За цените на копирайтинга

От: За цените на копирайтинга

Знаеш ли колко ти е нужно за да напишеш един сайт?
Знаеш ли колко реда код се изписва, а знаеш ли колко време ти трябва за да се научиш да го пишеш???
Не ми казвай кое с какво сравнявам, че само една заявка към phpmyadmin няма да знаеш какво значи и колко време ще ти трябва, а има заявки колкото една статия написана от сополанко който дори не знае какво пише.
@uni-web, толкова ти се пие бира, че чак се заяждаш. Как може да сравняваш работа с тотално различно естество?
 
От: За цените на копирайтинга

Колкото до бирата, спокич имам си не се притеснявай за нея. ;)
 
От: За цените на копирайтинга

Говориш пълни глупости. Не ми се занимава и не искам да си губя времето опитвайки се да те убедя, че не си прав. Мога да те оборя по всяко едно изречение, което си написал.

Скоро очаквам теми от сорта на:
Предлагам писане на статии срещу пакетче дъвки или вафла.
 
От: За цените на копирайтинга

Един човек, който пише статии го боли х*я с извинение, как си монетизираш сайта и колко изкарваш от една статия и т.н. Той си върши работата и очаква определена сума пари за това. Ти вече преценяваш дали тази сума пари те устройва спрямо стойността, която се дава и спрямо възможностите ти за монетизация.
 
От: За цените на копирайтинга

Знаеш ли колко ти е нужно за да напишеш един сайт?
Знаеш ли колко реда код се изписва, а знаеш ли колко време ти трябва за да се научиш да го пишеш???
Не ми казвай кое с какво сравнявам, че само една заявка към phpmyadmin няма да знаеш какво значи и колко време ще ти трябва, а има заявки колкото една статия написана от сополанко който дори не знае какво пише.



Ако бях програмист щях да зная или не и това да е проблем. Не съм седнала да омаловажавам твоята или нечия друга работа, но ти храчиш мазно по моята и това ме засяга леко. Около тази тема има само два неоспорими факта: ако можеше без програмисти и без копирайтъри, тези професии нямаше да съществуват, другият е, че незнайно защо спамим темата на колегата и я пълним с безсмислен хейт. Лека вечер от мен и дано бирата ти охлади малко прегрелите страсти. А ако решиш да сменяш професията от теб ще стане трудолюбив трол.
 
От: От: За цените на копирайтинга

Е ти кво искаш за отделено 15 мин. време да не искаш торта???
Спори, нали много можете и знаете? Ей ти на шанс да се изявиш, ако ме обориш, че за 15 мин. трябва да плащам по 3-4-5 лева и ще си ги избия стократно то няма проблем нека спорим.
Обаче знам, че не можеш и всичко е за да си запазите изкуствено завишената цена на която си продавате нещата ( нищо, че ги не бива ).
Та нека хадйе като сте много добри и всичко е тип-топ с цената дай да си спретнем един маратон.
Аз ще постна глупавият програмист нещо мое там ще надраскам нещо до 150 думи и ти ще драснеш нещо и се слагаме на чертата.
Казваш часът, казваш и кога. Нека видим кой ще отнесе повече трафик, ако тогава ме убедиш, че можете да пишете и добре. ОК.
Говориш пълни глупости. Не ми се занимава и не искам да си губя времето опитвайки се да те убедя, че не си прав. Мога да те оборя по всяко едно изречение, което си написал.

Скоро очаквам теми от сорта на:
Предлагам писане на статии срещу пакетче дъвки или вафла.
 
От: За цените на копирайтинга

Виж сега мойто момиче. Първо за да си програмист се иска много повече. За да разбираш и от SEO, SEM и още купища неща още повече. Повярвай ми надали би зачукала 10-11 години за да ти каже некой накрая дай ми 3 лева за смотанонаписана статия която трябва да препубликувам още толкова години за да си избия и трите лева.
Не слагам всички под общ знаменател, може да има и добри които с една статия която ще постна в моя сайт създаден от мен, ще публикувам в социалния ресурс създаден от мен ще може и да ми върне това което съм платил на човек който за нула време я е написал.
Под секрет само, не слагай хората ползващи WP с програмистите под общ знаменател. ;)
Ако бях програмист щях да зная или не и това да е проблем. Не съм седнала да омаловажавам твоята или нечия друга работа, но ти храчиш мазно по моята и това ме засяга леко. Около тази тема има само два неоспорими факта: ако можеше без програмисти и без копирайтъри, тези професии нямаше да съществуват, другият е, че незнайно защо спамим темата на колегата и я пълним с безсмислен хейт. Лека вечер от мен и дано бирата ти охлади малко прегрелите страсти. А ако решиш да сменяш професията от теб ще стане трудолюбив трол.
 
От: За цените на копирайтинга

Бате, качеството на услугата е съвсем друга тема на разговор. Да, може да има някой, който предлага услуга несъответстваща на цената, но това не значи, че цената е надута.
 
От: За цените на копирайтинга

Добре, а според теб какво значи?
Значи ревем когато се хвърлят милиони за проект от правителството или нещо подобно за нещо което не струва и стотинки, но не можем да споменаваме за колегите които принципно трябва да напишат нещо прекрасно от което да ахнат всички защото е добро.
Мисля ме разбираш какво имам в предвид, само, че аз няма до получа помощ от уебмайсторите в форума защото повечето ползват готови системи и не знаят какво е да си се блъскал вума и време с кодиране на това или онова, па камоли на цяла система.
Просто според мен заплащането за статии писани с цел адсенс, трябва да е на принципа на процент.
Така ще се дигне и качеството и цената на статията ще е реална, а ако копирайтъра е на ниво ще може да изкара много повече от колкото в момента, но това е друга тема.
Бате, качеството на услугата е съвсем друга тема на разговор. Да, може да има някой, който предлага услуга несъответстваща на цената, но това не значи, че цената е надута.
 
От: За цените на копирайтинга

Тъй като авторът на темата не предлага услуга, а пита за цените за писане, ще си позволя и аз да потроля.

Няма как да ме интересува дали си избил трите лева, дадени за статията. Писането, особено на специфична тематика е труд, който преди да положиш изисква проучване и анализиране, които не влизат в цената. Това да плеснеш коментар във форум от 300 думи, който си написал за 15 минути не е като да напишеш статия за термопластични битумни мембрани, която трябва да е лесна за четене, грамотно написана и структурирана правилно.

В тая държава всеки е специалист по всичко и всеки подценява труда на останалите.
Никога не бих си позволила да гледам в чуждата паница. Кой колкото може да взима - успех му пожелавам. Интелектуалният труд не е като да забиваш пирони и да си тананикаш. Обидно е да плащаш за него по-малко, отколкото за бира, която след малко ще изпикаеш.
 
От: За цените на копирайтинга

Ако копирайтъра пише колкото за спорта, това е проблем на уебмастъра..

Да проблем на уебмастъра е! Явно уебмастъра не е чак такъв уебмастър и не гледа с кви хора работи.

Ако статия на копирайтъра н може да дигне достатъчно трафик, това е проблем на уебмастъра ( нищо, че не е добре написана ).

Точно уебмастъра е човека, който задава темите! Статията е проблем на копирайтъра. Нейното популяризиране е проблем на уебмастъра.

Ако статията не се класира в гошко защото е сглобена от 18 други, това е проблем на уебмастъра.

Има хиляди причини статията да не се класира добре. Много лесно можеш да провериш дали статията е сглобена от 18 други преди да я платиш и да я пльоснеш на сайта. Ей сега проверих директорията от подписа ти и според ahrefs 14 домейна линкват към началната ти страница. Първите 3-4 които се показват на безплатната версия са линкове от други твои сайтове. Предполагам нямаш и 1 натурален линк, който не е правен от теб. Какво очакваш?

Ако хитнат само на статията и дори нея прочетат за да видят нейде реклама, това е проблем на програмиста.

Не ти чатнах изречението.

Колкото до статиите. Статия тип: ШОК СЛАВИ ТРИФОНОВ ПРЪДНА В ЕФИР! (примерно) може и да се пише за 10-15 мин да. Такава статия и 50 стотинки не струва. И като я пляснеш в няколко фейсбук страници с по 100к фена може и да влязат 20к малоумника, от които да искараш жълти стотинки. Една сериозна статия на сериозна тема иска час два проучване. Чак тогава почва писането.
 
От: От: За цените на копирайтинга

Хайде точно мен не ме учи за популяризиране и класиране.
Колкото до статиите, не няма в предвид цитираното от теб имах в предвид стойностно нещо по конкретна тема.
Въпроса е да знаеш как да го поднесеш за да мооже всеки да е доволен, а не да се осереш и да ти се плати, пък после другия да лапа мухите.
Схвана ли разликата сега?
Да проблем на уебмастъра е! Явно уебмастъра не е чак такъв уебмастър и не гледа с кви хора работи.



Точно уебмастъра е човека, който задава темите! Статията е проблем на копирайтъра. Нейното популяризиране е проблем на уебмастъра.



Има хиляди причини статията да не се класира добре. Много лесно можеш да провериш дали статията е сглобена от 18 други преди да я платиш и да я пльоснеш на сайта. Ей сега проверих директорията от подписа ти и според ahrefs 14 домейна линкват към началната ти страница. Първите 3-4 които се показват на безплатната версия са линкове от други твои сайтове. Предполагам нямаш и 1 натурален линк, който не е правен от теб. Какво очакваш?



Не ти чатнах изречението.

Колкото до статиите. Статия тип: ШОК СЛАВИ ТРИФОНОВ ПРЪДНА В ЕФИР! (примерно) може и да се пише за 10-15 мин да. Такава статия и 50 стотинки не струва. И като я пляснеш в няколко фейсбук страници с по 100к фена може и да влязат 20к малоумника, от които да искараш жълти стотинки. Една сериозна статия на сериозна тема иска час два проучване. Чак тогава почва писането.
 
От: За цените на копирайтинга

Ако някой за 10-15 минути напише цяла статия на сериозна тематика, използвайки измамни техники, то той не може да бъде наречен контент/копирайтър и за това не трябва да е обект на обсъждане в тази тема. Трябва да получи съответната тема с приложени доказателства, за да бъде класифициран като измамник.
 
От: За цените на копирайтинга

Лошо впечатление правите копирайтърите... От доста време имам наблюдение че не може да приемете и малка критика. Големи сте философи. А искам да попитам защо 1 статия на Български от 300 думи струва 3 лева с потенциал за прочитане от макс 1 милион, а англоезичната с потенциал на прочитане от полувината свят струва 4 5 лв ? Това е риторичен въпрос не ми отговаряйте, просто може да се замислите :).
 
От: От: За цените на копирайтинга

Аз ще ти отговоря братле.
Ако ти дадът цица ще я цоцша ли?
Нямам какво повече да кажа по темата, ако искат и да ме хейтят, но за 15 мин. работа дето и за половин не струва няма как да дам толкова пари.
За копитата, има хора налели по маса пари за страници и глупости, а вие печелите на гърба им щото сте решили да пишете ей така щото знам граматиката.
Лошо впечатление правите копирайтърите... От доста време имам наблюдение че не може да приемете и малка критика. Големи сте философи. А искам да попитам защо 1 статия на Български от 300 думи струва 3 лева с потенциал за прочитане от макс 1 милион, а англоезичната с потенциал на прочитане от полувината свят струва 4 5 лв ? Това е риторичен въпрос не ми отговаряйте, просто може да се замислите :).
 
От: От: За цените на копирайтинга

Лошо впечатление правите копирайтърите... От доста време имам наблюдение че не може да приемете и малка критика. Големи сте философи. А искам да попитам защо 1 статия на Български от 300 думи струва 3 лева с потенциал за прочитане от макс 1 милион, а англоезичната с потенциал на прочитане от полувината свят струва 4 5 лв ? Това е риторичен въпрос не ми отговаряйте, просто може да се замислите :).

Значи всяка професионална гилдия има право да се защити, само ние, писачите трябва да мълчим и да казваме ''Прави сте''?

Щом 3 лева за интелектуален труд ви се свидят, а 5 за кутия цигари не, какво да говорим повече.
 
От: От: За цените на копирайтинга

Дори и качествено, СЪДЪРЖАНИЕТО САМО ПО СЕБЕ СИ НЯМА КАК ДА СЕ ПОПУЛЯРИЗИРА ЕЙ ТАКА ОТ ВЪЗДУХА!!! Това е една от най-често срещаните грешки. Не можеш да очакваш, че като пльоснеш 500 думи текст и като го шернеш във Facebook, трафика и парите ще потекът без да си си мръднал пръста! Това ли ти е маркетинга? Линкчета от твои сайтове, директорийки и букмарк, които са пускани от теб. Това ли ти е линкбилдинга?

"Важно!!! Белослава се поряза на мида!!!", "Бирена бутилка разкри пишман изнасилвач", "Ивена се яви като садо-мазо булка", "Страшна прогноза: Учени предричат световен потоп до 30 години". Това ли ти е контент маркетинга? Това ли ти е качественото съдържание, от което искаш да правиш пари?

Има едно правило 20/80. 20% от времето създаваш съдържание, 80% от времето го популяризираш. Ама остави, не съм аз човека, който трябва да те учи. Явно нищо не разбирам.

Аз съм до тук..
 
От: За цените на копирайтинга

Сега има разлика като цяло в самите статии. Стойностни статии с факти и цяла развита тема се пише за минимум 3 лв на 100 думи, спиннати вървят от 10 ст. до 60-70 максимум, SEO статии са средно 1лв на 100 думи, кой как ги монетизира си е негова работа. Бил съм от всяка страна на барикадата, от 2004 насам, сайтове имам направени стотици, статиите написани от мен и помощници са хиляди. Като не ти е изгодно не купуваш, пишеш си ги сам. Верно в последно време много лапета взеха да "пишат" статии, е от техните съм поръчвал десетки, винаги съм съжалявал. Трябва да се прави разлика между професионалното писане и това днеа да изкараме 5 лева :)
 
От: От: За цените на копирайтинга

Значи всяка професионална гилдия има право да се защити, само ние, писачите трябва да мълчим и да казваме ''Прави сте''?

Щом 3 лева за интелектуален труд ви се свидят, а 5 за кутия цигари не, какво да говорим повече.

Извинявам се не съм искал да ви засегна, споделях мое виждане и мнение. Изразявах мнение. Всеки има право да се засещи, но не и толкова агресивно, както правят някои колеги.

Айде спирам, успехи на всички :)
 
От: От: За цените на копирайтинга

Душе пак няма да се съглася с теб.
Сега за да съм перфектно ясен, дори и за човек който си нема никва идея от програмиране или популяризиране една услуга за едно просто WP ( щото за мен това е боклук ) ще му трябват и или познания по SEO или SEM.
Следователно той няма да ги има и ще си заплати на някой мастър да му помогне и на некой да му направи страници в фейса с фенове които и той няма да знае как да ползва.
Та сега да си дойдем на думата при най-евтиният вариант:
Нещото което забравих между другото "Хостингаааааааа" недай си боже, некоя статия на велик врайтър сле по-долу изпълнените точки да дигне 10-20к. на некой малък хост и изгаряш като факел. мин. 30-50 кинта за по-голям трафик.
Значи хващаш некой с готова безплатна тема удря те с 200-300 кинта за инсталация на WP.
За да печелиш от сенса, требе да имаш акаунт за който трябва да е стойностно направен сайта с що-годе добър контент ( тука вие си го смятайте за мен е равно на поне 200-300 статии, ако ги сметнем по 3 кинта за 300 думи калкулатора в главата ми лудва ).
След това идваме на тема SEO, за да хванеш добър експерт ( въпреки, че е трудно в днешно време ) трябва да плащаш поне по едно 700-1000 кинта на месец.
Идваме на SEM тук е друго. Значи тук ще го разделя малко.
Та за да имаш трафик от социалките и то за бг. се визира главно фейса ти е нужно:
1. Да имаш доста странички с по доста фенове ( надали не знаеш какви са им цените ) да кажем примерно едно 500к. фена за да си що-годе добре в пари да си го обръща всеки както си прецени.
2. Възможност да ползваш страниците без много тормоз = на пари ( айде при мен това липсва ) = 10 $ мисля беше ниския план на хотсюита 50 страници макс.
3. Уникален контент който да накара тези фенове да се размърдат. Няма значение количеството, а качеството.
4. Шанс и късмет.
Та като сумираме всичко и това е при най-евтиния вариант как ти се струва, дали съм прав или седнал. Нищо, че съм седнал де, но принципно говоря.
Не искам да говоря за още купищата еща с които се сблъсква един мастър.
Значи всяка професионална гилдия има право да се защити, само ние, писачите трябва да мълчим и да казваме ''Прави сте''?

Щом 3 лева за интелектуален труд ви се свидят, а 5 за кутия цигари не, какво да говорим повече.
 

Горе