За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

canev66

New Member
Здравейте!

Постовете ми се умножават от ден на ден, като почти всеки пост е придружен и със снимка.
Въпросът ми е колко мога да "пълня" блога си, така че да се "отваря" за адекватно време и колко е то.
Сниките -колко mb трябва да са?
Къде мога да проверя блога ми за колко сек. се зарежда?
 
От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

блог - какъв - къде
 
От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

Като се отваря блога едва ли излизат абсолютно всички постове наведнъж. Снимките също се оразмеряват автоматично, така че не е проблем размера.
 
От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

Ок. А една страница за колко време трябва да се отваря, за да не отегчавам читателите си?
 
От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

най-добре ще е да ползваш в началната страница thumbnail на снимките - т.е. по-малки копия и да са до 100 кб.

Ок. А една страница за колко време трябва да се отваря, за да не отегчавам читателите си?

времето трябва да е под една секунда
това време едва ли ще го постигнеш дори и да ползваш thumbnail..така, че колкото по-бързо - толкова по-добре
 
От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

Зависи от интернета на човека, който отваря. Някой може за 2 секунди, друг за 1 минута. За blogger си има теми, ако се ползва готова, би трябвало да е направена така, че да не зарежда цялата снимка. При самото качване на снимка в blogger, ако обърнете внимание, ще видите, че тя се оразмерява сама и размера е различен.
 
От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

Благодаря!
 
От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

Нещо подобно на това http://loads.in/ имах предвид. Ако на някого помогне е добре. Показва за колко секунди се отваря дадена страница от сайта/блога ви (с 4 от най популярните браузъри и от 50 локации по света).
 
Re: От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

най-добре ще е да ползваш в началната страница thumbnail на снимките - т.е. по-малки копия и да са до 100 кб.



времето трябва да е под една секунда
това време едва ли ще го постигнеш дори и да ползваш thumbnail..така, че колкото по-бързо - толкова по-добре

Глупости говориш... Чист html с 1 абзац текст може да се отвори за толкова. Времето за зареждане в никакъв случай не бива да е повече от 8 секунди. Супер е ако са до 4.
 
От: Re: От: За колко секунди трябва да се отваря страница на блог в блогър?

Глупости говориш... Чист html с 1 абзац текст може да се отвори за толкова. Времето за зареждане в никакъв случай не бива да е повече от 8 секунди. Супер е ако са до 4.

Имам блог който зарежда за секунда и половина - вярно не е голям, нито претрuпан - но аз горе писах, че се съмнявам да може да постигне 1 секунда

имам и много голям блог със снимки, и 10 поста на страница - зарежда за две секунди и половина.

Да не забравяме, че @canev66 пита за колко време трябва да се зареди блога за да не ме отегчи!!! - аз му казах време което мен не би ме отегчило
JC_thinking.gif
въпреки, че това време той няма как да постигне.
затова накрая му казах - кокото по-бързо, толкова по-добре
nono.gif
 

Горе