Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

happyslacker

New Member
Днес забелязах, че са ми изтрили акаунта в Digg.

След като прочетох Community Guidelines стигнах до извода, че акаунта ми е изтрит, защото използвам Digg с цел печалба:



Интересна е тяхната дефиниция за спам - щом се печели, значи е спам... По тази логика трябва да трият акаунтите на всички, които пращат линкове към сайтове, където има реклами (вкл. новинарски сайтове, блогове на бизнесмени (защото така си правят PR, от което печелят) и т.н.).

Писах на поддръжката им, че акаунта ми вероятно е изтрит, по вина на някой мой конкурент. Ако администратора не го мързи ще изтрие акаунта и на този, който е виновен за изтриването на моя. В резултат на това ще намалеят писачите в Digg, което ще им намали и приходите.
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Хммм това е доста субективно... явно наистина опира до това дали ще има кой да те репортне и дали ще има на кой да му се занимава да те банне...
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Някои от нишите, в които съм писал в Digg, са с доста конкуренция...

Последното, което написах излиза на първо място в Google при търсене на "cashburners review" - подозирам, че може и това да е довело до изтриването на акаунта...



Сега очаквам бан и на акаунта в Blogger.
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Results 1 - 10 of about 1,420 for cashburners review
Това конкуренция ли се смята :)
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Не е сериозна, но е някаква.

Аз пък бях чувал, че щели да продават линкове от Home страницата си преди 2 дена. Тогава си мисля, че Г много ще ги заобича и ще им улети хубавия PR. :)
 
От: От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Results 1 - 10 of about 1,420 for cashburners review
Това конкуренция ли се смята :)

В същност съм писал по най-различни теми, където има истинска конкуренция и много пари...
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

В същност Digg става само за начално "побутване" на сайта - да може бота бързо да го индексира. Иначе не може да се разчита на дългосрочно SEO (докарване на трафик от там), защото трият акаунти когато съответните страници в Digg започват да излизат на първа страница за важни ключови думи (конкуренцията веднага докладва).

Проблем става когато на твоя IP адрес има още няколко стотин като теб, които си правят по няколко акаунта...
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Така сие, соц. мрежа не е най-силния линк билдинг метод, но опредлено е сила при началото. Просто в общата картинка не е силен. А иначе ако сайта е с много контент, като пълнещ се блог или информационен, е хубава всяка страница да си има по един събмит там. ;) Така ви е грантирано, че бъде намерена по-скоро. Аз не мисля, че не се ползва с цел печалба.....даже глемите инфо сайтове имат реклама на тях. Там виждам истински про-блогинг. :)
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Явно всичко отново е въпрос на тълкование на правилата за ползване ;-)
 
Май наистина са започнали да трият наред и после да тълкуват (не че има какво да се тълкува в моя случай). За пръв път ми се случва да ми баннат акаунт и да ми изтрият submit-натите линкчета. Като се има предвид, че действах елегантно с нов акаунт, регистриран от уникално IP и изпратих само два линка (нищо прекалено хард). Обаче Google ми индексира сайта веднага, така че мисията завърши с успех.
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

На мен са ми баннали IP адреса. Добре, че има стотици други сайтове като Digg ;)
 
Някой ще ми каже ли какво става тук? Днес. Създавам си блогче в Blogspot и пускам две статии, като междувременно се регистрирам и в Digg, за да ги индексирам. Няма и 5 мин и в Digg URL-а на блога е блеклистнат (Digg акаунта още не са го баннали) и блога се разследва от Blogspot. Тези по ключови ли думи филтрират вече? Не мога да си обясня иначе как реагират мигновено. Никога не е било това...
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Редактирал ли си шаблона на блога? Забелязал съм, че спам филтърът се задейства при сложна комбинация от условия - редактиран е шаблона, публикувани са много постове за кратко време, ключови думи, има много елементи в Blog List и т.н.
 
Използвах техен темплейт и само махнах лентата горе. Публикувах две статии, не много бързо, защото ги писах в момента. Поддомейна беше 23 знака, само букви. Заглавията на двете статии бяха сравнително дълги и използвах едни и същи тагове. Какво означава "много елементи в Blog List"? Само един widget бях оставил - архиви. Единственото, което никога преди не съм правил е, че сложих един автоматичен редирект (в widget, използвайки javascript). Дали спам филтъра може да засече този редирект не знам.
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Как махна лентата? Редактиране на шаблона или с добавяне на HTML/JavaScript джаджа с CSS? Предполагам, че си направил първото (това се води "редактиран шаблон").
 
Да, с редактиране на шаблона махнах лентата. Винаги така я махам и не е имало проблеми досега:

Код:
#navbar-iframe {
display: none !important;
}

Днес разцъках Blogspot и така като гледам, само заради автоматичния редирект ме е хванал спам филтъра:

Код:
<script language="javascript">
document.location='http://www.microsoft.com/'
</script>
в HTML/JavaScript джаджа.
 
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Блоговете, които не са ми изтрити нямат редакция на шаблона и пренасочване (това с document.location е много грубо и ако ми плащаха за да правя антиспам защитата щях да напиша един не много сложен регулярен израз, който да хваща такива елементарни скриптове - вероятно точно това са направили).
 
Прав си, document.location е грубичко. С редактиран леко шаблон (премахната лента и SEO-friendly titles) - няма проблеми. Има ли по-нежен начин за редирект или клоак, който да не се хваща от спам филтъра на Blogspot (може и на лично, че става blackhat)? Май хванах и на Digg цаката - използвам заглавие и описание, което не се набива на очи като комерсиално (random тескт без никакъв смисъл върши перфектна работа :lol: ). Но не успях да разбера дали филтрират по думи или разчитат на човешка намеса.
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли, че Digg е забранен за ползване с цел печалба?

Дори и лекичко да редактирам шаблона - и спам филтъра се задейства... Само HTML/JavaScript може да се ползва (unescape).
 

Горе