За кофата

Е те бинг си имат вече "чат GPT"
Използвай новата терминология, казват му "ChatBPT" :p

забраната на деният бутон по сайтовете.
Не знам с какв аидея е това, като вече се тегли плъгин за 10 секунди и всякакви бутони работят... :rolleyes:
 
Така е, но дори и да го пише едва ли някой ще отвори сайтовете да търси от къде е взет отговора, а и той се създава на момента, не се копира директно от сайтовете. Хората ще свикнат така и няма да ги интересува въобще, те искат кратка и сбита информация. Нали съм ги гледал как четат дълга статия - бързо скролване нагоре-надолу и преглд само на най-важните неща, а когато всичко това им е извадено наготово въоще няма да ги интересува друго.
Мислиш ли, че Гугльо не знае какво искат потребителите?:)
 
Мислиш ли, че Гугльо не знае какво искат потребителите?:)
Мисля, да. В повечето случаи, като търся нещо, ми излизат куп неадекватни отговори. Не знам дали си пробвала ChatGPT, но всичко работи по коренно различен начин, все едно разговаряш с човек, който дава доста добри съвети в повечето случаи. Има и някои бъгове, но съм сигурен, че ще ги изчистят с времето. Разликата е от земята до небето, едно е да се намери подходяща информация според търсенето, а съвсем друго да се анализира въпроса, да се осмисли и да се върне адекватен отговор.
 
Ми зависи какво и как търсиш, нали?:) Двустранна е работата.
Според мен не само тези които търсят информация, ми и тези които я предоставят са потребители.

Иначе не , не съм пробвала все още новото чудо ChatGPT
 
Последно редактирано:
Мисля, да. В повечето случаи, като търся нещо, ми излизат куп неадекватни отговори. Не знам дали си пробвала ChatGPT, но всичко работи по коренно различен начин, все едно разговаряш с човек, който дава доста добри съвети в повечето случаи. Има и някои бъгове, но съм сигурен, че ще ги изчистят с времето. Разликата е от земята до небето, едно е да се намери подходяща информация според търсенето, а съвсем друго да се анализира въпроса, да се осмисли и да се върне адекватен отговор.

Неадекватните отговори излизат, защото хората плащат да са на първата страница. Идва от абсолютно сбърканият бизнес модел на цялата практика да се плаща за посещения и съдържание. Точно този бизнес модел е на път да бъде нарушен.

В САЩ и други по-развити държави е още по-безумно.

- 1-ва страница са платени реклами, които минават през платформата на Google.
- 2-ра страница са платени публикации от разни псевдо SEO експерти.
- на 3-та, 4-та страница може да се появи нещо полезно.

Или какво става, когато имаш 90% монопол - контролираш търсенето + платформата, която отговаря за арбитрирането и продажбата на рекламите.

Повечето хора тук нямат идея да използват новите инструменти. Затова и темата как да се защитят някой видиш ли да не им обхожда съдържанието.

И да допълня, че един сайт е публичен няма как да го забраните ако някой наистина иска да събере съдържанието. На бота ще му отнеме точно 5 секунди да се ориентира и да заобиколи ограничението.

Не си мислете, че Google, Microsoft, Yahoo и компаниите, за които сте чули са единствените работещи в тази насока. GPT моделите не са от вчера.
 
  • Like
Реакции: adi
Горният пост е цяла нова статия, но с друго заглавие:)
Разбираема е темата.
 
Последно редактирано:
Ами да си дърпа от Уикипедия, ние трябва да се защитим, нали така? Иначе за четенето - така е, хората не искат дълги статии, но и представяне на всичко на тепсия ще доведе до масово затъпяване, намалени функции на мозъка и т.н.
Грешка. Хората не четат скучни и тъпо написани за търсачките статии ;)
 
Добре де, някой ден, ако решат да пуснат и търсачка, което не е изключено и всички техни ботове са блокнати, какво точно ще се ранкне там. :)
Според мен статиите в сайтовете, ще са само малка част от обучението на ИИ. Освен това той може да разсъждава и да преценява кое е правилно и кое не, поне според него. Ако види дадена статия, би трябвало да я анализира и да прецени според него заслужава ли си въобще да се съобразява с нея. Не знам по какъв начин ще се определя кое е правилно и кое не, но съм сигурен, че няма да се доверява на всяко съдържание. То сега е трудно да се определи кое е вярно - всички новинарски сайтове са пълни с пропаганда и се отразява тази истина, която искат да ни наложат, така че ми е много чудно кое ще приема чата за истина и кое не.
 
Според мен статиите в сайтовете, ще са само малка част от обучението на ИИ. Освен това той може да разсъждава и да преценява кое е правилно и кое не, поне според него. Ако види дадена статия, би трябвало да я анализира и да прецени според него заслужава ли си въобще да се съобразява с нея. Не знам по какъв начин ще се определя кое е правилно и кое не, но съм сигурен, че няма да се доверява на всяко съдържание. То сега е трудно да се определи кое е вярно - всички новинарски сайтове са пълни с пропаганда и се отразява тази истина, която искат да ни наложат, така че ми е много чудно кое ще приема чата за истина и кое не.

Идеята AI да влага собствен bias (да разсъждава и да преценява кое е правилно и кое не) е много грешна. Всъщност е и един от проблемите на моделите като ChatGPT, защото няколко проучвания показаха, че има пристрастия - например политически.

На мен лично ми допадна какво имплементираха Twitter:
- използват AI в комбинация с feedback от хора за да правят факт чек.

Като сорса е публичен. https://twitter.github.io/communitynotes/note-ranking-code/
 
Според мен статиите в сайтовете, ще са само малка част от обучението на ИИ. Освен това той може да разсъждава и да преценява кое е правилно и кое не, поне според него. Ако види дадена статия, би трябвало да я анализира и да прецени според него заслужава ли си въобще да се съобразява с нея. Не знам по какъв начин ще се определя кое е правилно и кое не, но съм сигурен, че няма да се доверява на всяко съдържание. То сега е трудно да се определи кое е вярно - всички новинарски сайтове са пълни с пропаганда и се отразява тази истина, която искат да ни наложат, така че ми е много чудно кое ще приема чата за истина и кое не.
Ще сравнява с достоверни източници, няма от какво да черпи информация иначе. Ще си има тръст ранк за всеки сайт, и според това до колко той предлага достоверна информация, ще го взима по под внимание при някакъв сърч и изкарване на краен резултат. Според мен чувствителните теми няма да са обект на ИИ-то. Теми, които не са станали факт в исторически план също.
 
На мен лично ми допадна какво имплементираха Twitter:
- използват AI в комбинация с feedback от хора за да правят факт чек.
Това всички го ползват отдавна, включително Facebook, YouTube и т.н. Резултатите са трагични към момента, особено за съдържание на различен от английския език. Банват без причина някои, а други газят яко правилата без да ги закача никой, защото докладите не ги четат хора. После се чака месеци да погледне човек, който да оправи мазалото на AI-то.
 
Това всички го ползват отдавна, включително Facebook, YouTube и т.н. Резултатите са трагични към момента, особено за съдържание на различен от английския език. Банват без причина някои, а други газят яко правилата без да ги закача никой, защото докладите не ги четат хора. После се чака месеци да погледне човек, който да оправи мазалото на AI-то.

Facebook и Youtube не използват същата методика. Особено Youtube, където в момента в коментарите е абсолютен bot fest.

В Twitter самите потребители го контролират. Да, не работи на друг език освен английски, но аз и не използвам нито една платформа с друг език и нямам никакви наблюдения там. Общо взето experience-a, който получаваш ти и някой с локация в САЩ е коренно различен.

Работи доста добре. Естествено има още много работа, но много ми харесва накъде отива платформата.
 
Някои мозъци казаха, че ЧАТ БОТ системите не търсели в Интернет! Хайде от последните минути! Вижте снимката!
P.S> Евала на Bing Майкрософт! Просто цитират източниците, което е прекрасно!

И така, вижте и новата ни статия, базирана на чат бот шит w-seo.com
Чал Мял, пичове, а да , и не забравяйте - блокаж на всикчки ботове, ще ги таковам и ботовете?Нека гепят шит инфо ;)
 

Прикачени файлове

  • наш ресурс.png
    наш ресурс.png
    291.9 KB · Преглеждания: 23
Чал Мял, пичове, а да , и не забравяйте - блокаж на всикчки ботове, ще ги таковам и ботовете?Нека гепят шит инфо ;)
Само да не стане така, че като ги блокираш, пак да извличат информация от сайта ти, но да не те упоменават в източниците.
 
Само да не стане така, че като ги блокираш, пак да извличат информация от сайта ти, но да не те упоменават в източниците.
Ххихи възможно е, но треа опитаме нещо, нали? ;)
 
тази статия беше копнал някой днес у фб. Учудвам се, че агенция като вашата не знае, че ChatGpt няма достъп до интернет, а използва базата си данни, която е само до 2021. Отделно се самоубочава, само докато трае разговора и после изтрива всичко... Язък за имената, които имате
 
тази статия беше копнал някой днес у фб
Цялата ли?:) Ако не е авторът и, кой може да е ?
 
Последно редактирано:
тази статия беше копнал някой днес у фб. Учудвам се, че агенция като вашата не знае, че ChatGpt няма достъп до интернет, а използва базата си данни, която е само до 2021. Отделно се самоубочава, само докато трае разговора и после изтрива всичко... Язък за имената, които имате
Симпатяга, ChatGPT има аналози! В последния пост, точно в тази тема, споделихме екрнна снимка от Bing Chat BOT - ако я видиш, ще се увериш, че ползват източници от Интернет! ChatGPT правят същото, но няма да ти кажат! Четете и мислете! :)
 

Горе