За шума от рекламите в метрото.

От: За шума от рекламите в метрото.

Аз пък се забавлявам често с тях, понеже и често нарушавам точката с (не)трезвеността и влизам с опакована бутилка и ръковахам и викам на телевизорите, докато дойде вуако.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Аз пък се забавлявам често с тях, понеже и често нарушавам точката с (не)трезвеността и влизам с опакована бутилка и ръковахам и викам на телевизорите, докато дойде вуако.
Ти си истински ребеул :clap::-o
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Не трябва да се пренебрегват проблемите. Който иска да ходи с кола, който иска с метро - това си е негова работа. Въпреки това, не е добре да се казва - оправяйте се, като ви е скапано метрото, купете си коли. По същата логика тези с колите могат да започнат да се оплакват, че има дупки по пътищата и другите да им кажат, че не им пука, защото се возят на метрото. Хубаво е да се обхваща цялостната картина и да не сме като самостоятелни единици, които гледат единствено себе си, защото всичко е навързано и когато човек прави всичко само и единствено за себе си не осъзнава как затъва заедно с всички останали.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Прав си, не съм искал да кажа на никой - оправяй се сам. Ако е над допустимото ниво на шум, трябва да се подаде оплакване или трябва да се набара дистанционно и да се изключват екраните :-o Обаче пък също така не приемам, че не трябва да има реклами, което пък не значи, че тези са креативни и/или ефективни.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Защо не инсталираш SoundMeter или някоя друга подобна програма за да разбереш горе долу на какво ниво са децибелите, след което да подадеш оплакване до съответната институция. Има много по-голям шанс това да проработи отколкото писането на това в който и да е онлайн форум.

P.S Пределно допустими нива на шума в жилищни и обществени сгради и жилищни райони.

P.S.S. Не знам каква е крайната цел тук. Да се оплачеш или да има някаква промяна. Ако е само първото, драскането в този форум е окей и напълно достатъчно. При второто те съветвам да се свържеш с адвокат, който да те посъветва, но е напълно възможно да ги осъдиш, ако звукът е наистина над допустимото ниво според закона. Има си специални машинарии(включително и горното приложение, но то е по-скоро за приблизителна информация).

P.S.S.S Ето и една подобна статия, която четох преди няколко дни за висок шум в самолетите - The volume is too damn high.
 
Последно редактирано:
От: За шума от рекламите в метрото.

... Обаче пък също така не приемам, че не трябва да има реклами...
Не трябва да има звукови реклами на обществени места. Вече го потвърди, с нежеланието ти да ти монтирам тонколона на обществената улица пред вас. Аз да прибирам парите, а ти да подхождаш с разбиране.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Не знам дали трябва или не трябва да има, не съм юрист и не мога да ти кажа. За мен обаче, нещта се различават. Едното е жилищен комплекс, а другото е инфраструктура на компания, била тя и общинска.

Но както и да е, измери звука и кажи колко децибела е :)
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Пак се хвана в тия децибели. Ще ти бича реклами точно под позволените за шум от улицата. Или пак ще проявяваш дуализъм. Демек - да им надуват главите, нали аз си имам кола и не е пред двора ми...
Не ми помагаш в тая тема. Касае повече от половината столичани.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Не разбирам защо просто не се консултираш с юрист по въпроса? Може да греша, не знам, не съм юрист.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Не разбирам защо просто не се консултираш с юрист по въпроса? Може да греша, не знам, не съм юрист.
Знам, че не знаеш, ясно е от самото начало. Погледни първото мнение и спри да спамиш!
п.с. Виж ми и подписа!
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Самата тема е спам и въобще не е за този форум, а е за офтопика. Юридически и счетоводни въпроси свързани с онлайн бизнеса, а не по принцип. Предприемач не е юридически форум :wink:

Колкото до подписа ти, не знам какво разбират и не разбират орките, но както ти е написал някой по-горе - ако искаш действитено да направиш нещо, даваш 100 кинта на адвокат и действаш. Твоето до тук е словоблюдство, на което е нормално да бъде отвърнато със спам.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Твоето до тук е словоблюдство, на което е нормално да бъде отвърнато със спам.
Повече от половината отговори в тая тема са твои. Приносът ти е отрицателен. Поне да имаше някаква идея за каквото пишеш...
Да не са те повишили в някакъв блюстител на форумната насоченост, че почна директно - "това да, това не, това спам, това не е за тук". Айде да изтрием всички теми, де не са от типа на "купувам ФБ профили", "пиша статии по 2 стотинки на дума" и в тоя род?
даваш 100 кинта на адвокат и действаш.
Не можем всички като тебе да имаме собствена кола, и 100 лева в джоба!
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Не трябва да има звукови реклами на обществени места. Вече го потвърди, с нежеланието ти да ти монтирам тонколона на обществената улица пред вас. Аз да прибирам парите, а ти да подхождаш с разбиране.

Защо не? Тези реклами спестяват пари именно от нас, понеже не се налага толкова голяма част от нашите данъци да бъдат насочвани там непрекъснато. Дори БНТ има тарифи за реклами . И в случая няма да си ти, който да прибира парите, а общината, която се предполага, че ще ги харчи за полезни неща на жителите на тази община.

Твоят пример за реклами в моето жилище няма как да стане поради повече причини, няма къде да го сложиш така, че да успее да ми пречи като същевременно не надвишава нормите от закона за звука в обществено място, особено ако не ти позволя да го прикачиш към моето жилище. Същевременно това ще пречи на толкова хора по улицата, че още на следващите избори партията, която обещава да ги премахне ще направи добър ръст на избирателите си.
Повечето от такива гари/метра са напълно свободни да слагат реклами както в хартиен формат, така и в звуков. Законът го позволява, стига да не рекламира забранени неща(еротика, реплики и т.н) и да не прекалява с децибелите. Не съм бил в метрото в София и нямам идея колко силен е звука, но ако е под разрешените децибели хората, които обслужват метрото не са направили нищо незаконно.

За рекламите, никой не ги харесва, но са нужно зло. Дори и един милион да направят на година, това си е спестен един милион от нашите данъци или пък използвани за нещо положително. Другият вариант е повече данъци или по-малко служители, а не съм сигурен, че искаме това. Вслушай се, може и да откриеш някоя полезна реклама :)
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Имаш някакъв сериозен психически проблем. Аз приключих с тая тема, успех в борбата срещу високоговорителите.

И последно:

14 модерни и приветливи станции, 24 високоскоростни мотриси, над 180 000 уникални пътника дневно и... много възможности за реклама – това е Софийското метро днес. Освен един от най-бързите и удобни начини за транспорт в София, метрото е уникален канал за реклама с много силно въздействие, благодарение на няколко фактора:


  • Ползвайки метро, пътниците избягват натоварения наземен трафик и се чувстват комфортно.
  • Липсата на контакт с външна среда и с други разсейващи фактори предизвиква своеобразен “информационен глад” – пътниците подсъзнателно търсят информация и са позитивно настроени към рекламните послания.
  • Комплексно и продължително влияние на рекламата на всеки етап от пътуването – чрез подходящи съоръжения, разположени от входовете на метрото до вътрешността на вагоните.
Имате „пленена” аудитория, остава да я заплените и с точното послание!
Със свързването на западната и източната част на София дължината на първия метрорадиус достигна 18 км. Времето за придвижване от ж.к. Младост до центъра на града е около 10–12 минути, а до ж.к. Обеля – около 23 минути, със скорост 90 км/ч.

Метрореклама са главните виновници за твоя дискомфорт.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Copywriter каза:
Дори и един милион да направят на година, това си е спестен един милион от нашите данъци или пък използвани за нещо положително. Другият вариант е повече данъци или по-малко служители, а не съм сигурен, че искаме това. Вслушай се, може и да откриеш някоя полезна реклама
Представи си, http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=71364 (Дж. Ленън), и 1 стотинка не се краде...
Аз на друго място по света не съм виждал такава гюрултия, как не са се сетили тия чужденци, пък за умни ги имаме!
redrum каза:
Имаш някакъв сериозен психически проблем.
Въх, и доктор сме си завъдили! Дано в тая област си по-компетентен от юридическата, в която толкова охотно пишеш.
п.с. Добре, че ми каза, че са Метрореклама. Не бях се сетил да питам кои са, както и че мога да се движа с кола.
 
Последно редактирано:
От: От: За шума от рекламите в метрото.

Представи си, всички хора в мир живеят (Дж. Ленън), и 1 стотинка не се краде...
Аз на друго място по света не съм виждал такава гюрултия, как не са се сетили тия чужденци, пък за умни ги имаме!

За височината на звука не мога да кажа нищо, понеже не съм бил там. Но именно това е разковничето. Аудио рекламите са позволени(в Българи и в чужбина), стига да не са прекалено силни. Именно затова ако имаш смартфон измери горе долу височината на рекламите за да видим дали наистина има проблем или не. Не успях да намеря някой друг блог/форум, където някой да се оплакал от височината на рекламите, така че може би си свръхчувствителен към висок звук и няма да е лоша идея да си направиш профилактичен преглед на ушите за проблеми, ако имаш време(това не го казвам негативно/обида, наистина може да има някакъв проблем).

А ако тръгнем да не плащаме данъци защото някой ще ги окраде, до никъде няма да стигнем :) И последен въпрос, след който и аз спирам да се меся в темата. Каква е идеята на тази тема? Просто протестиране или търсене на насоки за това как може да се реши проблема? Ако е първото темата постигна целта си. Ако е второто, ще ти трябва юридическа помощ.
 
От: От: От: За шума от рекламите в метрото.

1. За височината на звука не мога да кажа нищо, понеже не съм бил там. ...

....
2. Каква е идеята на тази тема? Просто протестиране или търсене на насоки за това как може да се реши проблема? Ако е първото темата постигна целта си. Ако е второто, ще ти трябва юридическа помощ.
1. Aми то тука пишат основно дето не са стъпвали и не знаят за какво говорят. Децибелите нямат пряка връзка със степента на дразнене. Влакчетата шумят много повече.
2. Написал съм го в мнение №1.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Здравейте, Rabin,

Като човек с известен професионален опит по темата, мога да Ви кажа част от причините за проблема "шума от рекламите в метрото":
1. За по-лесно: пускат се не специално изработени или специално преработени (адаптирани), като за подобна система клипове, а направо създадените за телевизионно излъчване.
2. За по-евтино: вижте точка 1.
3. За повече пари: големите рекламни агенции и (техните) медияшопове включват в бюджета на кампанията излъчвания в метрото, но не включват (или поне не инвестират в) изработването или адаптирането на клиповете за излъчване.
4. За по-лесна работа с рекламодателите: звукът на подобни системи трябва да строго контролиран или въобще да го няма, ама като го има и е надут "привличаме вниманието на аудиторията".
5. Защото просто не се контролира: излъчванията се управляват онлайн като съдържание, но изобщо не се контролират (онлайн или на живо) като сила на звука.

Има и още, най-вече "човешки" причини, както може да се сетите...
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Не схванах много от информацията Ви. Няма какво да ми я адаптират - просто не искам да ги чувам. Всички (с малки изключения) мразим ТВ реклами, и ги спираме трескаво още преди да почнат.
"привличаме вниманието на аудиторията"
Като гледам - май само който не пътува с метрото - той не мрази гърмящите звукови замърсители.
 
Имат си добре оферти: prodesign.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D1%88%D0%BE%D0%BF/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0/

Супер яката работа да рекламираш през изморени, сънени и раздразнени посетители, които са толкова заинтересувани, че направо могат да се разреват. :)
 

Горе