За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Добро утро! Имам един въпрос, който няма как да разуча сама, затова отворям въпроса и се надявам да разбера повече по темата от хора, минали по подобен път. Попаднах на няколко теми тук как купувачи от чужбина нямали доверие към фирмени сайтове, ел. магазини или сметки на българи. Значи ли това, че трябва нещо допълнително да се прави, за да го заимат, освен да се чака и работи или просто резултатите от продажби чрез български сайт не са с рандеман като на сайт с адрес в Англия примерно? И неофициалния feedback в социалните мрежи достатъчен ли, за да даде доверие на клиента?
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Аз пък четох че свети космос има голямо доверие в БГ магазините и само тях ги ползва.

Магазини има всякакви - ако си направиш труда да напишеш конкретно за какво става въпрос може и да получиш конкретен отговор.
Три пъти ти чета поста и не мога да го разбера - първо има голямо значение какво ще продаваш (стоки или услуги) второ има голямо значение какви видове разплащателни системи ще им предложиш - и трето има значение ако са стоки как мислиш да им ги изпращаш.
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Продават се стоки, плаща се с пейпал, цените са нито скъпи, нито като китайските. Питам за продаването през сайт, без ибей или подобни канали. Въпросът ми е за доверието на хората към адреси в БГ и доставки от БГ, независимо от продукта. Срещате ли проблеми или всичко се свежда просто до по-ниски резултатите?
 
Последно редактирано:
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Ако стоките не са пощенски картички или някакви супер уникални стоки които ги няма никъде не мога да се сетя как някой би се навил да купува от БГ защото цените за доставка са толкова дървени че обезсмислят всякаква търговия.
Ако все пак имате такъв продукт просто направете така сайта че да не им и минава през акъл че сайта е БГ - Направете си стоките с безплатна доставка за да не се тормозят колко и от къде ще се изпраща стоката - на контакти опънете няколко локума колко отдавна се занимавате с този бизнес и оставете само една форма за контакти и толкова.
Ако имате като опция плащане с пайпал хората ще са по спокойни защото ще си мислят че са защитени - и ако стоката ви е добра имате добра цена и достатъчно посещения от Г търсачката - ще продавате.

Забелязал съм че клиентите са основно два вида - едните търсят най ниската цена на всяка цена и не ги интересува нищо друго - убедени са че ако ги измамят ще могат да си върнат парите и нищо не ги спира - Например когато съм продавал в Ебай един още в началото се опита да ме изнудва да му възстановя парите защото стоката не му харесвала обаче без да я връща - Аз му отказах той ми сложи негативна репутация - рейтинга ми стана 97% което е доста ниско за ебай - но поради факта че давах най ниската цена хората продължиха да купуват този продукт въпреки че имаше отрицателно мнение за него (имаше и много положителни).
Другият интересен случай е с друг продукт който също беше с най ниска цена - 50ст преди втория - и се продаваше добре - като ми намаляха наличностите - го вдигнах стана с 20ст след първият и спря да се продава.

Другият вид клиенти са такива които търсят сигурност - същите тези продукти ги продавам в онлайн магазин с около 30% надценка - спрямо Ебай и там също се купуват - обаче влизат хората гледат приличен магазин - Данни за фирмата - УК Регистрационен номер - УК ДДС номер - УК Адрес - УК Телефонен номер - и са спокойни че не е поредният китайски фантом в Ебай.

Така че преценете си кои клиенти ще гоните и газ
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

И тука вече големия въпрос - как да си вземем тия УК атрибути :), не можем всички да си позволим да сме там за момента.
 
ами има доста фирми който го предлагат оналйн формиране на англииска компания и не е много скъпо... даже е по евтино от офшорки

има и бг риселъри на офшорни и други фирми... По скъп вариянт ама отиваш само с лична карта и пари ... със сигурност имаш такава фирма на близо
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Танипо - в общи линии ако не си в УК и мислиш да продаваш стоки от БГ по добре въобще не си прави и труда да се маскираш на УК фирма защото цените за доставка те правят не конкурентно способен.
Тая врътка има смисъл ако ще предлагаш например онлайн услуги и ще им изпращаш нещата по електронен път. Тогава можеш да гониш тукашни цени без да си реално тук.
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Сектора в който ще бъда не предполага изобщо сравняване на цените ...става въпрос за неща тип "изкуство" така, че изобщо доставката не ме притеснява и може и да е безплатна. Пращам до Германия често по 6-7 лв пратки. Не знам как е за УК.
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Явно са ти леки нещата щото на Еконт тарифата в БГ от офис до офис без наложен платеж започва от около 5лв
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Около 200на грама до 500 но аз с еконт не работя а с БГ пощи, пращам препоръчано и с обратна разписка до Германия , стига за 5-6 дена и нищо не се е губило.
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Около 200на грама до 500 но аз с еконт не работя а с БГ пощи, пращам препоръчано и с обратна разписка до Германия , стига за 5-6 дена и нищо не се е губило.

За малки пратки няма проблем. БГ ПОЩИ не примета пратки над 1 кг и нещо. Пробвах да върна една стока поръна от ебей (много малка като размери, но около 3 кг) и от пощите ме пратиха на митницата. От митницата след теглене, като почнаха да ми говорят за цени от 90лв. без проследяване и сто и нещо с проследяване и се отказах. Цената на стоката която връщах беше 90 лв. и по добре беше да си поръчам ново отколкото да го връщам това.
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

доста инфо тук

Не знам дали разбираш тази помощ колко е специална, благодаря ти за човещината най-вече, понеже хората в ит и сео сферите някак са станали нехора и премълчават и да им слушам кихането на слушалката по тел ми искат пари. Ако е само "Ало, имам въпрос" ми искат по 100 лева.Няма да го ползвам сега, но това е толкова яко в десятката и толкова наистина като човек към човек, че просто ме отвя.
 
От: Re: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Към Coolice - Освен да кажа и тук мерси за съвета, много безценно. Радвам се, че има такъв полезен форум.
 
Последно редактирано:
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

хахах, да мерси Тео. ДОБРЕ, ЧЕ БРИТАНЦИТЕ пак са си свършили работата КАКТО ТРЯБВА...
 
Последно редактирано:
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

Виждам ви вече на една ръка разстояние :)
 
От: За недоверието към БГ адреси, магазини и сметки

И още как, само че много съм се оплел тука в ангажименти, иначе с радост ще се цопна в някое селско УК градче. Аз си мислех нещо за Австрия, че по близо. Искам да си уредя нещата за да не ми се налага да им работя на чужденците...
 

Горе