Значението на IP адреса.

dancho

New Member
Нека имаме n сайта на един сървър.
Тези сайтове са разменили линкове, но не всички линкове са реципрочни.

Въпроса е дали ефекта ще е по-голям от гледна точка на търсачките, ако IP-тата са различни на сайтовете или ще е един и същ.
Т.е.: дали ще се ранкват по-добре в google?
 
няма значение :)
Правил съм експерименти, а и cloxy също (в неговия SEO блог, можеш да видиш какво е споделил по темата).
На един споделен хостинг бях сложил 10 сайта. Дори те бяха addon домейни към основния, за по-голяма научна доказаност на ескперимента :lol:
Всички връзки между сайтове си ги отчете както трябва и това, че са от едно и също IP не оказа никакво влияние ;)
 
:roll: :roll: :roll:

А аз си мисля че има някакво значение - а какво ще кажете, за клас цетата? Това играе роля. На мен ми се разби логоката - нали ако са различни IP-та и линкват един между друг бота ги отчита като малък мини-нет от сайтове на различни IP-та.

Може и IP-та да са еднакви, но клас C-тата ще окажат своето влияние. Тук вече си мисля че не греша. За IP немога да дам конкретно мнение по въпроса, не съм експериментирал. :wink:
 
ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

Просто не е толкова силно колкото някои си мислят. Значението е почтни минимално, но все пак се забелязва при стотина сайта.
 
MacTeP каза:
ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

Просто не е толкова силно колкото някои си мислят. Значението е почтни минимално, но все пак се забелязва при стотина сайта.
Бате, мерси за мнението. И аз си мислех че има някакво. :wink: Просто трябваше още едно мнение да се даде за да бъда сигурен че не говоря на изус. Но от това което съм наблюдавал - си мисля че има някакво. :roll:
 
само да спомена че това си е моето мнение и е базирано на моите наблюдения
 
MacTeP каза:
ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

Значението е почтни минимално, но все пак се забелязва при стотина сайта.
понякога малките неща са от голямо значение, и аз съм на мнение, че по-добре на различни айпита :)
 
arsenal каза:
MacTeP каза:
ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

Значението е почтни минимално, но все пак се забелязва при стотина сайта.
понякога малките неща са от голямо значение, и аз съм на мнение, че по-добре на различни айпита :)

То SEO-то си и издребняла работа... ама понякога много прекаляваме ;)
 
MacTeP каза:
arsenal каза:
MacTeP каза:
ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

Значението е почтни минимално, но все пак се забелязва при стотина сайта.
понякога малките неща са от голямо значение, и аз съм на мнение, че по-добре на различни айпита :)

То SEO-то си и издребняла работа... ама понякога много прекаляваме ;)

съгласен съм тебе затова казвам, че с малко ама да си пред конкуренцията :)
 
arsenal каза:
MacTeP каза:
arsenal каза:
MacTeP каза:
ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

Значението е почтни минимално, но все пак се забелязва при стотина сайта.
понякога малките неща са от голямо значение, и аз съм на мнение, че по-добре на различни айпита :)

То SEO-то си и издребняла работа... ама понякога много прекаляваме ;)

съгласен съм тебе затова казвам, че с малко ама да си пред конкуренцията :)

или зад конкуренцията ;) въпрос на гледна точка и издребнялост ;)
 
MacTeP каза:
arsenal каза:
MacTeP каза:
arsenal каза:
MacTeP каза:
ИМА ЗНАЧЕНИЕ!!!

Значението е почтни минимално, но все пак се забелязва при стотина сайта.
понякога малките неща са от голямо значение, и аз съм на мнение, че по-добре на различни айпита :)

То SEO-то си и издребняла работа... ама понякога много прекаляваме ;)

съгласен съм тебе затова казвам, че с малко ама да си пред конкуренцията :)

или зад конкуренцията ;) въпрос на гледна точка и издребнялост ;)

абе каквото и да правиш винаги ще се намери някой по-добър от теб ама тва е живота бе бате :)
 

Горе