За колко време става регистрацията на нова фирма?

AMOUN

Well-Known Member
искам да отворя едно еоод, днес звънях и ми казаха 1 месец срок че отнема ?
има ли някакъв начин да се скъси времето на 10 дни ? с черпене и екстри примерно ?
:)
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Трудна работа. То все още тече иначе изтеклият срок за пререгистрация на всички фирми в БГ и са много "натоварени", а и карат по ред на номерата. Не съм чувал да става с черни торбички, но винаги има начин. Все пак е България. А междо другото, като ти кажат месец, това не е гаранция, че ще стане до месец. Може да иде и повече.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Не вярвам да са толкова заети с пререгистрациите все пак увеличиха срока с още една година.
Четох по рано във форума че за 1 ден може да си отвориш еоод
май ivo.apostolov го беше писал
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

На места пише даже 40-45 дни.. Досадно бавно..

Може ли да се ускори регистрацията на фирма?

Не. Никой и по никакъв начин не може да ускори регистрацията на фирма. Преди години в Агенцията по вписванията работеше една служителка, която имаше славата, че може да ускори всякакви регистрации или промяна в обстоятелствата на дадена фирма.Днес ситуацията е различна. Всяко подадено заявление има входящ номер, който се състои от 14 цифри. Първите осем цифри са датата, на която е подадено заявлението. Всички документи се разглеждат в стриктна последователност, по реда на тяхното подаване и никой не може да промени това.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

а онлайн с електронен подпис не става ли по-бързо ?
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Можеш да си спестиш чакането на опашка (предполагам, че има такова), но иначе процедурата ще да е същата. Номерче ала бала и пак чакане
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Значи не става... пак адвоката ще я отваря да не се занимавам... мамка му...
 
Мисля, че ако пуснеш документите в някой по-малък град, конкретното звено на агенцията няма да е толкова натоварено и ще обработи документите по-бързо, отколкото в София. Не вярвам да са чак толкова тъпи и дори да нямат работа да стоят и да чакат обработването на всички документи с по-преден входящ номер в цяла България, че да те вкарат в системата.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Независимо къде подаваш документите те се обработват в цялата страна по час и дата на постъпване в ТР .Фирма подадена в гр.Харманли ще се разгледа и впише от човек в гр.Видин, като няма никакво значение къде, а кога е подадено заявлението.Човекът,на когото ще се падне да разгледа документите се избира на случаен принцип и от цялата страна, а не човек от града, в който е подадено заявлението.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Пускай ги няма файда да ги даваш на адвокат, той ще ги забави още. Може и да минеш за 10-12 работни дни.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

За месец мисля че няма да стане. То и аз през адвокат минах, щото не ми се губеше време по опашки и т.н. Пък и адвокатката имаше познати насам-натам. И пак отиде 40-45 дена.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

По закон е от 2 до 3 дни, но дефакто става за 30/40 дни. Преди 20тина дена правих регистрация отново и ми е прясна информацията. Първата фирма, която регистрирах преди 3 години я чаках 2 месеца :)
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Какви са тия срокове бе хора най-много 3 седмици и сте готови, есента я регвах
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Есента беше друга работата.
Понеже това ми е основен бизнес имам точна информация. Днес регистрират фирмите подали документи на 7-8 декември. Смятай колко дни е забавянето. Абсолютно никакъв шанс нямаш да прецакаш системата и да се регнеш по-бързо. Ако някой ти обещае нещо такова - лъже те. Плати му само ако ти сърши работа. гарантирам, че няма да може да прецака системата. Утре ако я пуснеш - най-рано края на февруари ще е готова.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Аз в сряда като си пуснах документите служителката ми каза, че обработват от 2-ри декември.
Каза ми след 5-ти февруари да проверя, но не е сигурно.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Да, те така си говорят там служителите. След като сряда е 12 януари, а те обработват 2 декември - закъснение 40 дни. И при положение, че те за 2 дни успяват да обработят 1 ден как се надяват на 5 февруари да обработят документи от 12 януари - не е много ясно. А да не говорим, че в периода 15.12.-30.12. дневно се подаваха по 3 пъти повече документи от нормалното.
Ето ви и малко статистика: днес са обработени 2395 заявления. от 8.12.2010 до 8.01.2011 има подадени и все още необработени 69 769заявления и при пложение, че обработват по 2400 заявления дневно, то подадените документи на 08.01.2011 г. ще бъдат обработени след 29 работни дни считано от днес. В събота и неделя не се обработват документи, но няма проблем да се подават (по ел. път)
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

за домейн.бг ако искам фирмата ми да се казва като домейн ? може ли да е с точка?
видях че има фаст.бг примерно? зум.бг = zum.bg ? така ли е
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Вече не става ли по-бързо или пак се чака около месец?
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Около 5 работни дни, от личен опит. Вече доста дреболии отпаднаха а и няма наплив за регистрация на фирми. Според мен няма нужда от наемане на някой за регистрация ако става въпрос за обикновенно ЕТ или ЕООД, без нещо по-неспецифично. Цялата документация е налична във нета, просто изтегляш и попълваш. При заверка на подписа пред нотариус може да поискаш и преглеждане на документацията за пропуски и грешки, по принцип не отказват или искат някаква минимална такса за консултация. Във фирмения регистър не се чака много и са много учтиви и ти съдействат.
 
От: За колко време става регистрацията на нова фирма?

Ами когато регистрираш по електронен път, трябва първо да попълниш всички документи, да ги принтираш и подпишеш и после да ги сканираш и прикачиш ли? ОСвен нали електрония подпис за него знам, че е задължителен при такава регистрация, но ме интересува за документити как е?
 

Горе