Земетресение ?!

adi

Well-Known Member
Вярно ли е че преди малко се е усетило заметресение в София?!
Силно ли беше ?
 
От: Земетресение ?!

Да
хукнах по потник на улицата
върнах се току що...
бая ми се раздумка и разхлопа помпата
и то не беше земетресение, а направо апокалипсис. не знам как не ми падна сичко на главата...

още си е спек...
 
От: Земетресение ?!

силно казвате е било в София ...може да има и втори трус
интересно защо не се е усетил труса в цяла България
 
Последно редактирано:
От: Земетресение ?!

силно е слаба дума..
това ли е "силно"

втори трус?!

бия си камшиците.
развалината дето ми е квартира няма да издържи
 
От: Земетресение ?!

ааа дано да е гръмнала, тя ми е точно до училището (sun)(sun)(sun)(sun)(sun)(sun)
п.п. дано верно няма втори трус :) земетресение
 
От: Земетресение ?!

Никога не е било ...да има земетресение само в София ...то ще се чуе какво е било
Сами споко втори трус няма да има най-вероятно ...не може толкова дълго време между трусовете .
 
Последно редактирано:
От: Земетресение ?!

Абе аз съм в Слатина в ако не се лъжа панелна сграда на 1-я етаж и се усети силничко, но при мен не паднаха предметите от шкафа. Radev, ти да не си в къща от гредоред, т.е. дърво?

Ади, а ти не си ли от София? Защо останах с такова впечатление?
 
От: Земетресение ?!

Не , не нито съм от , нито съм в София ..
Ако бях щях ли вас да питам?
 
От: Земетресение ?!

София. Земетресението в столицата е било усетено в различни квартали, предаде репортер на Агенция „Фокус”. На места има хора, които са излезли на улицата, някои са се обаждали в Гражданска защита, откъдето са ги уверили, че няма опасност от повторен трус. Към момента няма информацията каква е силата на земетресението. От всички квартали хората разказват, че първо са чули силен тътен, след което ги е разлюляло. Има проблеми с мобилните комуникации.

http://www.focus-news.net/?id=n1078487
 
От: Земетресение ?!

@voic4e ти си ми съсед, аз съм от гео милев, на 3тия етаж силно/слабо не знам 4 по скалата на рихтер е било..
 
От: Земетресение ?!

Епицентър: южните квартали на София

Richter Magnitudes Description Earthquake Effects Frequency of Occurrence
4.0-4.9 Light Noticeable shaking of indoor items, rattling noises. Significant damage unlikely. 6,200 per year (est.)


http://en.wikipedia.org/wiki/Richter_magnitude_scale
 
Последно редактирано:
От: Земетресение ?!

Вертикален трус от 4-та степен в района на София


Сравнително силно земетресение бе усетено минути след 22 часа в района на София. Земетресението бе изключително кратко, не повече от 2,3 секунди и се изрази в два или три последователни вертикални тласъци. Минути след земния трус има нарушение в телефонните връзки, както на стационарните телефони така и в системата на някой от мобилните оператори.Няма нарушения в електорсанбдяването и водоподаването. Няма официална информация за силата на земния трус, но по всяка вероятност става дума за едно от близките до района на София земетръсни огнища. Последното земетресение, което бе усетено в София бе с магнитуд 3.2 по скалата на Рихтер. То бе регистрирано на 3 юли тази година в следобедните часове на деня, като епицентърът на земетресението бе на около 10 километра югозападно от столицата. Преди това, на 22 юни, за ден имаше две земетресения, регистрирани на територията на Благоевград. Единият трус бе магнитут 3,2 по скалата на Рихтер, който е усетен на територията на общините Благоевград, Симитли и Кресна, с епицентър на около 70 километра в посока юг-югозапад от столицата. Друго земетресение със същия магнитуд е било регистрирано на територията на община Благоевград на 22 юни вечерта с епицентър 85 километра югозападно от София.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=305055
 

Горе