в Западна Европа да просят и за дребно джебчийство, а там оборотите вероятно се доста по-големи.

Така че преди да дадете 20 стотинки си помислете, дали всъщност те на вас не трябва да дадат, ако се съпоставят финансовите доходи на двете страни:)
 
Просяците са отделна тема. Те реално това им е начина. И си прав, един просяк на кръстовище може да изкара много пари. А спомняте ли си, че уж щяха да го махат. Май нещо не се получи? Май мафията има малко повече власт от тази в държавата.
 
От: За клошарите и кофите за боклук

Mad Neno напълно си прав че клошарите оказват полезна дейност за чистотата на околната среда. Мой първи братовчед например вече 2-ра година си върти пункт за метал и хартия, и ми казва доста неща. Въпреки че масово пред всеки блок в София има контейнери за разделно събиране на отпадъците, хората все още не могат да свикнат да ги разпределят и хвърлят например хартия и метал в контейнера за битови отпадъци а те отиват на сметището. А клошарите ги изравят от там, и след като ги предадат на пункта, те разбира се че отиват за преработка, а това си е чиста суровина за производство на метал и хартия. Скоро братовчед ми ще започне да изкупува и пластмаси, защото и това е суровина, а именно пластмасата е доста сериозен замърсител. Аз например на терасата ми имам 3 торби за боклук: една за хартия, втората за пластмаси и метални отпадъци и третата за стъклените бутилки и буркани и когато ги хвърлям в контейнерите определени за тях, комшиите от блока ме гледат като голям камък и даже някои ми казват че съм се престаравал. Е да ама аз доста държави в Европа съм обиколил и съм свикнал с разпределянето на отпадъците и за мен това е нормално а не новост. Мисля че е крайно време българина да свикне с разделното събиране на отпадъци, друг е въпроса че с преработката на отпадъците се осигуряват работни места за хората.

За самите клошари що за хора са: от братовчед ми знам че има много интелигетни от тях, не всички са пияници, и даже най лошото е че все броят им се увеличава предимно от учени хора, като от тях имало дори преподаватели в унивирситети и даже и професори, братовчед ми каза че дори имал клиент доцент по медицина, и още някакъв клиент инженер-технолог... Няма нищо за чудене - това е истината. Това не са цигани, а предимно българи начетени хора, които ходят предимно вечер по казаните да не ги видел някой познат. Тъжно е че предимно учени хора стават клошари, а не само мързеливци, просто системата е такава че интелигентни хора започват да ровят по казаните. Аз лично съм виждал в нашия квартал едно момче което всеки ден минава и рови казаните, и ми прави впечатление че не е дрипав, а дори обратно - облякън е с много модерни дрехи, и при това нови дрехи, даже носи ланци по ръцете и врата, не облича какво да е, а слага точно това което е в крак с модата, а зимата се разхождаше с марково кожено яке и маркови обувки, и като го видиш не можеш да кажеш че е клошар с това модерно облекло, прилича даже на баровец, но като се надвеси над казана с тези хубави дрехи гледката става доста грозна.
 
От: За клошарите и кофите за боклук

УСАФ разделното събиране на боклука в БГ е такава пародия че ако ми е разделен - зорлем ще го умешам и ще го изхвърля накуп.
Всичките тия фирми за разделно събиране са ебати и пералнята.
 
От: От: За клошарите и кофите за боклук

Толкова простотия си написал в тоя си пост...
Толкова градски легенди си преразказал, че чак си си повярвал и ако ти кажа че всичко това дето си го изписал не става и върху тоалетна хартия да се разпечата, има да ми спориш една седмица...

НИщо вярно няма в търденията ти... били полезни за околната среда клошарите...
Полезни са да, щото серат в градинките и наторяват нали?

Въобще толкова простотия изтърси, че ако го беше направил в кенефа, щеше да запушиш канала.


Mad Neno напълно си прав че клошарите оказват полезна дейност за чистотата на околната среда. Мой първи братовчед например вече 2-ра година си върти пункт за метал и хартия, и ми казва доста неща. Въпреки че масово пред всеки блок в София има контейнери за разделно събиране на отпадъците, хората все още не могат да свикнат да ги разпределят и хвърлят например хартия и метал в контейнера за битови отпадъци а те отиват на сметището. А клошарите ги изравят от там, и след като ги предадат на пункта, те разбира се че отиват за преработка, а това си е чиста суровина за производство на метал и хартия. Скоро братовчед ми ще започне да изкупува и пластмаси, защото и това е суровина, а именно пластмасата е доста сериозен замърсител. Аз например на терасата ми имам 3 торби за боклук: една за хартия, втората за пластмаси и метални отпадъци и третата за стъклените бутилки и буркани и когато ги хвърлям в контейнерите определени за тях, комшиите от блока ме гледат като голям камък и даже някои ми казват че съм се престаравал. Е да ама аз доста държави в Европа съм обиколил и съм свикнал с разпределянето на отпадъците и за мен това е нормално а не новост. Мисля че е крайно време българина да свикне с разделното събиране на отпадъци, друг е въпроса че с преработката на отпадъците се осигуряват работни места за хората.

За самите клошари що за хора са: от братовчед ми знам че има много интелигетни от тях, не всички са пияници, и даже най лошото е че все броят им се увеличава предимно от учени хора, като от тях имало дори преподаватели в унивирситети и даже и професори, братовчед ми каза че дори имал клиент доцент по медицина, и още някакъв клиент инженер-технолог... Няма нищо за чудене - това е истината. Това не са цигани, а предимно българи начетени хора, които ходят предимно вечер по казаните да не ги видел някой познат. Тъжно е че предимно учени хора стават клошари, а не само мързеливци, просто системата е такава че интелигентни хора започват да ровят по казаните. Аз лично съм виждал в нашия квартал едно момче което всеки ден минава и рови казаните, и ми прави впечатление че не е дрипав, а дори обратно - облякън е с много модерни дрехи, и при това нови дрехи, даже носи ланци по ръцете и врата, не облича какво да е, а слага точно това което е в крак с модата, а зимата се разхождаше с марково кожено яке и маркови обувки, и като го видиш не можеш да кажеш че е клошар с това модерно облекло, прилича даже на баровец, но като се надвеси над казана с тези хубави дрехи гледката става доста грозна.
 
От: От: От: За клошарите и кофите за боклук

Толкова простотия си написал в тоя си пост...
Толкова градски легенди си преразказал, че чак си си повярвал и ако ти кажа че всичко това дето си го изписал не става и върху тоалетна хартия да се разпечата, има да ми спориш една седмица...

НИщо вярно няма в търденията ти... били полезни за околната среда клошарите...
Полезни са да, щото серат в градинките и наторяват нали?

Въобще толкова простотия изтърси, че ако го беше направил в кенефа, щеше да запушиш канала.

Амоуне що за черноглед си ? Забелязвам че и в други теми все така противоречиш на хората. Имам чувството че ти виждаш живота само като черно и бяло, никога цветно. Не е хубаво да бъдеш така скептично настроен. Аз пък лично не съм видял нито един клошар да сере в градинките, поне пред моите очи не е станало. Най лошото е че се увеличава броя на клошарите предимно от българи не от цигани... А това че от клошарите има образовани хора е самата истина, не казвам че всички са такива, но има и такива, сега братовчед ми няма да ме лъже. Както и да е, и да ти обяснявам виждам че няма смисъл.

П.П. Амоуне харесва ми подписа ти, когато излизам в чужбина и аз се срамувам да кажа от коя държава съм:)
 
От: За клошарите и кофите за боклук

УСАФ разделното събиране на боклука в БГ е такава пародия че ако ми е разделен - зорлем ще го умешам и ще го изхвърля накуп.
Всичките тия фирми за разделно събиране са ебати и пералнята.

А сега като си Лондон там как е изхвърлянето на боклука ? Не си ли го изхвърляш разделно ? Във Норвегия ако метнеш по нашенски торбата с боклук в казан който не трябва, глобите са огромни, в Дания също. Това че тия фирми са пералня за пари е ясно на всички, но важното е че се преработват разделно събраните отпадъци. Щом цяла Европа може да си изхвърля отпадъците разделно, значи и тука не е невъзможно, въпрос на навик е.
 

Горе