За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

vladko82

Active Member
Имам питане към СЕО специалистите и колегите с опит: За колко време е нормално да се индексира нов сайт, както и зависи ли от домейна бързата индексация? На някой случвало ли му се е сайт да му бъде индексиран 2 часа след пускането му онлайн?
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Няма такова нещо като мерна единица час при гугъл :)

Нов сайт влиза постепенно в индекса на гугъл, средно за около половин един месец
Разбира се , че може да има и изключения
Ама за къде сте се разбързали. Реално можете да очаквате някакви резултати сле година, докато сайта придобие авторитет
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Няма такова нещо като мерна единица час при гугъл :)

Нов сайт влиза постепенно в индекса на гугъл, средно за около половин един месец
Разбира се , че може да има и изключения
Ама за къде сте се разбързали. Реално можете да очаквате някакви резултати сле година, докато сайта придобие авторитет

Колега, вчера пуснах нов сайт, домейна го имам от няколко месеца, проверявал съм няколко пъти домейна в Гошо "сайт:домейн" и със сигурност нямаше нищо. Около 2 часа след като му подадох сайтмап-а, цъкам "сайт:домейн" по грешка, исках друг да проверя, но от хисторито на Хрома цъкнах на този и... бяха индексирани 2 страници с двете статии, които бях публикувал. Може и за по-малко от 2 часа да ги е индексирал. Учудих се и ми е любопитно дали на някой друг му се е случвало.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Колега, вчера пуснах нов сайт, домейна го имам от няколко месеца, проверявал съм няколко пъти домейна в Гошо "сайт:домейн" и със сигурност нямаше нищо. Около 2 часа след като му подадох сайтмап-а, цъкам "сайт:домейн" по грешка, исках друг да проверя, но от хисторито на Хрома цъкнах на този и... бяха индексирани 2 страници с двете статии, които бях публикувал. Може и за по-малко от 2 часа да ги е индексирал. Учудих се и ми е любопитно дали на някой друг му се е случвало.

И за по-малко време се е случвало.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

И за по-малко време се е случвало.

Добре, ама от домейна ли зависи или от кефа на Гошо? Мен това ме интересува най-вече. Домейна дори не е Ком, а Инфо, като днес вече всичките му 8 линка в сайтмапа са индексирани.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Добре, ама от домейна ли зависи или от кефа на Гошо? Мен това ме интересува най-вече. Домейна дори не е Ком, а Инфо, като днес вече всичките му 8 линка в сайтмапа са индексирани.

Случвало ми се е само с току що регистриран домейн.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Сам си го каза, не разбирам какво се учудващ още? Нали си му подал сайтмап, що го подаде? Не е ли, за да го индексира?
Отделно Гугъл не се интересува предимно от това дали някой има сайт, че да го индексира, а от активността на потребителите и ползващите неговите услуги, в случая търсачката му. След като има някой да се интересува от конкретно нещо, бай ти Гошо ти лепва "опашка" на IP-то и те изследва с какво се занимаваш. Гледа си той, че си джиткаш по някакъв сайт, настройваш си му там разните добавки, менюто, създаваш си собствени импресии.. Гледа си, гледа си.. още не си му полезен.. Идва момент, когато по неговите правила ти пращаш информация, че си готов и може да го пускаш онлайн, създавайки вътрешен линкбилдинг посредством сайтмапа си. Залепеният за тебе бот решава, че така и така следи действията ти и си му направи впечатление, решава да те удостои с вниманието си, белкем и някой друг се заинтересова от информацията на сайта си. Случвало ми се е и за по-малко от час да индексира домейн. Това въобще да не те притеснява, може само да те радва, че имаш малък начален старт, а дали ще напреднеш, зависи от стратегията ти оттук нататък. Но както казаха и по-горе, точен час няма за индексиране - зависи много и от предишна история на домейна и куп други неща, вероятно. Успех!
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Доста спорен момент е времето за индексация на нов сайт. С малко късмет и в зависимост от нишата, в която го развиваш, може да влезеш и в топ 10 за 2 дни. Направи си един блог в блогспот, публикувай 2 статии на тема "Генетчни промени при амените" - примерно и нищо чудно и без да подаваш сайт мап да си в топ 10 след 2 дни. Ако обаче пуснеш нов сайт на тема СЕО, може и да ти отнеме 2 месеца рпеди изобщо да те има в серп.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Както написаха други колеги - относително е. Понякога отнема ден-два, в други случаи може и месец. Нишата също оказва някакво влияние.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Имам питане към СЕО специалистите и колегите с опит: За колко време е нормално да се индексира нов сайт, както и зависи ли от домейна бързата индексация? На някой случвало ли му се е сайт да му бъде индексиран 2 часа след пускането му онлайн?

Няма точно определено време за индексиране, но съм забелязала (поне при мои сайтове), че при закупуване на домейн и пускане на сайт веднага, индексирането става до ден-два. При закупуване на домейн и качване на сайт към него след примерно 2-3 седмици, 2-3 месеца, тоест след известно време или при закупуване на домейн, качване на сайт и забрана за индексация пак за такъв период от време, обикновено индексирането се забавя с няколко дни, дори седмици, а понякога отнема дори месец.

Общо взето основните фактори са кога е купен домейна, кога е пуснат сайта, какво има на сайта, пуснат ли е ръчно за индексиране, тормозиш ли гугъл да го индексира (тоест със заявки за индексация) и т.н.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Домейна съм го купил Май месец и до вчера беше паркиран в Седо, дори още не му е доизкусурен дизайна, ама пък е мълниеносно индексиран вече. :)
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Домейна съм го купил Май месец и до вчера беше паркиран в Седо, дори още не му е доизкусурен дизайна, ама пък е мълниеносно индексиран вече. :)

А някаква страница има ли? Или пък CMS система? Забранена ли е индексацията? Щото ако не е логично гугле да го налази.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

А някаква страница има ли? Или пък CMS система? Забранена ли е индексацията? Щото ако не е логично гугле да го налази.

Логично е да го налази, но не толкова бързо. До сега най-рано ми е индексирало нов сайт най-рано след 2 дни, както с дропени, така и със за пръв път регистрирани домейни. Иначе системата е Уърдпрес.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Може и за час да индексирате нов сайт (ако още работи този метод) - след като го регистрирате в Webmaster Tools, отивате на Обхождане -> Извличане като Гугъл и си цъкате вътрешната страница или заглавната да я извлече ... веднага след проверката ще е в индекса.
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Nobody can tell you exactly how many days will be taken Google to index a new site. But yes people who has recently launched their website will tell in better way but still not in helpful manner. They can only tell estimated time which their site has taken to index. Because indexing in google depends on lots of things. Read more at https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=en
 
От: За колко часа(дни) е нормално да се индексира нов сайт?

Индексацията е свързана и с линк билдинга, който си е много важен. Не забравяйте колко е важно xml сайтмаповете да са динамични и веднага след като се публикува ново съдържание, то да бъде отразено от сайтмапа. А пък ако искате да забързате някаква индексация, има си fetch бота в Search Conzolata (Webmaster Tools), пробах го това и много бързо се индексират страниците буквално след секунди, но все пак си е индивидуално.
 

Горе