ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Здравейте,
регистрирах се защото попаднах на хубави теми, които ме интересуват. Има един друг форум, но там човек като пита само му се карат и присмиват - надявам се тук да не е така!
Та говорейки за НИ искам да питам как виждате инвестицията в тия специалните дружества дето инвестират в имоти и се търгуват на бфб.
Виждат ми се доста интересна и много по ликвидна алтернатива на НИ. Мнения?
 
Здравей и добре дошъл при нас. Тук не е така. :)

Гледал съм подобни фондове, но това, което не ми хареса е, че се влияят от пазара и са с нисък % ръст. Но пък явно не съм от типа хора, които обича подобни инвестиции. Да съм честен, по ликвидни за тези фондове от НИ, няма спор в това, но дали са по-добри, зависи пак от пазара, спекулациите и най-вече как се управлява фонда. :)
 
От: Re: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Здравей и добре дошъл при нас. Тук не е така. :)

Гледал съм подобни фондове, но това, което не ми хареса е, че се влияят от пазара и са с нисък % ръст. Но пък явно не съм от типа хора, които обича подобни инвестиции. Да съм честен, по ликвидни за тези фондове от НИ, няма спор в това, но дали са по-добри, зависи пак от пазара, спекулациите и най-вече как се управлява фонда. :)

Здравей Блинки и добре заварил!
абе питах там в един форум(да не го цитирам) и ми препоръчаха 2-3 фонда! Аз не искам да има ръст - искам доходност!
Имат плюса че са ликвидни и диверсифицирани(май беше терминна), ето ги и трите, които ми препоръчаха - Адванс терафонд, Фонд за НИ България и Софарма имоти.
Първия се занимавал с арендуване на земи, прибира си рентичката и ти я дава, като дивидент. Мисля че е много по добре да купя дял в него отколкото няколко декара, защото винаги може да ме преметнат или набутат с рентата или да ми дадат олио вместо пари, а там хората си гепят сухото и по закон били длъжни да го раздават. Ето миналата година при цена 2,4лв на акция дават 39стинки дивидент - доста добра доходност!

Втория - Фонд България НИ, отдава магазини и офиси под наем и после наема хоп пак като дивидент, е мисля че аз ако въртя един магазин или апартамент има по голям шанс да ме врътне наемателя или да стоя празен, а там взимам си дял от тях и после като дивидентче получавам дял от това което са взели като наеми :D

Третия Софарма Имоти бил на Огнян Донве и отдавал под наем Софарма бизнес център(кв. Изток София). Паричите от наеми пак като дивидент, е не е ли по-добре от това да се мъча сам? Ето миналата година цената на акция е била 2,5лв - раздават сега 22стинки дивидент, което е добра доходност без да си мърдам пръста(буквално). Няма договори, нотариуси, неплатени сметки, търсене на наематели и т.н.
Поздрави - ще се радвам да дискутираме темата.

п.с. и още нещо се сетих. с дивидента(колкото и малък да е той) мога да си купя още дялове примерно за 1 000лв, ама с наема от реалния имот дори и 3-4хил.лв да е годишно не мога да си купя нов имот. Т.е. парите могат да се реинвестират в бизнеса веднага :D. Звучи ми доста апетитно за да е истина, къде е уловката?
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Инвестирането в имоти в България е кауза пердута. Тук се строи бързо и некачествено, без никаква инфраструктура след това. Цените се надуват нереално. Това е работа на стабилни аутсорсинг компании ,които да са наясно къде, как и какво правят, да имат ясна организация и синхронизация на действията а не просто някакво си строителство с цел печалба. ОфисАнт Аутсорсинг се занимава по организация и администрация на дейности.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Инвестирането в имоти в България е кауза пердута. Тук се строи бързо и некачествено, без никаква инфраструктура след това. Цените се надуват нереално. Това е работа на стабилни аутсорсинг компании ,които да са наясно къде, как и какво правят, да имат ясна организация и синхронизация на действията а не просто някакво си строителство с цел печалба. ОфисАнт Аутсорсинг се занимава по организация и администрация на дейности.

Много хубаво, обаче малко по-дискретно с рекламата ;)
 
От: От: Re: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Здравей Блинки и добре заварил!
абе питах там в един форум(да не го цитирам) и ми препоръчаха 2-3 фонда! Аз не искам да има ръст - искам доходност!
Имат плюса че са ликвидни и диверсифицирани(май беше терминна), ето ги и трите, които ми препоръчаха - Адванс терафонд, Фонд за НИ България и Софарма имоти.
Първия се занимавал с арендуване на земи, прибира си рентичката и ти я дава, като дивидент. Мисля че е много по добре да купя дял в него отколкото няколко декара, защото винаги може да ме преметнат или набутат с рентата или да ми дадат олио вместо пари, а там хората си гепят сухото и по закон били длъжни да го раздават. Ето миналата година при цена 2,4лв на акция дават 39стинки дивидент - доста добра доходност!

Втория - Фонд България НИ, отдава магазини и офиси под наем и после наема хоп пак като дивидент, е мисля че аз ако въртя един магазин или апартамент има по голям шанс да ме врътне наемателя или да стоя празен, а там взимам си дял от тях и после като дивидентче получавам дял от това което са взели като наеми :D

Третия Софарма Имоти бил на Огнян Донве и отдавал под наем Софарма бизнес център(кв. Изток София). Паричите от наеми пак като дивидент, е не е ли по-добре от това да се мъча сам? Ето миналата година цената на акция е била 2,5лв - раздават сега 22стинки дивидент, което е добра доходност без да си мърдам пръста(буквално). Няма договори, нотариуси, неплатени сметки, търсене на наематели и т.н.
Поздрави - ще се радвам да дискутираме темата.

п.с. и още нещо се сетих. с дивидента(колкото и малък да е той) мога да си купя още дялове примерно за 1 000лв, ама с наема от реалния имот дори и 3-4хил.лв да е годишно не мога да си купя нов имот. Т.е. парите могат да се реинвестират в бизнеса веднага :D. Звучи ми доста апетитно за да е истина, къде е уловката?

Никой ли не се интересува от този метод на косвенна инвестиция в НИ, която се управлява професионално?
И пак казвам най-ме кефи че с наема(дивидента) мога да купя веднага нови дялове и той да ми носи още повече всяка година, а при реално НИ и да взема 4бона от наеми не мога да купя полвин кухня само :lol: - трябва да се чака поне 10 годинки за да се вложи наема във второ(при 10% доход)
 
Re: От: От: Re: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Никой ли не се интересува от този метод на косвенна инвестиция в НИ, която се управлява професионално?
И пак казвам най-ме кефи че с наема(дивидента) мога да купя веднага нови дялове и той да ми носи още повече всяка година, а при реално НИ и да взема 4бона от наеми не мога да купя полвин кухня само :lol: - трябва да се чака поне 10 годинки за да се вложи наема във второ(при 10% доход)

Интересно е, да ги кажа честно нямам си и на идея какво точно може да се очаква там, освен бавен и може би сигуре 9според пазара) растеж. Но малко хора тук точно това ги интересува, тъй кат тук един онлайн бизнес може да се сетъпне с не много пари, а този тип инвестиция е по-скоро нещо, което да върви и да трупа малко повече доходжност от лихвите в банките или сините чипове. :)
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

А какви са таксите на фонда за управление, ако има 1-2 % такси какво правим?

разбира се че има!!! ти за какво мислиш че работят тия професионалисти - за хубавите ми очи?!?!?
какво да правим, удържат си такса управление, плащат за прехвърляния и на адвокати, ако някой е избягал и не е платил го запукват в съда с договори, които аз едва ли бих успял да сключа с наемателя и така!
Един приятел в службата тия дни продава имот, мале , мале! те са 100 справки и свидетества женене деца , земя и хиляди глупости и 3 седмици само тича по институции, а апартамента го е обявил от 8месеца и така и не получи желаната цена! А с адсиц само с единн клик и купувам и пак с толкова - продавам!
 
Re: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Еее, това е ясно. Дали фонда е надолу или на горе те своето си го взимат. ;)


Един приятел в службата тия дни продава имот, мале , мале! те са 100 справки и свидетества женене деца , земя и хиляди глупости и 3 седмици само тича по институции, а апартамента го е обявил от 8месеца и така и не получи желаната цена! А с адсиц само с единн клик и купувам и пак с толкова - продавам!

Иначе искат всичко като документи, няма как. Много измами има. На моя приятел, брокера даже му искат какво ли не...но и той си връзва гащите с комисионерски договор, май така беше. Или нещо предварително подписват.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

разбира се че има!!! ти за какво мислиш че работят тия професионалисти - за хубавите ми очи?!?!?
какво да правим, удържат си такса управление, плащат за прехвърляния и на адвокати, ако някой е избягал и не е платил го запукват в съда с договори, които аз едва ли бих успял да сключа с наемателя и така!
Един приятел в службата тия дни продава имот, мале , мале! те са 100 справки и свидетества женене деца , земя и хиляди глупости и 3 седмици само тича по институции, а апартамента го е обявил от 8месеца и така и не получи желаната цена! А с адсиц само с единн клик и купувам и пак с толкова - продавам!


Това беше ироничен въпрос, разбира се че има, поне 1-2 % такса за управление, така че като даваш тея дивиденти от към 8-9 % махни поне 2 от тях, та дори има сигурно и такса за влизане и т.н ЩЕ отидеш на 5-6 процента вероятно. Т.е не всичко е толкова розово
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Интересувам се от информация за земеделски земи в района на В.Т.
изгодно ли е все още да се инвестира в тях?
Земите които купих досега, са си вдигнали цената средно с 40%.
дали вече е стигната почти горната граница или все още си струва да се купува?

Ако някой има идея, как мода да употребя вече купените земи /има много обработваеми, както и пустеещи,/ да сподели.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

"Това беше ироничен въпрос, разбира се че има, поне 1-2 % такса за управление"

Не, това беше лошо формулиран въпрос, поради което му беше отговорено лошо.

@Novaka "Има един друг форум, но там човек като пита само му се карат и присмиват"

Ако форума е този за който си мисля аз, по-добре се върнете в него и започнете предимно да четете и после да питате.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Това беше ироничен въпрос, разбира се че има, поне 1-2 % такса за управление, така че като даваш тея дивиденти от към 8-9 % махни поне 2 от тях, та дори има сигурно и такса за влизане и т.н ЩЕ отидеш на 5-6 процента вероятно. Т.е не всичко е толкова розово

Колега не знам колко си запознат - аз напоследък почнах доста да чета и да питам в Инвестора. Та дивидентите се раздават след одържане на всички такси и комисионни и тези които съм цитирал в поста си са това което са получили акционерите! Или по друг начин казано дружеството си работи, одържа си такси, плаща на адвокати, плаща в съда за да осъди неплатилите наематели, плаща такси и данъци и таски смет и каквото се сетиш и каквото остане на годината е ПЕЧАЛБА. По закон дружеството е длъжно да раздаде най-малко 90% от тази печалба!!! Ето защо Адванс терафонд адсиц при цена 2,5лв тази година е дало на акционерите 39стинки дивидент. От този дивидент ти се одържа 5% данък и останалото си е за теб, е колко процента данък тъща, жена и т.н. ще ти се одържи си е твой проблем!
Втория фонд за НИ Б-я оттдава под наем 2 магазина Бриколаж и една бизнес сграда в Сф. под наем , сега почва и да строи нова бизнес сграда. В момента при цена 50ст на акция доходноста е около 2,5стинки(чисто за теб), очаква се след 2015-6(когато е готова сградата и когато си погасят кредита), дивидента да нарастне поне двойно!
Третите Софарма имоти са на цена 3лв, а печалбата им от наеми към средата на годината е 18стинки, т.е. за цялата година си смятай сам и махни 10% останалите са ти доход от дивидент!
Поздрави!
 
От: От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

"Това беше ироничен въпрос, разбира се че има, поне 1-2 % такса за управление"

Не, това беше лошо формулиран въпрос, поради което му беше отговорено лошо.

@Novaka "Има един друг форум, но там човек като пита само му се карат и присмиват"

Ако форума е този за който си мисля аз, по-добре се върнете в него и започнете предимно да четете и после да питате.
чета чета - ама всеки там е разбирач и различен акъл дава!
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

"чета чета - ама всеки там е разбирач и различен акъл дава!"

Материята към която сте се ориентирали е такава. 100% отговор никой не може да ви даде, а кой е верния се разбира когато вече е късно. С времето ще се научите кои мнения си заслужават да се четат и кои да пропускате.

Ако сериозно мислите да се занимавате с акции потърсете професионален съвет извън нета. Гарантирам ви, че никой няма да ви се присмива и на най-тъпия въпрос.
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

"чета чета - ама всеки там е разбирач и различен акъл дава!"

Материята към която сте се ориентирали е такава. 100% отговор никой не може да ви даде, а кой е верния се разбира когато вече е късно. С времето ще се научите кои мнения си заслужават да се четат и кои да пропускате.

Ако сериозно мислите да се занимавате с акции потърсете професионален съвет извън нета. Гарантирам ви, че никой няма да ви се присмива и на най-тъпия въпрос.

тук сигурно си много прав!
Да попитам, че къде?
във форума си е ОК, даже е много готино като видя архива какво са смятали някои 2007 и сега :).
Ти инвестираш ли в акции? Инвеститор или спекулант?
с 5-10 хиляди заслужава ли си да почвам? Гледам има хора които от това живеят - това възможно ли е в БГ?
Поздрави!
 
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Като започнете да си задавате въпроса от къде да си купувате акции, ще разберете и от кого може да потърсите съвет. Като начало някои от брокерите предлагат безплатни уебинари, някои предлагат даже безплатни семинари.

да
Не познавам достатъчно добре пазара нито имам време за да съм успешен спекулант, а лошия спекулант е по-скоро донор. Най-добрите не само, че го познават, но и го манипулират.
Не е важно с колко започвате, а какви са ви целите. Силно се съмнявам, че целите които имате и времевия период в който искате да ги реализирате ще може да го постигнете с цитираната сума.
Има такива хора и в България. Не трябва да се забравя, че може да търгувате на всички пазари, не само на нашия. Трябва само да имате търпение, знания, постоянно да се четете, и много късмет.

Ето един пример, който ми е любим.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=506460
 
Последно редактирано:
От: ИНФО ЗА ИНВЕСТИРАНЕТО В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ

Като започнете да си задавате въпроса от къде да си купувате акции, ще разберете и от кого може да потърсите съвет. Като начало някои от брокерите предлагат безплатни уебинари, някои предлагат даже безплатни семинари.

да
Не познавам достатъчно добре пазара нито имам време за да съм успешен спекулант, а лошия спекулант е по-скоро донор. Най-добрите не само, че го познават, но и го манипулират.
Не е важно с колко започвате, а какви са ви целите. Силно се съмнявам, че целите които имате и времевия период в който искате да ги реализирате ще може да го постигнете с цитираната сума.
Има такива хора и в България. Не трябва да се забравя, че може да търгувате на всички пазари, не само на нашия. Трябва само да имате търпение, знания, постоянно да се четете, и много късмет.

Ето един пример, който ми е любим.



Много ти благодаря за отговора и примера е страхотен!
ами защо 10бона за мен са си доста пари, майка работи за 500лв заплата все пак(но да не се отплесвам)!
Един в онзи форум ми разказва как 2009година е купил някаква Дъщерна компания на Софарма дето зарежда аптеките и до сега е направил 200% капиталова печалба, отделно тия давали и дивидент! Да утроиш парите си(колкото и да са те) за 4-5 години си е супер!
То на бфб казват знанията и коефициентите не важали - важното било да попаднеж на коректен собственик!
Сега за Спиди се прокрдва един оптимизъм....
Мнения Скарамуш?
 

Горе