Ивайло Пенчев към "София тех парк": Провалихте се. Ама яката!

БГ Администрация - крадлива и некомпетента, няма какво повече да се каже
 
бе не знам, ама и той купува терен под пазарната цена и после си преотдава офиси на сап и софтуер аг, неговата работа също не е кой знае колко по-различна ;D:D

едит: пък и коментарите за фирмата му са "много добри" - https://bgrabotodatel.com/company/159

Сега ги прочетох всички мнения, прочетете ги и вижте как се прави бизнес по бай-ганьовски от предприемача пенчев ли е къв е. Жалка работа, поредния бг бизнесмен който си купува ламбо от спестени осигуровки :D Предприемач та дрънка..
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
Имайки в предвид кой беше на власт тогава и на този както не са му толкова чисти нещата, с голяма доза на сигурност може да се твърди че е бил принуден да си премести строежа при тех парка, но сега се смени властта и почна да оревава нещата :)

Но относно администрацията ... вземат се едни пари и се отчита една дейност и това, никой не го е еня наистина да заработят нещата
 
бе не знам, ама и той купува терен под пазарната цена и после си преотдава офиси на сап и софтуер аг, неговата работа също не е кой знае колко по-различна ;D:D

едит: пък и коментарите за фирмата му са "много добри" - https://bgrabotodatel.com/company/159

Сега ги прочетох всички мнения, прочетете ги и вижте как се прави бизнес по бай-ганьовски от предприемача пенчев ли е къв е. Жалка работа, поредния бг бизнесмен който си купува ламбо от спестени осигуровки :D Предприемач та дрънка..
В работодателя пишат 90 процента некадърни, уволнени или тролове:)
 
- ако си беше направил сградата където му е парцела сега нямаше да писка толкова.
+ наистина кара червено Ламборгини кабриолет
- малко е далеч от добър работодател (по информация на негови настоящи служители)
+ респект за това, че е изградил успешна компания и дава хляб на доста народ
- стила му на изказ и самото писмо като цяло са леко просташки
+ посочва конкретен проблем който държавата трябва да разреши
 
Е то не виждаш ли, че му са се молили и го увещавали ...

А отговорът им кърти:
На последвалата среща, на която г-н Пенчев не присъства, тези теми бяха обсъдени в конструктивен и добронамерен диалог, без да се стига до крайно решение.
Тотална шизофрения!
http://www.investor.bg/blogosfera/3...iatstvame-stroitelstvoto-na-walltopia-235473/
 
В работодателя пишат 90 процента некадърни, уволнени или тролове:)
така е сигурно, но за неговата фирма 90% са лоши мнения, а и не само там пишат неща за фирмата, които ако някой претендира да е супер успешен бизнесмен са недопустими, но съм сигурен, че му е българска работа във фирмата. щом си купува ламбо, значи е леко комплексиран, някак не се връзва да даваш 700 лв и да караш кола за половин милион пред работниците си. Ако даваш по 7000 лв - да, карай си. Тея неща с мениджмънта и как трябва да се държиш с хората си не са за селски бизнесмени.. То оня на фейсбука шефчето имаше голф до преди време.
не, че нещо, ама в нашата фирма ние дет сме уж шефове караме по-смотани коли от хората, които работят при нас, няма защо да дразним :D
 
така е сигурно, но за неговата фирма 90% са лоши мнения, а и не само там пишат неща за фирмата, които ако някой претендира да е супер успешен бизнесмен са недопустими, но съм сигурен, че му е българска работа във фирмата. щом си купува ламбо, значи е леко комплексиран, някак не се връзва да даваш 700 лв и да караш кола за половин милион пред работниците си. Ако даваш по 7000 лв - да, карай си. Тея неща с мениджмънта и как трябва да се държиш с хората си не са за селски бизнесмени.. То оня на фейсбука шефчето имаше голф до преди време.
не, че нещо, ама в нашата фирма ние дет сме уж шефове караме по-смотани коли от хората, които работят при нас, няма защо да дразним :D
Това със заплатите...едва ли ги държи на сила. А и не съм убеден че всички заплати там са 700 лв.
Имал съм отношения с Уолтопия и към мен са били абсолютно коректни, чувал съм същото и от други техни доставчици.
Факт е че направиха за 1 година сградата и че я напълниха за 3 месеца. Факт е и че ТехПарка е почти празен...
Ламбото не би ме дразнило ако съм техен служител, щом е изкарал пари да го купи заслужава уважение според мен.
Нали не си мислиш че е лесно да се управлява компания от такъв мащаб :)
 
- ако си беше направил сградата където му е парцела сега нямаше да писка толкова.
+ наистина кара червено Ламборгини кабриолет
- малко е далеч от добър работодател (по информация на негови настоящи служители)
+ респект за това, че е изградил успешна компания и дава хляб на доста народ
- стила му на изказ и самото писмо като цяло са леко просташки
+ посочва конкретен проблем който държавата трябва да разреши
Тук съм съгласен. Не може човек, управляващ компания за милиарди, да псува като каруцар в официално писмо към неговите клиенти и към народа като цяло. На мен лично това ми направи много лошо впечатление...
 
Айде и аз :D

За начина на изказване нямам против. Изглежда ми по-нормално от някакви понпозни и неразбираеми изказвания.

Цялата му случка - само аз ли разбрах, че той се е съгласил да отиде там, само да може да си пие кафето с някакви други там, технологични глави ли кво беше? Намерил си парцел, всичко хубаво, ма някой му казал - ела ей тука, по-хубаво щи е, сред хора - и отишъл. Сериозно? Няма акъл в главата да си го осмисли сам, че само за кафето отишъл. Спести тва, спести онова.

Това пък с ламбото - едва ли някой от вас с такава голяма компания (предполагам нали) ще си кара голф 4? Заплатите им били 700 не 7000 - ми да си направят компания, да си изкарват 7000 и да си карат и pagani ако искат. Това все едно да се подиграваш на човек опитал да постигне нещо и постигнал, ама да съжаляваш тоя които нищо не е направил. Колкото грешни мнения тука, толкова и правилни. Само казвам.
 
Хаха много забавни хора има във форума.
Как давал 700лв, а карал ламбо - което било голям комплекс.
Човека е за уважение по ред причини, ама явно тука играта е да му намерим кусурите и да обясним защо не е прав и какъв комплексиран селянин е същност.

Не знам как, не искам да обидя никой от тук, но като прочетох коментарите се сетих за:
 
Не мога да разбера защо е показал такова лекомислие, че да се хване да работи с държавата, при това е взел решението само на базата на празните приказки на някакви хора на държавна хранилка. Думата на чиновниците няма стойност, освен ако не е подплатена със солиден договор. Според мен и двете страни са виновни - и въпросният Пенчев, защото е бил прекалено доверчив, и чиновниците, защото са обещали неща, които не са се случили.

Такъв просташки и неграмотен изказ и байганьовски подход към бизнеса сериозно дискредитира Пенчев в моито очи. А Ламбото явно му е някакъв комплекс, както някои хора вече споменаха. Не е нужно да парадираш по този начин, особено при положение, че част от персонала мизерства.

Относно бгработодател - за нас има само положителни коментари. Явно на "некадърните, уволнените и троловете" им харесва да работят при нас. :)

Естествено, всеки, който е създал бизнес с десетки милиони годишен оборот, заслужава похвала за това, което е постигнал. Но това не означава, че трябва да бъде поставян на пиедестал. Не означава, че винаги е прав или пък че не трябва да бъде критикуван.
 
Защо се обсъжда един човек и същността му, вместо конкретното заключение в темата? Как считате София тех парк провал ли е или не?
 
Защо се обсъжда един човек и същността му, вместо конкретното заключение в темата? Как считате София тех парк провал ли е или не?
Абсолютно си прав. Не е важно ламбото, Пенчев и фирмата му, начина на изказ и тн...
Според мен Тех Парк е тотален провал на фона на очакванията, обещанията и грандиозните проекти.
Общо взето се потвърждава че държавата не е коректен партньор.
 
Абсолютно си прав. Не е важно ламбото, Пенчев и фирмата му, начина на изказ и тн...
Според мен Тех Парк е тотален провал на фона на очакванията, обещанията и грандиозните проекти.
Общо взето се потвърждава че държавата не е коректен партньор.
То лошото е,че има твърде много доказателства за това във времето. Сякаш Арена Армеец не беше провал?! Огромна сграда в нищото, отиваш на концерт, не можеш да спреш колата никъде отпреди обяд. Не можеш и с градски транспорт да си отидеш, защото такъв няма. Не можеш и пеша да стигнеш където и да е, защото ако е кално и обувките, и костюмът отиват на химическо... а какво говорим да си хванеш такси, 2 часа висиш и не можеш да го направиш. Егати преживяването! Грандоманщина от класа. Същата нескопосана работа като Тех парка.

+ Факт, който малцина знаят за въпросната зала - знаете ли, че малоумният й архитект я е проектирал така, че да е 2 см по-ниска от необходимото за провеждане на грандиозни спортни събития? И сега, за да се вдигне тази зала с 2 см, са нужни повече от 2-3 милиона...
 
Последно редактирано:
Последно време се строи без никакво мислене. Ама никакви идеи, предварително планиране и т.н. Паркът е идеален пример. Арена Армеец също - всичко супер, ама удобства, инфраструктура, логистика никакви. И се получава нещо много криво и на практика нефункционално. Аз лично не съм ходил в арена Армеец, но съм минавам от там като има ивент, много кофти е - не само ги съжалявам, но и вероятно и на тях им идва да псуват. ;)
 
Аз лично не съм ходил в арена Армеец

Е ние провеждаме състезания вътре... и да кажем че някой неща си личи как са претрупани.

Отделно - оригиналния проект има цял огромен подземен паркинг. После подземния паркинг изчезна... и един излезе по ТВто и рева "спестих 10М за строежа само със една среща".

И на финала - организацията след такива събития е плачевна. Във Швейцария примерно ако има концерт/мач и после автобуси чакат отвън и отвеждат хората много бързо. Казаха ми че за 30 мин целия стадион се опразвал и всичко си заминавало който-откъдето е. Ако имаш автомобили имаш паркинг наблизо където да гарираш. Във Женева на автосалона го наблюдявах със очите си. Извън града има летище. И цяла една писта беше опразнена и се гарираше там. Ама организацията ще ти падне шапката - влизаш във Женева и от 5 км почват табелите за паркинга. Отиваш и стюарди ти показват КЪДЕ да гарираш, и пред теб и зад теб колони от автомобили. Излизаш, отиваш и си плащаш. Идва автобус и те носи на автосалона (безплатно). Обикаляш, излизаш и автобусите чакат - на 5-10 мин тръгват едни, нови идват. Ако не вярваш виж картата на Женева и виж къде е летището. Автосалона е на центъра.

БРУТАЛНО братле, разбираш ли. БРУТАЛНО!
 

Горе