За пране на пари ли е създаден Flippa.com?

EliaCapaccio

Well-Known Member
Здравейте,

Нямаше как да не забележа, че някои хора там са извършили продажби на стойност $240,000+ за период от 1 година. Продажбите са само на домейни, от около 4-5 домейна total.

Единият от домейните беше продаден на търг за $75,000. Ще го напиша и словом да няма неразбрали. Продаден е домейн от типа "www.kafemafeok.com", тоест нищо специално, не е като да се продава "www.adidas.com", на стойността от седемдесет и пет хиляди долара. Цената на една къща на 2 етажа на Свети Влас.

Аз пробвах да продам хубав и кратък домейн за $20 и имах отрицателен успех.

Ясно е че перат пари; поне за мен е явно. Тоя същия "Seller" на 25 години, работещ в някаква фирма за "маркетинг", му намерих фейсбука. Караше Хонда Сивик за 400 лв. Забележете: За една година е направил $250,000, но "работи" на 9-5 rat race.

Дали сайтът Flippa е създаден с тази главна цел, да изпира мръсните пари на Корпорациите?

Или това са просто локални перачи, извън знанието на сайта Flippa?

Как мислите?
 
По принцип, перачите на пари са иновативни и винаги намират начин да са едни гърди пред закона. Нищо чудно flippa и да няа идея, или пък да си прибират комисионната и да си траят. Аз преди време продадох там един домейн за $2000 и доста комисионна ме обрулиха!
Success Fee - 15%!
 
Ето го единият бизнесмен:

https://flippa.com/2677949-planetrx-com
Продал домейнът planetrx.com за малката сума от $1,200,000 USD. Найс.

Също doneforyoutraffic.com за ниската сума от $200,000 USD. Вери найс.

Невероятният домейн fishflashgames.com, на оферта си е за $250,000 USD. Зупа найс.

Има поне педесе хиляди такива. На който му е интересно да рови.
 
Там властите трудно ще докажат, че става въпрос за пране на пари.
А флипата са си на кяр, 15% за тях при транзакциите
 
Flippa си е стабилна платформа. Имам 13 годишен профил при тях с доста сполучливи покупко-продажби.
 
Flippa си е стабилна платформа. Имам 13 годишен профил при тях с доста сполучливи покупко-продажби.
За какви суми, да споделиш (освен ако не е чувствителна информация)?
 
Flippa си е стабилна платформа. Имам 13 годишен профил при тях с доста сполучливи покупко-продажби.

Флипата е основана през 2009г.Как така 13 годишен профил?
Тва за planetrx.сом го пише и в Уикипедия,ама май става въпрос,че целия уебсайт(или целия онлайн бизнес) е продаден за 1,200,000 долара,не само домейна.

https://en.wikipedia.org/wiki/Flippa
 
Аз бях купил един сайт от там, който се оказа фалшив + това имаше копие. Вината беше моя, понеже бях много зелен тогава. Пуснах диспут до Flippa , но те отказаха да вземат мерки, нещо там се оправдаха, помня... Добре, че парите ги преведох по пейпал - около 300 долара. Пуснах диспут в пейпал с няколко скрийншота между мен и измамника. Пейпал решиха диспута в моя полза и ми върнаха парите. Флипа ми блокираха акаунта, защото бях измамен от човек, който ми продаде фалшив сайт, който не отговаряше на дневния трафик и приходите - абсолютно нищо нямаше. Внимавайте с флипа!
 
Флипата е основана през 2009г.Как така 13 годишен профил?
Тва за planetrx.сом го пише и в Уикипедия,ама май става въпрос,че целия уебсайт(или целия онлайн бизнес) е продаден за 1,200,000 долара,не само домейна.

https://en.wikipedia.org/wiki/Flippa
Имам профил още когато бяха SitePoint Marketplace. Прехвърлиха профилите когато основаха Flippa.
Пика на Flippa според мен беше между 2010 и 2016, когато се пускаха наистина стойносни проекти за продажба. Като гледам в последно време доста джънк.
 
За какви суми, да споделиш (освен ако не е чувствителна информация)?
Към 30К от 10 транзакции
xVa7NLBNRsqBqrOCcKgYbg.png
 
Какво значение има? Ако може да правиш пари от него прави, ако не да се оправят тия които го ползват.
 

Горе