За птиците и природата - Градина Вискяр

От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Станахме известни по света. :(

Поне са се намерили 311 лева за машинка за подстригване на мечката Свобода.

article-2383236-1B1CC11D000005DC-718_634x398.jpg


Направо арт прическа!
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Май нещо превзехме темата на Вискяр, дано и той не се сърди :D

Напротив! Радостно е, че има и нормални дейности, напук на политическите дивотии в България. :D

И понеже е сезона на чери доматите, да покажа какво носих вчера на Пазара в Петък - среща на Локалните Органик Земеделци - над 15 сорта чери домати.

Nad_15_sorta_cheri_domati_Gradina_Viskyar.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Оказва се, че в България растат доста трюфели.
Българско семейство вече надминава сто килограма летен трюфел Tuber aestivum:

554004_4441675458612_165828818_n.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Рояк пчели, заселил се в скалата.

935889_3340135157643_236882614_n.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Много приятна градинка. Моето чери в градината още не е цъфнало :(, а имам едно в една кофа на терасата, от което всеки ден си късам да ям :))
 
чери доматите - Cherry tomato

Много приятна градинка. Моето чери в градината още не е цъфнало :(, а имам едно в една кофа на терасата, от което всеки ден си късам да ям :))
Аз не вярвах, че толкова много черите са се появили на едно място. И най-хубавото е - имат вкус, за разлика от другите в големите супер маркети. Направо чери доматите са един много красив и практичен зеленчук. Защо? Защото става за гарнитура, салата, сос (за ядене и пиене - Блъди Мери), и украси за коктейл.

Още малко и ще станат. Да не са по-късни? Септемврийски?

Малко повече информация тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Cherry_tomato
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Сях ги май месец, мисля. Но после ме нямаше известно време и майка ги садила късно, може би затова. Но забелязвам, че някои дори цвят нямат още. Вярно, че имаше пороен дъжд преди месец, ама дали е от това... Тези, които са в кофата, са като твоите червените, но имам и от крушовидните жълти черенца, които може и да не станат тази година :(
 
Последно редактирано:
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

И аз си имам на тераската и редовно си късам :) За първи път се грижа сама за тях и честно казано бях много изненадана,че се получи нещо. Другата година май ще сея повече.
П.С: Градинката изглежда страхотно ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

И аз си имам на тераската и редовно си късам :) За първи път се грижа сама за тях и честно казано бях много изненадана,че се получи нещо. Другата година май ще сея повече.
П.С: Градинката изглежда страхотно ;)

Това е темата на Вискяр, така, че не мисля, че и той би имал нещо против да споделиш малко снимки, ако имаш направени де. ;)

Иначе поздравления. И аз не съм много по тези неща, но е кеф да си поне част от процеса по отглеждането им, макар и минимална. :)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Още малко, и дините от Градина Вискяр ще изпълнят размера за такива капли на велосипед от диня. :lol:

Dinya_velosiped.jpg
 
От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Айде и малко от мен. Освен почивка, имаше и малко работа в градината:

1cg4.jpg

:D

Би ли казал това какво е? Дали ще ми се потвърдят подозренията.

За доматите: Гониш ме по количество трева в тях. :roll: Само дето моите още не са пръскани с нищо.

Качвайте снимки смело - като уебмастери, трябва да знаете значението на изображения в сайт. :beer:


Над 15 сорта чери домати растат в Градина Вискяр:

Nad_15_sorta_cheri_domati_Gradina_Viskyar.jpg



Първите сини домати в България, сорт Блу Биофен, бяха изнесени на Пазара в Петък - среща на Локалните Органик Земеделци миналата седмица:

Sin_domat_sort_Blu_Biofen_Gradina_Viskyar.JPG


Сините домати имат такъв цвят заради изключително високото си съдържание на антоциан - мощен антиоксидант, за който се твърди, че може да се бори с повечето видове рак.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

@Вискяр Бг, това е зарзавата, за които помогнах. Не е мое производство, а просто бях ударник. Но след тази година, като видях и какво се получи като резултат - определено мисля, да се наредя за следващата пак да го правя. ;)

За доматите - след като пораснат малко и дръпнат над бурените и плевелите, вече няма голямо значение. Но истината е, че след първите две седмици, докато още бяха млади, по-малко се отделяше внимание за плевене. Но щом са дали толкова, значи определено мисията е изпълнена. :) Не знам за пръскането, там вече ме нямаше. :)

И моя призив е да качвате смело. :)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Попитай какво е това от снимката, ако обичаш.

И. Пропуснах за водния знак - браво! :)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Попитай какво е това от снимката, ако обичаш.

И. Пропуснах за водния знак - браво! :)

Питам те. Какво е? :)

И мерси, реших че може да мине като за тукашен бранд. :)
 
От: От: От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Сините домати имат такъв цвят заради изключително високото си съдържание на антоциан - мощен антиоксидант, за който се твърди, че може да се бори с повечето видове рак.
Откъде намираш семена за сини домати? Не съм виждал такива в магазините за подобни работи. Като търся в Гугъл излизат само патладжани. :lol:
 

Горе