Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

За да стане ясно какви хора защитават някои съфорумци, прилагам снимка:

MerMAN-Father-MerMAN.jpg
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Добре, хайде тогава да започнем с една по-лесна система от поредица въпроси-отговори, за да стигнем до по-конкретно изясняване на понятията.

1. Коя е основната разлика между народ и нация?

С тънката разлика, че за нация термина е политико-териториален и много влиза във всичко, що не е с нас :D
Иначе Валдес е прави, керевана си върви!
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Войните не са подклаждани от християни, това мисля е ясно.

Опа голяма грешка. Последните 1000 години 99% от военните конфликти са започнати от християни. А последните 50 години от християни демократи :lol:

Аз съм традиционалист, искам да живея в България според българските нрави, които са се утвърдили сред моя народ. Не ме интересуват тия дето си бъркат по дупките, но идва момента когато те започват да прокарват своите виждания насилствено сред нас - тогава ми пречат. Как ги прокарват - чрез закони, промяна в образователната система и прочее. Не желая децата ми да бъдат възпитавани безполово или от 4-5 годишни да им бива разяснявано що е то хомосекс. До сега на никой обратен не съм налагал гледната си точка, докато обратното се случва ежедневно чрез масираната им медийна пропаганда. Казвам ти, РАДВАМ СЕ, че тая гняс все още не е дошла у нас. И съм сигурен, че точно след двайсетина години, педофилията, зоофилията, инцеста и прочее "екзотични" практики ще бъдат легализирани и пропагандирани. Първите индикации за подобно нещо вече са на лице.

Традициите са хубаво нещо когато не противоречат на здравия разум. Не можем в 21 век още да чакаме сутрин пред спалнята на младите да видим има ли кърваво петно на чаршафа. Не е ли по-добре вместо да се срамуваме от темите табу и да ги избягваме, да се обсъждат и дискутират. Всеки да има знания и разбиране относно екзотичните практики и едва след това да ги осъжда.

Нацилонализъм, национални интереси и прочие глупости са морално остарели и изживели своя период нагласи в обществото. Бъдещето на човечеството не е в разделението на племена, вероизповедания или сексуалност
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Добре, хайде тогава да започнем с една по-лесна система от поредица въпроси-отговори, за да стигнем до по-конкретно изясняване на понятията.

1. Коя е основната разлика между народ и нация?

Разликата, е че нацията произлиза от междунардно разбиране за суверност - разликата е в частта именно там. Иначе, като сме били под робство сме се запазили като народ, като нация официално се бройм след освобождението.
Иначе си прав от там насетне са еднакви.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Нито е верен отговорът ти, нито съм казвал някога, че са еднакви.

Не е задължително да знаеш отговора, ползвай Гугъл. Важно е, защото след като се получи отговор на този въпрос, ще можем да преминем към следващата стъпка.

Иначе темичката ще се превърне в поредната гюрултия (като съседната), в която всеки разбира от футбол, жени и политика.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Нито е верен отговорът ти, нито съм казвал някога, че са еднакви.

Не е задължително да знаеш отговора, ползвай Гугъл. Важно е, защото след като се получи отговор на този въпрос, ще можем да преминем към следващата стъпка.

Иначе темичката ще се превърне в поредната гюрултия (като съседната), в която всеки разбира от футбол, жени и политика.
Я дай синтез какво искаш да кажеш, че доста инфо има в гошо и не знам си колко разновидности на национализма.

А това, което ти писах, е по тази линия:

patrio (gr.) - отечество -> отец -> род -> родина
natio (lat.) - нация -> народ -> род -> родина -> отечество

Иначе, като гледам това вади чичко речник
1. Идеология и политика на поставяне на една нация в привилегировано положение, чрез което се потискат едни народи и се поражда национална вражда.
2. Движение на зависимите страни към свобода и независимост

чувство за принадлежност и привързаност към определена нация, полит. доктрина и движение за постигане и утвърждаване на правата и свободата на дадена нация, което обикновено се свързва с представата, че границите на държавата трябва да съвпадат с етническите граници и преобладаващата народност, със стремежа към създаване на самостоятелна национална държава.
Идеология, която изтъква превъзходството на една (собствената) нация над останалите, и политика, която цели тази нация да се наложи над тях.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Написах, че по тази линия (по която ме цитираш) няма да се стигне доникъде. Следователно, трябва да дам някаква насока, за да може обектът сам да стигне до отговора, което пък ще му помогне да продължи в правилната посока при анализиране на следващи подобни теми. Ако просто дам отговора, то той ще потъне в забвение сред купчина емоционални постове и профанизиранията на тази наистина важна тема ще продължат да се множат.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Написах, че по тази линия (по която ме цитираш) няма да се стигне доникъде. Следователно, трябва да дам някаква насока, за да може обектът сам да стигне до отговора, което пък ще му помогне да продължи в правилната посока при анализиране на следващи подобни теми. Ако просто дам отговора, то той ще потъне в забвение сред купчина емоционални постове и профанизиранията на тази наистина важна тема ще продължат да се множат.

Така си е, но като гледам само ти и аз останахме, опасенията се материализираха и нещата пак ще си отидат на забвение
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

В забвение обикновено отиват теми, в които 20 индивида си крещят взаимно на база фенски пристрастия. До следващия мач. Докато спокойни теми, в които има ясни въпроси и отговори, обикновено прерастват във FAQ :)
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

За да стане ясно какви хора защитават някои съфорумци, прилагам снимка:

MerMAN-Father-MerMAN.jpg
боже благодарен сам ти, че напуснах със време тази кочина наречена БЪЛГАРИЯ,също така много благодарен за това че се смели над мен и моето семейство и моите деца,че сте имат шанс за по добро бъдаще.ИСКРЕНО ВЯРВАМ В ТЕБ АМИН.
 
От: Re: От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Ако има субсидии, съобразени с националния интерес и се отпускат за развитие на даден сектор, който в дългосрочен план ще се развие, тогава си заслужава
Но за това трябва да има единна национална стратегия за развитие на икономиката и отраслите
И кой ще го направи това, ако няма национална отговорност и самосъзнание?
Кой? Либерал или комунист или глобалист?
Или може би националист... но трябва да прогледнете и да се осъзнаете, че няма общо европейско семейство и световно равенство

Представи си, че няма ЕС. Всяка държава е самостоятелна.
Ще може ли България да дава толкова субсидии, да речем за млякото, колкото ще дадат Дания или Германия? Германия е в състояние да даде такива субсидии, че България да бъде залята с немски домати. Независимо, че климата на Германия хич не е подходящ за производство на домати и качеството на немските домати въобще не може да се сравнява с това на българските домати.
Няма значение кой е на власт и какъв е цвета на правителството.

Това е една от причините за вредността на субсидиите.

Освен това, сега всеки неграмотник, привлечен от "даването на субсидии", се захваща с нещо, от което няма никакво понятие. Да не говорим за липсата на знания или образование. От една страна, събраните данъци, дадени като субсидии, отиват по дяволите. От друга страна се харчи неоправдано ресурс - неграмотника работи залудо, като увлича и семейството си в този безсмислен труд.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Традициите са хубаво нещо когато не противоречат на здравия разум. Не можем в 21 век още да чакаме сутрин пред спалнята на младите да видим има ли кърваво петно на чаршафа. Не е ли по-добре вместо да се срамуваме от темите табу и да ги избягваме, да се обсъждат и дискутират. Всеки да има знания и разбиране относно екзотичните практики и едва след това да ги осъжда.

Нацилонализъм, национални интереси и прочие глупости са морално остарели и изживели своя период нагласи в обществото. Бъдещето на човечеството не е в разделението на племена, вероизповедания или сексуалност
А може ли в 21-ви век деца да правят секс с родителите си? Какво значи в 21-ви век? Мога да ти кажа, че е в пъти по-добре жените да са девствени до сватбата си, отколкото да се перат като разпрани от 12-тата си годишнина. Ти си просто един заблуден човечец, който световните господари искат да превърнат в лесноконтрулируем робот, който да работи, яде и да се размножава.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

До strana и блеки. Да се намеся в разговора ви.

Има две концепции за нация - едната е етническа, другата е базирана на гражданството. Едното е "старото" разбиране за нация, другото е "модерното" разбиране, американското, според което щом живееш в България си българин, което разбира се е грешно.

От друга страна някъде има разлика между нация и народ, някъде няма. В България например няма. Зависи кой как тълкува понятията.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Хинт.

При нацията е задължително наличието на държава.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Абе вие да не четте повче политика от web? Местете се във форума за политика
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Хинт.

При нацията е задължително наличието на държава.
Зависи, темата е много дълга. Според мен нацията може да бъде съставена само от един етнос и нация-народ са синоними. Това, че някой обитава определена държава не го прави част от нацията/народа, който е държавотворен. Например българите не са били част от османската нация, а след разпадането на Османската империя да станали част от българската нация заедно с турците, които са останали да живеят в България. За да се нарече една група хора нация, трябва да я има спойката - общо минало, обичаи, език, произход, религия.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Абе вие да не четте повче политика от web? Местете се във форума за политика
Случайно да ти прави впечатление, че се намираш в подфорум "Политика"?
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Хинт.

При нацията е задължително наличието на държава.

Е нали това и аз вчера виках само дето писах суверност, който произлиза от държавата и междунардно признание.

Въпрос: Ако трябва се степенува, кое е по-високо - за мен е род и народ, нация е след това
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Няма зависи, няма недей :) Щом има нация - значи, има държава. А "общо минало, обичаи, език, произход, религия" има и при народите.
 

Горе