За пране на пари ли е създаден Flippa.com?

EliaCapaccio

Well-Known Member
Здравейте,

Нямаше как да не забележа, че някои хора там са извършили продажби на стойност $240,000+ за период от 1 година. Продажбите са само на домейни, от около 4-5 домейна total.

Единият от домейните беше продаден на търг за $75,000. Ще го напиша и словом да няма неразбрали. Продаден е домейн от типа "www.kafemafeok.com", тоест нищо специално, не е като да се продава "www.adidas.com", на стойността от седемдесет и пет хиляди долара. Цената на една къща на 2 етажа на Свети Влас.

Аз пробвах да продам хубав и кратък домейн за $20 и имах отрицателен успех.

Ясно е че перат пари; поне за мен е явно. Тоя същия "Seller" на 25 години, работещ в някаква фирма за "маркетинг", му намерих фейсбука. Караше Хонда Сивик за 400 лв. Забележете: За една година е направил $250,000, но "работи" на 9-5 rat race.

Дали сайтът Flippa е създаден с тази главна цел, да изпира мръсните пари на Корпорациите?

Или това са просто локални перачи, извън знанието на сайта Flippa?

Как мислите?

bulram

Member
По принцип, перачите на пари са иновативни и винаги намират начин да са едни гърди пред закона. Нищо чудно flippa и да няа идея, или пък да си прибират комисионната и да си траят. Аз преди време продадох там един домейн за $2000 и доста комисионна ме обрулиха!
Success Fee - 15%!

EliaCapaccio

Well-Known Member
Ето го единият бизнесмен:

https://flippa.com/2677949-planetrx-com
Продал домейнът planetrx.com за малката сума от $1,200,000 USD. Найс.

Също doneforyoutraffic.com за ниската сума от $200,000 USD. Вери найс.

Невероятният домейн fishflashgames.com, на оферта си е за $250,000 USD. Зупа найс.

Има поне педесе хиляди такива. На който му е интересно да рови.

Green Bars

Well-Known Member
Там властите трудно ще докажат, че става въпрос за пране на пари.
А флипата са си на кяр, 15% за тях при транзакциите

wbg

Active Member
Flippa си е стабилна платформа. Имам 13 годишен профил при тях с доста сполучливи покупко-продажби.

EliaCapaccio

Well-Known Member
Flippa си е стабилна платформа. Имам 13 годишен профил при тях с доста сполучливи покупко-продажби.
За какви суми, да споделиш (освен ако не е чувствителна информация)?

Флипата е основана през 2009г.Как така 13 годишен профил?
Тва за planetrx.сом го пише и в Уикипедия,ама май става въпрос,че целия уебсайт(или целия онлайн бизнес) е продаден за 1,200,000 долара,не само домейна.

https://en.wikipedia.org/wiki/Flippa

AeonSpoke

Active Member
Аз бях купил един сайт от там, който се оказа фалшив + това имаше копие. Вината беше моя, понеже бях много зелен тогава. Пуснах диспут до Flippa , но те отказаха да вземат мерки, нещо там се оправдаха, помня... Добре, че парите ги преведох по пейпал - около 300 долара. Пуснах диспут в пейпал с няколко скрийншота между мен и измамника. Пейпал решиха диспута в моя полза и ми върнаха парите. Флипа ми блокираха акаунта, защото бях измамен от човек, който ми продаде фалшив сайт, който не отговаряше на дневния трафик и приходите - абсолютно нищо нямаше. Внимавайте с флипа!

wbg

Active Member
Флипата е основана през 2009г.Как така 13 годишен профил?
Тва за planetrx.сом го пише и в Уикипедия,ама май става въпрос,че целия уебсайт(или целия онлайн бизнес) е продаден за 1,200,000 долара,не само домейна.

https://en.wikipedia.org/wiki/Flippa
Имам профил още когато бяха SitePoint Marketplace. Прехвърлиха профилите когато основаха Flippa.
Пика на Flippa според мен беше между 2010 и 2016, когато се пускаха наистина стойносни проекти за продажба. Като гледам в последно време доста джънк.

AMitrev

Well-Known Member
Какво значение има? Ако може да правиш пари от него прави, ако не да се оправят тия които го ползват.

Горе