За соларни панели

Do Domko

New Member
Здравейте
Искам да попитам кой соларни панели са най добрите които издържат на минусови температури. Ако може вятърна мелница или слънчева енергия мелница кой са някои добрите .
Кой газови бутилки издържат на висока температура.
Как от печка мога да сложа работа с вода да се отоплявам че аз съм в планинат а тук има само вода и силен вятър и става ми студено - 30, -35, -40 и така на така кажете ми моя Ви че ми трябва а не знам кой са качествени ( Траби , Соларни панели и мелници за вятър и въздух и бутилки ).
Кой компресор е силен за вода който издържа на високи температура и на минусова температура
 
От: За соларни панели

Има специализирани форуми по тези теми.
 
От: За соларни панели

Надявам се, че не си българин, защото правописа ти е под всяка критика. Въпросите ти също не са за този форум, защото едва ли хората тук са запознати в детайли с тези неща.
 
Темичката е стара, но не намерих подобна във форума. Мислех как мога да се откача от енергото и да си бъда независим, за съжаление цените на акумулаторите са толкова високи, че няма сисъл от off-grid система. Най-изгодния вариант само панели, през деня черпиш ток от тях, през ноща от електромера. Ако някой вече има домашна соларна система, нека сподели впечатления.
 
Темичката е стара, но не намерих подобна във форума. Мислех как мога да се откача от енергото и да си бъда независим, за съжаление цените на акумулаторите са толкова високи, че няма сисъл от off-grid система. Най-изгодния вариант само панели, през деня черпиш ток от тях, през ноща от електромера. Ако някой вече има домашна соларна система, нека сподели впечатления.
Off-grid в градска среда си е мисия невъзможна. За тази цел си трябва къща и ако може да е далече от градската среда (говирм за БГ градска среда. Само зимата да палнат тия кюмюри и боклуци и ще видиш ток през крив макарон).
Трябва ти място за панелите, трябва ти помещение за батерии /не е просто стая, а контролирана среда. Най-вече температура/ и електрониката. Разбира се, това казано грубо.
От всичко де що ще инвестираш, най-голямата набутвация е батериите. Панелите в наши дни са с все по-добри параметри и КПД-то им се качва, а и цените не са им толкова ужасяващи.
Остава въпроса - какви са ти очакванията - искаш автономия от "Гинка" /по ново му Еврохолд АД/, да диверсифицираш или дай да спасяваме Земята? За икономия, забрави. Дори керемидите на Solar City ще ти излезнат меджу 50-80К в гущери /ако приемем, че имат представител в БГ или комшиите/. И това само самите керемиди. Сметни това в кеш, колко ток има да изгориш.
Разбира се, както на 6 месеца качват цената на КВч тия серсеми от КЕВР, след 4-5 години може и да стане смислено.
 
Горното е напълно вярно. Дори и да имаш мястото и условията, инвестицията не позволява да си независим. Аз имам мераци към такава независимост още от 2015, когато имах време да се заигравам със соларни джаджи (Solar Pi)

Ако можеш да намериш монтажа евтино и ти се занимава да си внесеш панели от Китай, и имаш желание и място за 30kw централа, смисленото е да продаваш на префернциалните цени на енергото. Но да си ползваш сам тока няма смисъл никакъв.
 
Прекалено много бюрокрация има в момента в БГ. Иначе за панели от Китай, може по-нататък да се разберем с още 2-3 желаещи да си разделим едно пале ако поръчаме. Трябва да сме сигурни в качеството обаче, да не стане, да поръчаме нещо, а да се окаже че не е това каквото го описват....Пък се надявам да доживеем някой ден когато ще има облекчения от правителството при покупка и монтаж на такава техника. В щатите ти връщат 30% от стойността на инвестицията доколкото знам и няма никакви проблеми да продаваш излишния ток на енергото.
 

Горе