За колко пари бихте държали при вас хостинг поддържащ СПАМ списък?

alabalist

New Member
Преди да си направите грешни изводи става въпрос за интересен казус. Докато разнищвах корените на поредните досадници с нежелана поща (eupromotion.eu) видях сайта, който ползват за записване/отписване (както си е по закон) - www.host54.tk.

На сайта разбира се няма нищо освен под-папка с форма за отписване/записване, но все пак реших да помоля хостинг компанията да предупреди потребителя да не прави така. Не че е незаконно, но според мен не е морално да хостват подобно... нещо и макар и косвено да стават част от узаконяването на СПАМ веригата. Особено за няколко лева на месец.

Та въпросът ми е - за колко пари бихте позволили подобно нещо на ваш сървър?
 
От: За колко пари бихте държали при вас хостинг поддържащ СПАМ списък?

Не се занимавай да им пишеш мейли, ами ако много те издразнят пускар рипорт на spamcop-а, а те вече ще си предупредят хостинга - по-сигурно е :)

Иначе ако е БГ компания - направо в КЗП. Малко бавно работят, но смея да твърдя че това е малкото работещи добре държавни институции. Ще се забавят около месец с отговора, но си налагат глоби душманската :)
 
От: За колко пари бихте държали при вас хостинг поддържащ СПАМ списък?

Не искам да създавам проблеми на доставчици на хостинг или интернет - не това е идеята. Просто се чудя за колко сребърника сме готови да се овъргаляме в калта. Затова и пиша лично на всички хостинг и интернет доставчици, но в най-добрия случай те повдигат рамене и продължават.
 
От: За колко пари бихте държали при вас хостинг поддържащ СПАМ списък?

Въпросните са долни спамаджии!
 
От: За колко пари бихте държали при вас хостинг поддържащ СПАМ списък?

На мен не ми е ясно защо си трошат парите за глупости. Кой обръща внимание на спам а?
Същото е и с спама по форумите, с каква цел го правят в е като се трие ама н веднага
 
Re: От: За колко пари бихте държали при вас хостинг поддържащ СПАМ списък?

На мен не ми е ясно защо си трошат парите за глупости. Кой обръща внимание на спам а?
Същото е и с спама по форумите, с каква цел го правят в е като се трие ама н веднага

ааа, гледат си хората мейлите, но рядко се впечатляват от някой, който ги спами, освен ако не го следят и искат да получават инфо от него. ;)

Спамът по форумите пък е друга безсмислица, която се прави с цел малко трафик и един линк. Но честно казано не оцелява много-много. :)
 
От: За колко пари бихте държали при вас хостинг поддържащ СПАМ списък?

Въпросът е в мащаба. От изпратени 500 000 писма достатъчно е 30% да ги получат и отворят и 5% от тези 30% да реагират (купят, забележат, препоръчат и т.н.). Така с вложени усилия от час-два може да имаш доста реални сделки. Но за мен това е като най-древната професия - бързи пари за малко време, но винаги остава особен вкус в устата.

На мен не ми е ясно защо си трошат парите за глупости. Кой обръща внимание на спам а?
Същото е и с спама по форумите, с каква цел го правят в е като се трие ама н веднага
 

Горе