За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Дали?

http://www.webcafe.bg/id_682265638_Mitovete_za_ruskite_turisti - ето, че ги касае журналистите дори са се допитали до икономист

http://www.varna.utre.bg/2015/04/04...va_dezinformatsia_po_temata_s_ruskite_turisti - дали не питат министъра на виншните работи?

п.с. Добре, как може уж нормални и мислещи хора, предприемачи, да се информират от "медия" като атака.тв ?
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Говорят, нали съкратиха процедурата по издаване на виза. Малко след дъжд качулка, но все пак.
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Дали?

http://www.webcafe.bg/id_682265638_Mitovete_za_ruskite_turisti - ето, че ги касае журналистите дори са се допитали до икономист

http://www.varna.utre.bg/2015/04/04...va_dezinformatsia_po_temata_s_ruskite_turisti - дали не питат министъра на виншните работи?

п.с. Добре, как може уж нормални и мислещи хора, предприемачи, да се информират от "медия" като атака.тв ?


И какво като е споменат в някакви интернет издания, трите национални медии мълчат както винаги



http://www.varna.utre.bg/2015/04/04...va_dezinformatsia_po_temata_s_ruskite_turisti - това са пълни глупости, щели да намалеят заради ниска покупателна способност - хахахахахахахахаха - най-голямата глупост, която съм чел по темата
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Пък двете мацки депутатките на Атака си говорят истината, http://www.ataka.tv/видео/медийни-лъжи-г-c9829.html ето го линка към предаването , нещо не съм успял да го копирам първия път в темата.
Знам, че се надявате да ви говори ФИДОСОВА или оная с кривото лице - пръмова, но няма да ги видите тук
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Дали?

http://www.webcafe.bg/id_682265638_Mitovete_za_ruskite_turisti - ето, че ги касае журналистите дори са се допитали до икономист

http://www.varna.utre.bg/2015/04/04...va_dezinformatsia_po_temata_s_ruskite_turisti - дали не питат министъра на виншните работи?

п.с. Добре, как може уж нормални и мислещи хора, предприемачи, да се информират от "медия" като атака.тв ?
Пловдивска майна, що не си гледаш туристите в пловдив и мамин тотьо, аз като съм от морето и всеки знае какво ще стане това лято, селяндур.
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Дали?

http://www.webcafe.bg/id_682265638_Mitovete_za_ruskite_turisti - ето, че ги касае журналистите дори са се допитали до икономист

http://www.varna.utre.bg/2015/04/04...va_dezinformatsia_po_temata_s_ruskite_turisti - дали не питат министъра на виншните работи?

п.с. Добре, как може уж нормални и мислещи хора, предприемачи, да се информират от "медия" като атака.тв ?

Гледам, че си от скоро във форума, само един жокер за автора на темата до скоро се подвизаваше с аватар на станишев :)

Алане сега на волен си ли си аташе?

По темата, не само, че имаше отделено време в националните новини в най-гледаното време по темата ами и собствениците на хотели искаха конпенсация от държавата.

Ставайте от време на време от тия компютри :)
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Колко важно? Важно само само инфорамционата война на другарите от Кремъл. Като процент туристи равен на Турция направо титаничен проблем са. И какво може да направи правителството, а и което и да е правителство не само в БГ, ами и в целият свят - така става когато икономиката ти е функция на бензинова колонка - когато цените на суровините падат икономиката жестоко боксува и като добавим и отлив на капитали и инфлация картинката става пълна и иде да покаже голяма загуба на покупателна способност. Само нашите пишман хотелиери не разбраха това! Когато заплатата ти е константна а цените се вдигат режиш от всички други пера за насъшният и стоки от 1-ва необходимост. Всеки 1-во класник може го разбере, но нашите титани на мисълта от Бургас чак автопротест правиха големи смешници няма що - това и показва трагедията на хотелиерският бизнес. Да разчитат на алкохолен туризъм всичко по южното черномореие един голям кенеф. После що стотици хиляди българи ходят на почивка в Турция и Гърция - за същите пари ще получат в пъти по-добро качество. Пълна трагедия е нашият туризъм, че чак не ми се говори ... Има и хубаво нещо в тези времена и нашенци ще им светне лампичката че с таргет утайките на страните не става редица ще фалират други ще вдигнат качеството и така ...
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Ти си прост, как какво може да направим? Да бойкотираме санкциите срещу Русия, аз не виждам какво ни помагат тея санкции, само губим, не искам да съм подлога на американците
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Ти си прост, как какво може да направим? Да бойкотираме санкциите срещу Русия, аз не виждам какво ни помагат тея санкции, само губим, не искам да съм подлога на американците

Я тролче като теб да каже какви санкции сме сложили на руските алкохолици, че да не идват в БГ? Дори и съкратена процедура за визи сме им дали http://www.dnes.bg/politika/2015/03...ti-shte-vzimat-po-lesno-bylgarski-vizi.258871

Единствената забрана я слага Путин и то на адмистрацията и на силовите структури - 5 милиона имат забрана да не напускат страната - яко крепостничество ги тресе http://www.standartnews.com/biznes-turizum/zabraniha_na_5_mln_rusnatsi_da_pochivat_u_nas-277876.html

Та кво излиза петата колония в БГ, отново пуска дезинформацията - как не ви писна да слушатате вашият вожд и всеки път фактологически да ви се доказва, че сте с промит мозък? То не беше война с Русия, то не беше вонен заем, сега вече и санкционираме руските туристиски, като точно светилото Путин е сложил забрани.

Путин и олиграхията разказва играта на икономиката и платежоспобността, ние сме били виновни че нямало туристи - това е върха на шизофренията на петата колония в БГ!
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Плевнята обяви Путин за агресор и Русия за враг на България - ти какво очакваш? Виж какви вредни политици имат, прокарват чужди интереси вместо да гледат нашите интереси. Сляп ли си за истината не мога да разбера.
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Плевнята обяви Путин за агресор и Русия за враг на България - ти какво очакваш? Виж какви вредни политици имат, прокарват чужди интереси вместо да гледат нашите интереси. Сляп ли си за истината не мога да разбера.

Спорд теб руснаците не идват да почиват в бг заради изказване на Плевнелиев? Ти трябва да си ретард няма кво друго да е :)
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Плевнята обяви Путин за агресор и Русия за враг на България - ти какво очакваш? Виж какви вредни политици имат, прокарват чужди интереси вместо да гледат нашите интереси. Сляп ли си за истината не мога да разбера.

А Руските дипломати заплашват с ядрените си оръжия и ядрени нападения последното беше за Дания - така ли действат миролюбивите лидери? А че руските интереси са против БГ това е ясно и е валидно за последните 130 години, така че можеш си ги считаш за агресори, едни 45 години окупация ни направиха то не се ли брои?

Иначе това кой казва в политика е малко валидно за типичният човек, руските алкохолици щяха идват ако 1-во нямаха забрана от Путин и 2-ро, ако Путин и компания с малоумните си политики не им изяде голяма част от покупателната способност.
Да не виждаш това, но да кажеш какво казал Плевенелиев и кой си го интерпретира за единствената причина за отлива на рускi туристи, само някой с оперирана мисловна дейност ще го каже.

Абе Плевнелиев голяма работа бил, щом в цял свят руските туристи спадат! Смятай президента с представителни права казва нещо и насира великата майка Русия ..... добър избор си направил смени младежкото БСП много бяха скучни наистина с младежите на Юруш, виж какви конспирации какви чудесии разплитате при вас няма лабаво!
 
Последно редактирано:
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Блеки ти горд ли си че глава на нацията ни е педал без грам собствено мнение - подлога на чужди правителства ???

Ако времето от 44 до 89-та се води съветска окупация - В момента окупирани ли сме от УСА ???

Руснаците или Американците ЕС ни преебаха за южен поток ???

Руснациет или Англичаните ни бомбардираха 44-та ???

Защо за Германия може да тече руски газ при условия при които за нас не може да тече ????
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

В риторика за президента стил фенщина бил педал или нямал собствено мнение нещо не ми се изпада(нямам факти не съм му светил, че да знам) така, че дай да говорим за факти.
9 Септември 44-та си е чиста окупация както си му е реда с всякаква военна техника, преврат масови гонения народен съд избиване на инакомислещи и т.н. В момента не виждам такова нещо от УСА, в момента членуваме доброволно в ЕС и НАТО.
Принципно Путин спря Южен Паток, ние не го правим по правилата затова и ЕС ни включи в процедурите или не е така?
Руснаците ни бомбандираха в 1-вата, Англичаните във 2-рата какво общо има това - че едните ни окупираха?
В Германия тече руски газ, следствие на дерогация и в момента е 70% към 30% в полза на Русия, ще те излъжа може да има малко разминаване в процентите. Спокойно Путин можеше да се позове на същата дерогация, но уви не!

В крайна сметка това какво общо има с факта, че Путин осира икономиката си и удара мина през масата - много добре си запознат какво е един политик да прави грешни политики и какъв е ефекта им.
 
Последно редактирано:
От: От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Виждам,че Ви се говори много-ала нещата с туризма наистина не отиват на добре!От Варна съм и се занимавам с търговия по морските ни курорти от 15 години!Тази година бях(и все още съм)на зимен курорт(Банско) и за първи път усетих удара жестоко!!!В Банско има руско селище с леглова база о/о 8000 човека-но Уви-тази зима нямаше никакви руснаци!Малкото,които пристигаха-говореха неща от сорта"Вече наистина ни е много скъпо...","Е,ако не беше кризата","Вижте колко е рублата..." и разни такива!В крайна сметка:по-важното е,че като тегля чертата-нещата са отишли 50% НАДОЛУ!!!И...вече не е останал нито един рускоговорящ при нас(миналата година беше съвсем различно)!Не ми се мисли за лятото!
 
От: От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Виждам,че Ви се говори много-ала нещата с туризма наистина не отиват на добре!От Варна съм и се занимавам с търговия по морските ни курорти от 15 години!Тази година бях(и все още съм)на зимен курорт(Банско) и за първи път усетих удара жестоко!!!В Банско има руско селище с леглова база о/о 8000 човека-но Уви-тази зима нямаше никакви руснаци!Малкото,които пристигаха-говореха неща от сорта"Вече наистина ни е много скъпо...","Е,ако не беше кризата","Вижте колко е рублата..." и разни такива!В крайна сметка:по-важното е,че като тегля чертата-нещата са отишли 50% НАДОЛУ!!!И...вече не е останал нито един рускоговорящ при нас(миналата година беше съвсем различно)!Не ми се мисли за лятото!

Така става като бизнес модела не е гъвкав и разчита на едни и същи клиенти като не им предлага какво по различно от евтин алкохол и другото каквото дойде. И аз съм от Варна така че и аз знам какво говоря. Но щом си от Варна ти е пределно ясно, че тренда с руските туристите беше прексънат в момента в който средната им класа реши да закупува жилище тука. Бизнеса ще трябва се преструктурира и да повиши качество или просто си фалира. Имам познати в твоят бранш още преди 1-2 години си взеха решението да спират тази дейност а и то и този бизнес модел си е убит. Идва туриста в хотела ол инклузив и после със совалки ги събират от курортите директно към Моловете ...
 
От: От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Така е!Турският бизнес модел е гъвкав-руснаци без визи и 30 % нагоре ръст в резервациите!Всичките ми познати,които работят в туроператорски фирми говорят за Турция(от 20-35 % ръст)!Абе-ще му мислим!
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Прочетете малко руска преса.

Тамошните туроператори и те реват, че записванията са спаднали с 50% - 60%

Ама така е. То няма и как друго яче да е.

Рублата е 50% надолу спрямо 1 година по-рано. Да не говорим че януари беше 70% надолу, ама като спряха боевете и върна малко.

Инфлация на годишна база 16.5%, последните 2-3 месеца инфлация по 1-2% месечно. Храните поскъпват с едно 40%.

Официалния лихвен процент 15%, хората трудно си изплащат кредитите (сигурно вече техните са на 25%). Има съкращения на персонала, безработицата се увеличава сериозно.


Скоро време нафтата ако не стана 100 доларчета, Русия ще продължи да потъва.

Ама това не се очертава да стане скоро. Особено пък ако вземе, че се подпише това споразумение за отказ от ядрената програма на Иран. Тогава нафтата ще падне доста. Съответно рублата и тя.
 
От: За отлива този сезон от руснаци никой не говори?

Копнал съм интересни факти от поста на Г. Ангелов:
Руските туристи - малко данни

1. Международният туризъм в Русия е спаднал с 50-70% през 2015 година, според Руския туристически съюз. Причината е сривът на рублата и икономическата криза.

2. Най-голям спад на руските туристи се очаква в скъпите европейски пазари, най-малък в по-евтини дестинации като България и Черна гора, както и в страни с евтин all-inclusive.

3. Кипър: Очакван спад на руските туристи с 30-50% (30% спад отчетен през октомври 2014).

4. Гърция: 2014 - 18% спад на руските туристи, 2015 - туроператори очакват още 50% спад.

5. Руските туристи в Анталия (Турция) намаляха с 41% за първите два месеца на годината.

6. Посещения на чужденци в България през 2014 година: 9.4 милиона души. Дял - ЕС 57%, Турция 12%, Русия 7%, Македония 5%, Сърбия 5%, Украйна 4%.

Чудно ми е тролчета на Юруш, какво ще кажат за тези спадове и особено за Турция, където няма никви санкции ... Явно нашият президент като каже нещо и ги насира мужиците в и не ходят в целият балкански-средиземноморски регион, а на почивка в Сочи и Крим, ако заделят някоя рубла...

На някой може това да не е интересно та инфо от Гърция http://www.investor.bg/centralna-i-...gyrciia-otchita-turisticheski-rekord-192572/:

Според Elstat най-много чуждестранни посетители идват от Германия – около 11% от всички. Като цяло туристите от Европа и Русия са 88% от всички. На второ място след германците се нареждат британците, следвани от българите, французите и руснаците.

Пак излиза мита за "необятната икономичска Русия", ресурсите и богатството е в шепа олигарски всичко остнално се дели между малка средна класа и безчет алкохолици. На страшна клиентела разчитах онези палячовци които протестираха с руските знамена. Да поработя над това защо стотици хиляди българи отиват на почивка в Гърция и още толкова в Турция и аджеба защо не могат ги върнат - да не би защото обслужването е шит, храната и тя, качеството като цяло и то, а за цените да не говорим.
 
Последно редактирано:

Горе