За референдума на Слави

От: От: За референдума на Слави

И като са 120 само от ДПС ГЕРБ и БСП, каква точно ще е разликата? Като са по-малко ще са по-компетентни ли ?

Ти много категорично представяш нещата. Процента на участващите различни партии, движения, блокове и сили ще си остане същият. Въпросът е, че ще са по-малко бездействащите и получаващи пари само за присъствието си. Компетентността трябва да се проверява на едно по-ранно ниво преди самите избори. Когато се предлагат определените кандидати да имат професионална и образователна квалификация достатъчна да гласуват не само от лоялност, но и по съвест в зависимост от "темата" или контекста на зададения проблем.
Така или иначе бройката на депутатите може да се оправдае, ако покажат, че наистина са свършили нещо за народа си, а не за собственото си благополучие.
 
От: От: За референдума на Слави

Ти много категорично представяш нещата. Процента на участващите различни партии, движения, блокове и сили ще си остане същият. Въпросът е, че ще са по-малко бездействащите и получаващи пари само за присъствието си. Компетентността трябва да се проверява на едно по-ранно ниво преди самите избори. Когато се предлагат определените кандидати да имат професионална и образователна квалификация достатъчна да гласуват не само от лоялност, но и по съвест в зависимост от "темата" или контекста на зададения проблем.
Така или иначе бройката на депутатите може да се оправдае, ако покажат, че наистина са свършили нещо за народа си, а не за собственото си благополучие.

Да, разходите за копуването им също ще намалеят. Като нямаляш депутатите няма да решиш проблема с корупцията, а той е важния. Много наивна теза. Какво като са по-малко бездействащите, след като са пак бездействащи?
 
От: За референдума на Слави

По принцип е наивно да се вярва, че нещата могат да се променят туку така, всичко е една голяма постановка.
Ако депутатите станат 120, това не значи, че ще крадът по-малко, дори напротив.
Славчо президент але але
 
От: За референдума на Слави

Аз вероятно разсъждавам елементарно с логиката ми от първи ред, но нали ако са наполовина, това са по-малко депутатски заплати, и да, вероятно и по-малко корумпирани. Корупцията няма как да се изкорени и винаги ще има хора злоупотребяващи със служебното си положение и власт. Въпросът е, че като са по-малко тези с възможността и достъпа до тази власт, толкова по-лесно може да се ограничи или по някакъв начин контролира.
Пак ще отбележа, че това не е същността за нефункционалният реално парламент. И не са въпроси за референдум. Защо нямаше референдум за задължителната наборна служба? За закриването и съкращаването на армията ни въобще? Това са въпросите от национално значение, а не че в милицията незнам си как се назначавали ченгенцата. Това е такава тъпотия, че не знам на къде.
Не може в 21 век да има места тънещи в мизерия като от 16 век. Трябва да се "изрива" с багери и булдозери , и да се създават и спазват законите. Така или иначе по подобни малоумни въпроси аз лично няма да гласувам, нека народа решава щом му се занимава с глупости!
 
От: За референдума на Слави

Абе няма проблем да са по-малко, но това само по себе си не променя нищо. Ако се комбинира с децентрализация и засилена роля на местния парламент. Може да стане.
 
От: За референдума на Слави

Аз се чудих какво ни липса в политика ... http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016...fonov_konstitucionniiat_sud_seriozno_me_tika/

Е то това се очакваше, те и без това там са все шоумени, така, че един повече или по-малко, вместо пожарникарче, ще си имаме шоуменче:D, някак си обаче не си представям Славчо министърпредседател.
 
От: За референдума на Слави

Лошото е че тоя не е като бареков и има голяма фенска маса. Нищо чудно да си имаме нов бойко борисов в близко бъдеще. Макар че ако влезне, бързо ще се отрезви и ще слезне на земята, просто си няма идея от политика.
 
От: За референдума на Слави

Той идея си няма от политика, но лъвовете зад него си имат, никой в БГ не може да дойде на власт туко така без да се ангажира да защитава нечии интереси, ако случайно стане, което не ми се вярва, набързо ще му видят сметката.
Хората на заден план просто си сменят публичните герой, нищо ново под слънцето, просто леко ще разбъркат манджата.
Кой го беше казал - "Държавите си имат мафии, а в България мафията си има държава", май някакъв италиански журналист беше.
 
От: За референдума на Слави

Колкото и да не му харесвам политическите напъни, според мен той е достатъчно голям за да не разчита на хора зад него. Убеден съм че това което прави, го и мисли. Отделен въпрос е че е пълна глупост.
 
От: За референдума на Слави

тоя zhelyo го следвах цял месец докато разбера, че е обикновен червен трол.
 
От: За референдума на Слави

тоя zhelyo го следвах цял месец докато разбера, че е обикновен червен трол.

Да, съвсем случайно видях, че е ходил на Бузлуджа тази година. Не знам как би могъл да бъдеш иначе нормален човек и да отидеш на този филм на ужасите, който се разиграва там всяко лято.
 
От: За референдума на Слави

Да, съвсем случайно видях, че е ходил на Бузлуджа тази година. Не знам как би могъл да бъдеш иначе нормален човек и да отидеш на този филм на ужасите, който се разиграва там всяко лято.

Между другото комунягите са за пример, как се грижат за верните си другари, няма един от тях който да е зле към днешно време, едните си цицкат субсидииките и им дреме на дедовия, другите си взимат пенсииките тавана, е как да не отидеш на Бузлиджа.
 
От: За референдума на Слави

Аз бях сред доброволците, събиращи подписи за Референдума, и той не е на Слави! Аз лично не го харесвам като личност, но инициативата би могла да помръдне леко статуквото.

Но тази инициатива сама по себе си е крайно недостатъчна!
 
Как ще изглежда парламентът, ако въпросът на Слави стане закон (инфографика)

http://offnews.bg/news/Izbori_18760...vaprosat-na-Slavi-stane-zakon-inf_638602.html

phpyb0knk.jpg
 
Въпросите на референдума са:

1. "Подкрепяте ли народните представители да се избират с мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура?",

2. "Подкрепяте ли въвеждането на задължително гласуване на изборите и референдумите?
"

3. "Подкрепяте ли годишната държавна субсидия, отпускана за финансиране на политическите партии и коалициите, да бъде един лев за един получен действителен глас на последните парламентарни избори?"

Мен лично ми боде очите третия въпрос - в момента партиите, преминали парламентарната бариера, получават по 11 лева на глас. За справка - в Германия е едно евро. В резултат, някои от партиите си държат огромните субсидии на влог и си трупат доход мирно и кротко.

Подкрепяте или не, е добре е да гласувате на референдума. Вие сте данъкоплатци, вие имате право на избор. Това е.
 
Последно редактирано:

Горе