ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

M.Velikova

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,
Предлагам своите услуги за консултиране, изготвяне и управление на проекти, финансирани от фондове на ЕС или други донорски организации!
С удоволствие бих обсъдила всяка идея на всеки заинтерисован от Вас и анализирала възможностите за финансиране на Вашите идеи.
Разработвам проектни предложения, подготвям необходимата документация за кандидатстване, според изискванията на финансиращата програма...
Или ако просто имате нужда от консултиране и помощ , за да разпишете сами Вашия проект...
В момента може да се кандидатства по схема за технологична модернизация на малки и средни предприятия /ОП Конкурентоспособност/, очаква се и отваряне на мярка 112 за финансиране на стопанства на млади фермери и много други възможности както на национално , така и на европейско ниво.
При интерес ми пишете на лични съобщения!
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Благодаря ! Надявам се да намерим начин да сме си взаимно полезни!
 
темата се ранква :) такаче може и да се получи но споменаване на предишен опит както и даване на допълнителна информация за връзка ще помогне за конвертирането на посетители в клиенти (темата трябва да се направи по sales)
 
Изготвянето на всичко за кандидатстване по Европейските проекти е добро предложение, което форум като този определено има нужда. И на мен ще ми е приятно да ни дадеш повече информация (Аз даже и за ЕН часта бих желал да пуснеш нещо, но ако имаш време и желание). За всякакви проекти ли става дума? В смисъл от развитие на човешките ресурси, до регионално развитие. Не съм много на ВИЕ с разпределенията. Но си има по различни програми, и ако специализираш в някоя, ще се радвам да споделиш повече снас. А и малко опит да напишеш, няма да е никак зле.

Европейските проекти определено са нещо много привлекателно и ако има някой, който да следи в IT сферата, а и не само, и да пуска тук предложения на хората. Все пак като се познава дадена аудитория, по-лесно може да се предложи и проект. Все някой от нея ще захапе. Аз лично бих участвал, ако е симпатичен и определено има смисъл. Но в повечето случаи има смисъл. Както за кампании, така и за изграждане на уеб базиран ресурс и там каквото е в компетенцията на форума, например.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Здравейте,
Благодаря за проявения интерес. Въпреки доста разпространеното негативно мнение към европейското финансиране в България мисля,че това все пак е някаква възможност ,което не пречи най –малко на всеки с идеи да провери..
Относно моят опит .. Завършила съм магистратура ‘Европейски проекти’ , в момента се подготвям да придобия и международен сертификат в областта на управлението на проекти /Prince/. Професионално съм разработвала проекти по Програма за развитие на селските райони, по ОП ‘Конкурентоспособност’, разработване на трансгранични проекти в областта на НПО /основно Балканите/, рибарство и аквакултури отделно работя в леко по-различно направление /не като разписващ проект/ и имам досег до проекти в околната среда и интелигентните транспортни системи... и т.н... като цяло имам интерес в областа на разработване на проекти без значние от финансиращата организация /Опертивни програми, Директно Брюксел, или други международни фондове, Норвежки и т.н.../ , принципът е сходен. Бих искала да поясня ,че не съм човек с 10 години опит и притежаващ голяма консултантска компания ,която срещу съответната комисионна от 10 % до 50 % ще ви осигуря минаването на всеки Ваш проект! Ако търсите нещо подобно, не съм аз Вашият човек, който може да Ви помогне! Радвам се на хора , които сами имат идеи и искат да направят нещо и с удоволствие бих им помогнала със знанията си !
Нова съм в този форум и станах член абсолютно случайно след като получих необходима за мен информация от някои ваши теми.Все още се ориентирам , но тези дни ще кача информация и в ЕН частта.
Ще се опитвам и да публикавам и всякаква информация, свързана с ИТ сектора , не само места ,където вие може да кандидаствате като бенефициенти , а и схеми , по които може да предложите на трети лица Вашият продукт . Надявам се да бъде интересно за форума Ви !
 
Мерси за бързия отговор. Направо е супер. Аз ни най-малко не подценявам Европейските средства, тъй като ги има и определено знаят кое колко струва. Не пускат средства, за да правят нещо, а за да градят нещо смислено. Нещо, което да остане и да са горни, че логото им седи там. ;)

Радвам се, че имаме човек с такъв опит тук, както и че може да предложи на потребителите възможност да участват по такива проекти. Определено ще си много полезна тук. Вярвам, че не само IT сектора ще е симпатичен за потребителите тук, ставайки дума за изготвянето на европейски проекти, а и всеки друг. Казвам го защото съм участвал по такъв по ОП "Конкурентоспособност". Във форума има хора далеч от интернет маркетинга, но самия факт че имат бизнес и той малко или много се нуждае от онлайн присъствие ги кара да се запишат тук и да го следят с интерес. Мисълта ми е, че всеки тук би имал желанието да кандидатства не само за IT проекти, но и по други програми.

Един от последните неща, които станаха интересни бе - По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма. Това доста ни стана интересно, но за съжаление още нямаме достатъчно информация. И в бъдеще определено ще има такива инициативи.

Не знам каква е реалната практика при консултацията, но силно се надявам както на информация тук, така и след интерес да се свържем с теб, с цел да ни кажеш как може да кандидатстваме, а спечелването е въпрос на друга тема. Но предполагам е или на % от проекта или на твърда сума, в което влиза всичко, което изпълнителя трябва да предостави на комисията.

Ще съм ти много благодарен, ако имаш времето и нервите да публикуваш всичко, което може да е симпатично за тукашната аудитория и респективно - да може да и е по силите да кандидатства (но това ще се види в условията, които имат за подбор на изпълнител). Мисля, че си на правилното място, при хора имащи възможността и желанието да работят по такива европейски проекти.

И да, много ще е полезно за форума.

П.П: Много благодаря за ЕН частта, тъй като ще е хубаво да се знае, че предлаганите услуги тук са на доста високо ниво. Не съм попадал на такава тема в друг webmaster-ски форум. Възможно е да има, но аз лично не съм видял, а не е като да не обикалям и да си проучвам този пазар. :)
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Много интересна тема! (жалко,че не мога да пиша ЛС...). Ще се радвам да прочета повече за възможностите за кандидатстване, както и цената на услугата.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Здравейте,
Можете ли да дадете информация, дали има финансиране за новорегистриране фирми, които търсят финансиране за оборудване с машини? Информацията, която ми е попадала е била винаги за фирми, които са вече на няколко години и имат определен годишен оборот, за да кандидатствам по програми.
Благодаря предварително.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Здравейте ! Като цяло да има възможности за финансиране на новорегистрирани фирми. В момента е краят на 2013г. т.е приключва първият програмен период за усвояване на средствата от бюджет 2007 - 2013 , въпреки че по някои схеми ще може евентуално да се кандидатства и през 2014 като МИРГ -овете/рибарство и аквакултури / , но като цяло през 2014 трябва да се оформят новите оперативни програми , които ще продължат до 2020, както и новите трансгранични програми и директни програми , към които всеки от вас също може да кандидатства. Най - популярна за финансиране на новорегистрирани фирми е мярка 312 от ПРСР. Тя като цяло финансира фирми , които се занимават с неземеделска дейност, но са ситуирани в такъв район. По нея биха могли да се закупят оборудвания с машини , но трябва да провериш дали твоята компания спрямо регистрацията й попада в такъв район. За съжаление към момента мярката е затворена за кандидатстване към Фонд Земедели.. Ако се сетя за друга възможност , ще пиша.. Отворената в момента схема за модернизация на фирми по Конкурентоспособност за съжалени има изискване за оборот.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Много благодаря за отговора и моята информация е същата, ще чакаме нови възможности, ако просъществува начинанието.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Отворената в момента схема за модернизация на фирми по Конкурентоспособност за съжалени има изискване за оборот.

Колко трябва да е оборотът?
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Моята информация е следната:
Микро предприятия: ≥ 150 000 лева
Малки предприятия: ≥ 300 000 лева
Средни предприятия: ≥ 750 000 лева
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Здравейте ! Като цяло да има възможности за финансиране на новорегистрирани фирми. В момента е краят на 2013г. т.е приключва първият програмен период за усвояване на средствата от бюджет 2007 - 2013 , въпреки че по някои схеми ще може евентуално да се кандидатства и през 2014 като МИРГ -овете/рибарство и аквакултури / , но като цяло през 2014 трябва да се оформят новите оперативни програми , които ще продължат до 2020, както и новите трансгранични програми и директни програми , към които всеки от вас също може да кандидатства. Най - популярна за финансиране на новорегистрирани фирми е мярка 312 от ПРСР. Тя като цяло финансира фирми , които се занимават с неземеделска дейност, но са ситуирани в такъв район. По нея биха могли да се закупят оборудвания с машини , но трябва да провериш дали твоята компания спрямо регистрацията й попада в такъв район. За съжаление към момента мярката е затворена за кандидатстване към Фонд Земедели.. Ако се сетя за друга възможност , ще пиша.. Отворената в момента схема за модернизация на фирми по Конкурентоспособност за съжалени има изискване за оборот.

Ето още един въпрос:
Възможно ли е някакво финансиране на фирма на български гражданин, но регистрирана и действаща в друга държава-членка на ЕС? Дейност - ИТ. Микро до малка фирма.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Основно по Оперативни програми в България могат да кандидатстват юридически лица или еднолични търговци, регистрирани съгласно Търговския закон или Закона за кооперациите на Република България . В някои случаи има изискване и за място на извършване на дейността.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Здравейте на всички ! Поради многото запитвания съм се опитала да изкарам основните изисквания относно варианта за кандидатстване по ОП 'Конкурентоспособност" относно технологична модернизация на малки и средни предприятия. Лицата, които могат да кандидастват са :
- юридически лица или еднолични търговци, регистрирани съгласно Търговския закон или Закона за кооперациите, и
- микро, малки или средни предприятия по смисъла на чл. 3 и чл. 4 от Закона за малките и средните предприятия, който е в съответствие с дефиницията за МСП на Приложение І към Регламент на Комисията (ЕО) № 800/2008, и
- имат седалище в Република България, и
- са пряко отговорни за изпълнението на дейностите по проекта, а не да действат в качеството на посредник.
- имат минимум 3 приключени финансови години (2010, 2011, 2012 г.) преди датата на обявяване на настоящата процедура за подбор на проекти;
- са реализирали нетни приходи от продажби през последната приключила
финансова година (2012 г.) в зависимост от категорията на предприятието-кандидат, както следва:
• за микро предприятия – ≥ 150 000 лева
• за малко предприятие - ≥ 300 000 лева
- Да развиват основната си икономическа дейност в следните допустими
сектори/раздели/кодове съгласно Класификацията на икономическите дейности 2008 г.
(Приложение С към Насоките за кандидатстване):
− Сектор С „Преработваща промишленост“;
− Сектор J „Създаване и разпространение на информация и творчески продукти;
далекосъобщения”;
Сектор М „Професионални дейности и научни изследвания” – само кодове на
основна икономическа дейност от раздел М72 „Научноизследователска и развойна
дейност“

В проекта може да кандидатствате както за дълготрайни материални активи , така и за нематериални активи. Разходът по консултантски услуги също се покрива. За съжаление обаче не може да се кандидаства само за нематериални активи.
Финансират се от 60% до 70% в зависимост от големината на предприятието !
Крайният срок за подаване на проектите е 23 декември 2013 !
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Отделно както ви обещах, исках да ви кажа ,че в изградените в България Местни инициативни рибарски групи са отворени схеми за финансиране на проекти за 'изграждане на електронна търговия'. Предположих ,че това може да е интересно за някои от вас да предложат продукта си на крайни бенефициенти / заетите в ИТ сектора/ .
До колкото знам в България има 6 МИРГ , които разполагат със средства от Програмата по рибарство и аквакултури. По тяхна приоритетна ос 1 те финансират модернизирането на търговските пунктове и промотиране и маркетинг на продукцията.
На някои места се финансират 100% от разходите по проекта за НПО и 60% за другите лица. Минимална стойност на проекта е 10 хил лв.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Здравейте, M.Velikova,
Каква е вашата практика на работа - предварително заплащане за подготовка на документацията или % от спечелен проект?
Питам, защото съм се парил с не добре подготвени документи по програма Медия преди няколко години, изгорях с немалка сума и загубено време.
 
От: ИЗГОТВЯМ ЕВРОПЕЙСКИ ПРОЕКТИ

Да и аз да се включа към питаниците на robohacks.... защото са повече от основателни. Освен това - имате ли поне един спечелен проект с подготвените от вас документи?
 

Горе