За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Целта според мен е да откажат хората да пазаруват от Китай, за да може местните търговци да ни дерат кожите с по 300-400% надценки.
Може би това си е за цяла нова тема :)
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Най-сетне си взех навигацията, написах 35$, вместо 55$, никой нищо не каза

As advertised – hoophole worked out.

Поне изясни ли се що не могат да ползват интернет, че да прегледат дадения артикул?
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Най-сетне си взех навигацията, написах 35$, вместо 55$, никой нищо не каза, но ми взеха освен ДДС, такса 3.50 лв. Тия държавни работи само пари гледат да търмъчат. Дочу ми се нещо, „той пакета малък, колко мислиш, че е”, но може да не е ставало въпрос за мен.
Зле, зле колко да е зле? Преди няколко дена ми казаха, че в Аржентина човек има право на 2 покупки/пратки годишно от онлайн магазини извън граница. Ето това вече е зле...
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

As advertised – hoophole worked out.

Поне изясни ли се що не могат да ползват интернет, че да прегледат дадения артикул?

Няма идея, според мен практиката им е такава, че да искат разпечатка от сайта или извлечение от картата. Аз четох доста в нета, навсякъде действат както им падне, някои поверявали, други не...
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Целта според мен е да откажат хората да пазаруват от Китай, за да може местните търговци да ни дерат кожите с по 300-400% надценки.
Може би това си е за цяла нова тема :)

На дали са толкова хитри, ако искаха просто щях да забранят вноса. Няма смисъл да търсим логика, там където няма :)
 
От: От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

ами брат ми купи едно нещо за 17 лева от БГ, а от този сайт е 0.5$

Нямах предвид неща, които струват под 30 лева и директно си ги взимаш от пощенския клон. Проблемни са тези неща, които преди да ги вземеш трябва да скачаш през обръчите на бюрократите (англ. jump through hoops).
 

Горе