За колко бихте купили сайт...

Fozzy

Well-Known Member
Кажете ми колко бихте дали за някой от следните сайтове. След като натрупам няколко мнения ще ви кажа какво имам предвид:

Сайт 1 - в топ 10 на Гугъл по основната си ключова дума. Прави по 5-6 долара на месец, но от десетина продажби.

Сайт 2 - в топ 10 на Гугъл по основната си ключова дума. Прави до 2 евро на месец от адсенсе при 2-3 клика.

Сайт 3 - топ 5 на Гугъл по основната си ключова дума. Прави по 7-8 евро на месец от адсенс и има 100-ина посещения от търсачки дневно.

Давайте :)
 
От: За колко бихте купили сайт...

Така описани изглеждадт с добри позиции , но думите по които излизат явно не са особено "популярни"
И все пак цената на всеки един от тях не може да бъде повече от :
100 лева за първите 2 и до 150 за третия ...
При това мнението ми е на сляпо защото са неизвестни нишите в които са сайтовете :)
 
От: За колко бихте купили сайт...

Ако кликовете са само 2 за месец за Сайт 2, ми се вижда с най-добра перспектива за увеличаване на печалбата и развитие
 
От: За колко бихте купили сайт...

Така описани изглеждадт с добри позиции , но думите по които излизат явно не са особено "популярни"
И все пак цената на всеки един от тях не може да бъде повече от :
100 лева за първите 2 и до 150 за третия ...
При това мнението ми е на сляпо защото са неизвестни нишите в които са сайтовете :)
Не съм съгласен. Според мен сайт 2 струва най-много. Щом прави по 2-3 клика на месец, значи посещенията му са малко. След като се поработи по него и започне да прави по 10 клика на месец, ще изкарва по 10 евро. Поне така си мисля аз. Може и да греша.
 
От: За колко бихте купили сайт...

Ами в зависимост от сайта(домейн, включен ли е хостинга и т.н.) може да варира и коефицента за определяне на цената. Да приемем, че ще смятам за 1 година напред приходите му, се получава приблизително:

Сайт 1 - 90лв
Сайт 2 - 50лв
Сайт 3 - 180лв

Естествено, това са цени на "сляпо" :)
 

Горе