Идва ли краят на Фейсбук?

Според вас ще се закопае ли Фейсбук с новите правила, които влизат в сила от 1.01.2015, според които те ще имат право да споделят информация от профилите на потребителите с трети лица, като в това число влизат и личните съобщения, които сме си пращали.Аз например съм споделял доста лична информация като лични съобщения и затова малко ме притесни тази промяна . И това малко ме накара да се замисля как ли би се развивал онлайн бизнесът без Гугъл и Фейсбук, защото както знаем, това са чужди компании, в които няма как да сме сигурни, че ще са вечен източник на трафик за сайтовете. :) И едва ли не да разчитаме, че ще се пенсионираме с тях.
 
Последно редактирано:
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Според вас ще се закопае ли Фейсбук с новите правила, които влизат в сила от 1.01.2015, според които те ще имат право да споделят информация от профилите на потребителите с трети лица, като в това число влизат и личните съобщения, които сме си пращали.Аз например съм споделял доста лична информация като лични съобщения и затова малко ме притесни тази промяна . И това малко ме накара да се замисля как ли би се развивал онлайн бизнеса без Гугъл и Фейсбук, защото както знаем, това са чужди компании, в които няма как да сме сигурни, че ще са вечен източник на трафик за сайтовете. :) И едва ли не да разчитаме, че ще се пенсионираме с тях.

Мисля, че Гугъл и Фейсбук още дълги години ще са на върха. Гъгъл си имат една камара услуги освен търсачката a във Фейсбук можеш да откриеш много познати хора и да си пишете. Тези нови правила повечето потребители им е все тая щом Фейса си бачка.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

... според които те ще имат право да споделят информация от профилите на потребителите с трети лица, като в това число влизат и личните съобщения, които сме си пращали.Аз например съм споделял доста лична информация като лични съобщения и зато...

чв те до сега не го ли правеха?!:what:
гугъл, фб, скайп, вайбър, майбър... всички! Това е цената която плащаме за техните услуги. А и за какво е всичката тая конфеденциалност-мания? Аз лично ще зпочна да се притеснявам, ако застрелям президента :)

едит: и всъщност какво толкова ще стане, освен да ми предложат още по релевантни реклами на които и без това не обръщам внимание. едва ли ги интересува психологическия аспект на начина по който накарах във фбука миналата седмица пена да си легне с мен.

пп: казах и че ми е много голям...
 
Последно редактирано:
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Просто ще използват цялата налична информация за потребителите, за да ги таргетират по добре за реклами това е. Никой няма да ви чете личните съобщения... Просто примерно ако си говорите с познати много за разработка на мобилни приложения да речем, ще започнат да ви сервират услуги за хостинг, различни услуги за програмисти и тн. Ако си говорите постоянно за някакви дрехи ще виждате реклами за дрехи.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Te reach-a ще режат още, а вие за личните си съобщения се притеснявате. Ако продължат в тоя дух няма да може и 2 лв да изкараме догодина по това време.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Няма как да дойде края на Фейсбук в България, защото повечето хора не знаят дори какво означава интернет. В последните години по-възрастното население, което се включи в мрежата знае единствено Фейсбук, интернета се изчерпва с този сайт. Бил съм свидетел как човек не знае къде да потърси елементарна информация, иначе да си играе на игрички и да зяпа на комшиите в профилите може, абсолютно социален провал е тази мрежа, обърна същността на мрежата коренно и я отдалечи максимално от целта и за получаване на бърза информация.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?


именно. да видим какво ще стане когато фб "прочете" моите и пенините месиджъси... ще и предложи да си купи съвсем дискретно един голям гумен член. И тя ще си го купи, щот ония ден и хареса, ама е гадна брамтия и аз няма да повторя там.
и какво излиза?
1. имаме един доволен търговец, че си е продал стоката
2. един доволен фб, че си е продал рекламата
3. една мнооооого доволна пена, която с радост ще си го ползва докато си спомня за мен

воала! всички са доволни! да живеят електронната търговия и комуникации на 21 век!
Амин! :beer:
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

То и в момента личните съобщения се следят... Иначе мисля че има накъде да се развива. Като гледам и новите апликации, които излизат надали скоро ще "умре". Що се отнася до reach-a той винаги си е бил относителен. Някои са доволни - други не. Една стотинка не съм дал за реклама във Фейсбук и не мога да се оплача. С всеки изминал месец посещенията ми от ФБ се увеличават. Давайте го по-позитивно! :)
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

То и в момента личните съобщения се следят...

Разбира се, че се следят, даже и се цензурират, който си мисли, че в момента не се следят и цензурурат, дълбоко се заблуждава.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

То facebook тепърва набира скорост лол. Каквито и нови технологии да се създадат имат достатъчния ресурс да го пренапишат целия facebook за всяка нова платформа която излезе в бъдеще време.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

От всичките ми познати - не се сещам и един да продължава да си поддържа акаунта там. Много се дразним от полицейщината вътре. Гейбук стана тийнеджърска и пенсионерска мрежа. Електронния вариант на сапунките по телевизията.
А, да, и като търся работа - първото нещо е да ми разровят Фейсбука (който не поддържам). Айде LinkedIn - a задължително, професионална мрежа е, и е за това. Ама в личния живот да ровят...
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Това, че твоите познати не ползват facebook въобще не е фактор и не значи че Fb не се ползва +- 50 човека не е цифра която може да бъде статистика за ползването и края на FB :wink:
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Te reach-a ще режат още, а вие за личните си съобщения се притеснявате. Ако продължат в тоя дух няма да може и 2 лв да изкараме догодина по това време.

Ето,това е проблема - че гледате нещата от вашата си гледна точка. Като не можете да паразитирате и да изкарвате пари на гърба на другите - и не ви харесва и трябва да фалира :cry:. Но пък за сметка на това хората хаерсват тази опция, писна им да виждат спам.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Това, че твоите познати не ползват facebook въобще не е фактор и не значи че Fb не се ползва +- 50 човека не е цифра която може да бъде статистика за ползването и края на FB :wink:
Нали това казвам. Мрежа на тийнове, деца, пенсионери и домакини. Много са, и ще се увеличават с увеличаване на юзерите с умението за влизане у Фейсбук. Повечето като ги питаш "какво е Интернет" - отговарят - "Фейсбук". Не си го измислям.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Нали това казвам. Мрежа на тийнове, деца, пенсионери и домакини. Много са, и ще се увеличават с увеличаване на юзерите с умението за влизане у Фейсбук. Повечето като ги питаш "какво е Интернет" - отговарят - "Фейсбук". Не си го измислям.

Защо трябва да си пенсионер или тиин или домакин за да ползваш в facebook хората го ползват с телефона навсякъде на работа в градския транспорт като карат кола съм забелязал в задръстване си ровят в телефона из FB като чакат светофари. Общо взето ползва се навсякъде не е нужно да седиш 24/7 Вътре за да ползваш fb. Също така като идеш на кафе хората си разцъкват из fb докато пият кафето и си говорят от време на време постват из FB. Заразата е навсякъде и не мисля че скоро ще спре :beer:
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Ето,това е проблема - че гледате нещата от вашата си гледна точка. Като не можете да паразитирате и да изкарвате пари на гърба на другите - и не ви харесва и трябва да фалира :cry:. Но пък за сметка на това хората хаерсват тази опция, писна им да виждат спам.

Хапсолютно! Аз например имам една натурална 7к страничка и смея да твърдя, че пусна ли оферта(средна цена ~150 лв), не минавам без продажби. Ама то не е тъпан да го биеш докато се скъса.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Хапсолютно! Аз например имам една натурална 7к страничка и смея да твърдя, че пусна ли оферта(средна цена ~150 лв), не минавам без продажби. Ама то не е тъпан да го биеш докато се скъса.

Еми така си е, винаги съм казвал: Качеството винаги се оценява. Но не всеки го умее.
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

От 100 мацки които познавам 90 са цял ден в фаце а останалите 10 по 12 часа , хайде сега оставете тая приказка фаце щял да загуби популярност и др. неща. Според мен още доста време няма да има конкуренция това нещо.Да признавам си и аз кисна сумата време там и не съм само аз , може в някой класации да е загубил някои процент популярност но в БГ няма такова нещо ;)
 
От: Идва ли краят на Фейсбук?

Но ако погледнем нещата в малко по-далечна перспектива, какво мислите, ще съществуват ли Фейсбук и Гугъл след 10,20 и 30 години и как ще се развиват сайтовете без тях. Макар че, аз доколкото имам поглед, в онлайн бизнеса дългосрочна перспектива за развитие трудно може да се търси, тъй като много бързо се променят нещата и е повече днес за утре работата. Но, може би, и това е готино, защото не знаеш утре какво ще ти се случи и я няма тази рутина в работата, от която да затъпяваш и като станеш на 60 години да се чувстваш съсипан и оглупял :)
 
Последно редактирано:

Горе