Продава се: За триене

Цялата неяснота около бъдещето на Н-18 и регулациите за софтуерите провокира масово в бранша хората да не вземат никакви мерки на този етап, нито да правят промени и т.н.
Не мисля, че момента е добър да купуваш или да продаваш подобен тип бизнес :)

Според мен по-добре изчакай няколко месеца, защото има сериозен шанс немалка част от изискванията да отпаднат.
А ако все пак не отпаднат, бъдещето на българския софтуер за управление на бизнеса е крайно неясно, тъй като НАП официално казаха, че ако ползваш чуждестранен софтуер, то той не е СУПТО :)
Или казано с други думи, ако ти си бизнес и имаш избор между това да ползваш Български софтуер и НАП да те следят, да имат правото да изтеглят цялата ти информация, потенциално търговска тайна, а в другия случай да намериш чуждестранен софтуер, който не е вързан с НАП и всичко това да отпадне, мисля, че решението е доста лесно.
 
тъй като НАП официално казаха, че ако ползваш чуждестранен софтуер, то той не е СУПТО :)
Или казано с други думи, ако ти си бизнес и имаш избор между това да ползваш Български софтуер и НАП да те следят, да имат правото да изтеглят цялата ти информация, потенциално търговска тайна, а в другия случай да намериш чуждестранен софтуер, който не е вързан с НАП и всичко това да отпадне, мисля, че решението е доста лесно.
Я раздуй малко повече. Кой чуждестранен софт не е/или е СУПТО? Какво означава чуждестранен софт? Да не е на български? Да не се хоства в БГ (ако е онлайн)? Да е направен от фирма от чужбина?
Какво?
 
В някоя от многото срещи са ги опрели до стената и са ги питали какво правят бизнесите, които продават в амазон, ebay или пък ползват shopify и разни други чуждестранни платформи, при което отговора от НАП е бил че ако ползваш чуждестранен софтуер то тогава не ползваш СУПТО.
Общо взето след всяка среща нещата се разводняват повече и повече, та спрях да следя какво се случва. Допускам, че ще има сериозни промени до септември, но .. нищо не е ясно когато иде реч за НАП.

Най-искрено се надявам това да не стане факт, защото как би могъл българския софтуер да е конкурентен ако за него има 100 административни регулации, а за конкурента му от чужбина опериращ на същия пазар ги няма :)
 
Я раздуй малко повече. Кой чуждестранен софт не е/или е СУПТО? Какво означава чуждестранен софт? Да не е на български? Да не се хоства в БГ (ако е онлайн)? Да е направен от фирма от чужбина?
Какво?

Съществуват МНОГО услуги на ниво СОФТУЕР извън България - и на Български език. Те не са подвластни на НАП и т н..... но все пак са ЗАКОНЕН поток от приходи - който може да бъде проследяван. Но това не е проблема.........

НАП не те ограничава да ползваш СОФТУЕР само в България - цял свят е пред теб.

Англоезични фактури могат да бъдат превеждани на всички езици и важат според държавата..............

Но това са врътки за високо ниво. Но лично на Айфона ми съм издавал фактури с АП за фактуриране и всички екстри........... и пак се приема за фактура - с друг номер и т н.....

По закона за Фактурите - ако прочетеш за изискванията за визуализиране и елементи в тях - ще видиш как нещата са в БАЛАНС между езиците и визията...............
 

Горе